2019-10-24   02:38:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/Para-SM/JSM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Fredag 28 juni 2019 kl. 17:30

Document
Heatlista
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
Plats: Lindängsbadet Arrangör: Svensk Simidrott
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019
Gren 3, 50m Ryggsim Damer
B Final
Sponsor: Nordic Choice Hotel
WR 26.98 Xiang Liu 1990 China CHN INA 2018-08-21
WJ 27.49 Minna Atherton 2000 AUS AUS Brisbane AUS 2016-02-02
ER 27.21 Georgia Davies 1990 GBR GBR Glasgow GBR 2018-08-04
EJ 27.90 Daria Vaskina 2002 RUS RUS Helsingfors FIN 2018-07-06
NR 27.42 Mimosa Jallow 1994 FIN FIN Glasgow GBR 2018-08-04
NJ 28.51 Mie Østegaard Nielsen 1996 Denmark DEN Antwerp BEL 2012-07-06
SR 27.80 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås SWE 2017-06-30
SJ 28.62 Ida Lindborg 1994 MKK SWE Amsterdam NED 2014-12-12
MR 27.80 Sarah Sjöström 1993 Södertörns SS SWE Borås SWE 2017-06-30
FM 28.63 Ida Lindborg 1994 Malmö KK SWE Landskrona SWE 2018-07-04
FJ 30.41 Miranda Arvidsson 1998 Kalmar SS SWE Landskrona SWE 2018-07-04
S3 2:22.78 Lova Johansson 2004 Varabygdens SS SWE Göteborg SWE 2019-06-01
S7 42.88 Agnes Kramer 1998 SWE Lindängsbadet SWE 2019-06-28
S9 35.09 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Borås SWE 2017-06-30
S10 35.49 Lina Watz 1996 Karlstads SS SWE Bergen NOR 2015-10-03
S14 35.56 Pernilla Lindberg 1994 Göteborgs S SWE Landskrona SWE 2018-07-04
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:19
Anm tid
Start ca:
510 1 Davilda Lareva 2000 TRELLEBORG 31.22 50m
230 2 Mollie Morfelt 2003 MKK 30.91 50m
387 3 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 30.76 50m
201 4 Vera Karlsson 2003 LASS 30.50 50m
380 5 Josefin Ossmyr 1999 SÖDERTÖRN 30.53 50m
202 6 Hilda Linné 2000 LASS 30.87 50m
269 7 Marlene Pavlu Lewin 1997 SK NEPTUN 31.15 50m
511 8 Isabelle Sering 2002 TRELLEBORG 31.27 50m
2019-06-28 14:12:33 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner