2022-06-30   02:59:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Distriktstandvården Neptuniaden 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 6 sönd

Document
Startlista
Distriktstandvården Neptuniaden 2019
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Simklubben Neptun
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 11 maj 2019 till den 12 maj 2019
79 50m Frisim FL AB
Sponsor: LE Mans & 50-manna
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 667 Lisa Eriksson Eskilstuna Simklubb 1998 AN3898 50m 26.82
2 1344 Emelie Fast Södertörns Simsällskap 2004 AR4204 50m 27.24
3 773 Tiffani Segerbrand Simklubben Neptun 1999 AI0699 50m 27.58
4 716 Emma Rotstam Järfälla Simsällskap 1998 AF7498 50m 27.65
5 769 Rebecca Mattsson Simklubben Neptun 1995 AQ0295 50m 27.73
6 1030 Smilla Lönnberg Stockholms
Kappsimningsklubb
2001 AQ0801 50m 27.80
7 1232 Filippa Berndtson Solna Sundbyberg SS 04 1997 BD4297 50m 27.82
8 744 Linnéa Sandh Järfälla Simsällskap 2000 BS1400 50m 27.88
9 1154 Sara Olsson Tyresö Simsällskap 1999 AR6899 50m 27.97
10 1326 Cecilia Viberg Lidingö Simklubb 2003 AU1603 50m 28.16 EFT
11 725 Tone Sandsjö Järfälla Simsällskap 2003 AF5403 50m 28.28
12 1249 Sofia Voigt Solna Sundbyberg SS 04 2003 BF0803 50m 28.60
13 782 Vilma Brolund Simklubben Neptun 2001 AO9801 50m 28.67
14 1311 Helmi Heinonen Aurajoen Uinti 2002 02A204 50m 28.74
15 1294 Janette Setälä Aurajoen Uinti 2001 01A847 50m 28.84
16 674 Frida Gustafsson Eskilstuna Simklubb 2001 AM5401 50m 28.84
17 732 Ella Arrhén Andersson Järfälla Simsällskap 2002 AX8402 50m 28.85
18 670 Wilma Wennerberg Eskilstuna Simklubb 2001 AG3201 50m 28.88
19 788 Alva Hagström Simklubben Neptun 2003 AU1203 50m 29.13
20 727 Rebecca Policastro Järfälla Simsällskap 2003 AI2403 50m 29.19
21 733 Josefine Iwarson Järfälla Simsällskap 2003 AT1603 50m 29.20
22 1155 Josefin Alm Tyresö Simsällskap 2001 AJ8201 50m 29.22
23 749 Rebecca Sandström Lidingö Simklubb 2003 AS4803 50m 29.27
24 1279 Elsa Staaf Strängnäs Simklubb 2003 AV2203 50m 29.30
25 965 Tora Hansson Skuru Idrottsklubb 2002 AW6802 50m 29.30
26 671 Amanda Kullman Eskilstuna Simklubb 2000 AN3400 50m 29.31
27 1296 Alida Öhberg Aurajoen Uinti 2002 02A627 50m 29.33
28 718 Linnea Gipperth Järfälla Simsällskap 2003 AA6403 50m 29.34
29 771 Linnea Lindberg Simklubben Neptun 1996 AL7696 50m 29.37
30 1137 Julia Häglund Turebergs Simklubb 2003 AI1403 50m 29.41
31 1069 Michelle Aspberg Södertörns Simsällskap 2002 AT8402 50m 29.43
32 1213 Jessica Wiklund Wisby Simsällskap 2000 BR8200 50m 29.58
33 1312 Emilia Liven Aurajoen Uinti 2002 02A205 50m 29.66
34 945 Thea Boij Du Rietz Saltsjöbadens Idrottsförening 50m 29.85
2002 AC9602
35 1142 Cornelia Ericsson Turebergs Simklubb 50m 29.89
2003 AT0603
36 1093 Amanda Nilsson Södertörns Simsällskap 50m 29.92
2002 BS9202
37 1159 Ella Törnqvist Tyresö Simsällskap 50m 29.92
2003 AQ1603
38 1136 Yasemin Uzum Turebergs Simklubb 50m 30.05
2003 AI3403
39 787 Lovisa Edman Simklubben Neptun 50m 30.07
2003 AU5203
40 722 Louise Larsson Järfälla Simsällskap 50m 30.07
2002 AH2802
41 783 Ella Ericson Simklubben Neptun 50m 30.12
2000 BG9400
42 672 Nora Laine Eskilstuna Simklubb 50m 30.13
2000 AP8400
43 1295 Olivia Koski Aurajoen Uinti 50m 30.28
2002 02A391
44 734 Moa Arvehed Järfälla Simsällskap 50m 30.40
2003 AT7803
45 747 Manjiri Bhat Lidingö Simklubb 50m 30.55
2000 AI4600
46 647 Emilia Bengtsson Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
50m 30.62
2001 BA3601
47 795 Vendela Hillström Simklubben Neptun 2003 AW5803 50m 30.67
48 1278 Emelie Widhe Strängnäs Simklubb 2001 AN0401 50m 30.70
49 754 Ella Wahlman Lidingö Simklubb 2003 BL5403 50m 30.79
50 1251 Naomi Sterling Solna Sundbyberg SS 04 2002 BN1402 50m 30.87
51 1163 Matilda Ringbom Tyresö Simsällskap 2003 AX6803 50m 30.88
52 808 Isadora Rosén Simklubben Neptun 2002 BL9802 50m 30.88
53 786 Amanda Bekkewold Simklubben Neptun 2001 BM3401 50m 30.94
54 791 Elsa Djuphammar Simklubben Neptun 2003 AU0403 50m 31.00
55 646 Pernilla Hemmälin Botkyrka-Rönninge
Simsällskap
2001 AO3801 50m 31.24
56 793 Isabelle Brodd Simklubben Neptun 2003 AU4803 50m 31.41
57 780 Rebecca Gustafsson Simklubben Neptun 2003 AB5203 50m 31.48
58 998 Cornelia Lythell Spårvägen Simförening 2003 BC2603 50m 31.66
59 1158 Emelie Lindholm Tyresö Simsällskap 2003 AL6403 50m 31.72
60 820 Sofija Lajsic Simklubben Neptun 2002 BO2802 50m 32.13
61 851 Evelina Berg Simklubben Neptun 2002 BX0402 50m 32.89
62 675 Izabella Kullman Eskilstuna Simklubb 2002 AG9202 50m 33.70
63 1004 Johanna Granhällen Spårvägen Simförening 2002 BO5202 50m 34.40
64 881 Alexandra Berggren Simklubben Neptun 2002 BY5402 50m 37.08
2019-05-12 15:19:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner