2021-11-27   06:42:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lörd

Document
Heatlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
Gren 5, 100m Bröstsim FL D
Final 1 (5)
Sponsor: Vitamin Well
1:20.34
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:25
0 50m
1 50m
2 50m
1131 3 Elina Rodemar 2007 SÖDERTÖRN 50m
1116 4 Moa  Bäckström 2010 SÖDERTÖRN 50m
1130 5 Matilda Centellini 2007 SÖDERTÖRN 50m
1107 6 Thea Severinsson 2008 SÖDERTÖRN 50m
7 50m
8 50m
9 50m
Gren 5, 100m Bröstsim FL D Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:27
893 0 Lovis Carltoft 2008 SK NEPTUN 1:58.76 50m
879 1 Signe Mueller 2007 SK NEPTUN 1:53.12 50m
1128 2 Adriana Hamzehnejad 2007 SÖDERTÖRN 1:51.40 50m
874 3 Olivia Strömberg 2007 SK NEPTUN 1:50.40 50m
654 4 Mimmi Nordström Renlund 2007 BOTK-RÖNN 1:46.92 50m
891 5 Hedvig Duit 2008 SK NEPTUN 1:47.68 50m
1274 6 Stella Gammel 2006 SS04 1:50.56 50m
876 7 Stella Ahlström 2007 SK NEPTUN 1:51.93 50m
956 8 Anna Maria Olympia Rosenqvist 2008 SALTSJÖB 1:53.92 50m
892 9 Louise Löfström 2008 SK NEPTUN 50m
Gren 5, 100m Bröstsim FL D Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:30
1181 0 Felicia Tiippana-Henriksson 2008 TYRESÖ SS 1:46.15 50m
1179 1 Fidelie Börnesson 2007 TYRESÖ SS 1:44.67 50m
1180 2 Ella Pahlén 2007 TYRESÖ SS 1:44.51 50m
949 3 Laura Midby 2006 SALTSJÖB 1:44.20 50m
887 4 Julia Lundgren 2007 SK NEPTUN 1:43.43 50m
694 5 Alice Roos 2007 ESKILSTUNA 1:43.69 50m
862 6 Frida Forsmark 2008 SK NEPTUN 1:44.42 50m
1111 7 Thea  Hollén 2007 SÖDERTÖRN 1:44.54 50m
758 8 Klara Klingberg 2006 LIDINGÖ SK 1:44.74 50m
1129 9 Nora Hodneland 2007 SÖDERTÖRN 1:46.16 50m
Gren 5, 100m Bröstsim FL D Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:32
863 0 Molly Brodd 2008 SK NEPTUN 1:42.83 50m
714 1 Felicia Westerdahl 2006 GUSTAVSBER 1:40.61 50m
885 2 Linnea Farrar 2006 SK NEPTUN 1:39.60 50m
1304 3 Mirella Sauhula 2006 AUi 1:38.29 50m
1122 4 Chanel Matilainen 2007 SÖDERTÖRN 1:37.88 50m
1112 5 Thelma Flink 2006 SÖDERTÖRN 1:37.95 50m
709 6 Isabelle Sandström 2007 GUSTAVSBER 1:38.39 50m
1300 7 Sara Elomäki 2006 AUi 1:40.38 50m
980 8 Laura Nelson 2006 SKURU IK 1:40.77 50m
656 9 Ida Haidari 2006 BOTK-RÖNN 1:42.99 50m
Gren 5, 100m Bröstsim FL D Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:34
1104 0 Lovisa Lindberg 2007 SÖDERTÖRN 1:37.51 50m
1301 1 Veera Ele 2006 AUi 1:35.84 50m
1260 2 Danielle Youssef 2006 SS04 1:32.69 50m
700 3 Ronja Larsén 2006 ESKILSTUNA 1:29.33 50m
1100 4 Ella Gunnarsson 2006 SÖDERTÖRN 1:23.04 50m
1095 5 Julia Ottosson 2006 SÖDERTÖRN 1:24.38 50m
1302 6 Ronja Vilska 2006 AUi 1:31.41 50m
1108 7 Ebba Mattisson 2006 SÖDERTÖRN 1:34.89 50m
833 8 Ines Wijk 2006 SK NEPTUN 1:36.79 50m
873 9 Vivyan Wallqvist 2007 SK NEPTUN 1:37.72 50m
2019-05-11 08:19:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner