Ohjelma SM/Para-SM/JSM 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag 29 juni 2019 kl. 17:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
800m Frisim Damer Senior |
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
8:04.79 |
|
Katie Ledecky |
1997 |
USA |
USA |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-12 |
|
|
WJ |
8:11.00 |
|
Kathie Ledecky |
1997 |
USA |
USA |
Shenandoah |
USA |
2014-06-22 |
|
|
ER |
8:14.10 |
|
Rebecca Adlington |
1989 |
GBR |
GBR |
Peking |
CHN |
2008-08-16 |
|
|
EJ |
8:22.01 |
|
Ajna Kesely |
2001 |
HUN |
HUN |
Glasgow |
GBR |
2018-08-04 |
|
|
NR |
8:15.92 |
|
Lotte Friis |
1988 |
DEN |
DEN |
Rom |
ITA |
2009-08-01 |
|
|
NJ |
8:36.26 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Denmark |
DEN |
Antwerp |
BEL |
2005-03-22 |
|
|
SR |
8:39.06 |
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran |
SWE |
Peking |
CHN |
2008-08-14 |
|
|
SJ |
8:47.64 |
|
Ann Linder |
1966 |
GKKN |
SWE |
Volgograd |
RUS |
1982-05-29 |
|
|
MR |
8:41.86 |
|
Gabriella Fagundez |
1985 |
SK Ran |
SWE |
Norrköping |
SWE |
2008-07-19 |
|
|
FM |
8:49.02 |
|
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-05 |
|
|
FJ |
8:49.02 |
|
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-05 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Klubb |
Född |
Licens |
Bass. |
Anm tid |
Status |
|
1 |
259 |
|
Christine Ekman |
Simklubben Neptun |
1994 |
AE8294 |
50m |
8:51.78 |
|
|
|
|
|
2 |
344 |
|
Emma Sundstedt |
Spårvägen Simförening |
1998 |
BE7498 |
50m |
8:55.69 |
|
|
|
|
|
3 |
415 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
Täby Sim |
2001 |
BN8801 |
50m |
9:01.52 |
|
|
|
|
|
4 |
272 |
|
Tiffani Segerbrand |
Simklubben Neptun |
1999 |
AI0699 |
50m |
9:02.38 |
|
|
|
|
|
5 |
227 |
|
Josephine Mikkelsen |
Malmö Kappsimningsklubb |
2002 |
AI5202 |
50m |
9:05.53 |
|
|
|
|
|
6 |
46 |
|
Lucie Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2003 |
CC2403 |
50m |
9:05.61 |
|
|
|
|
|
7 |
68 |
|
Ebba Hallbäck |
Helsingborgs Simsällskap |
2000 |
AL0600 |
50m |
9:10.65 |
|
|
|
|
|
8 |
45 |
|
Marion Hanquet |
Föreningen Göteborg Sim |
2001 |
BY2401 |
50m |
9:11.77 |
|
|
|
|
|
9 |
192 |
|
Emma Magnusson |
Linköpings Allmänna SS |
1998 |
AL9698 |
50m |
9:12.59 |
|
|
|
|
|
10 |
311 |
|
Moa Karlsson |
Simklubben Poseidon |
2002 |
AC1202 |
50m |
9:15.46 |
|
|
|
|
|
11 |
517 |
|
Olivia Hansson |
Kiviks Simklubb |
2003 |
AP5403 |
50m |
9:15.47 |
|
|
|
|
|
12 |
475 |
|
Elvira Mörtstrand |
Västerås Simsällskap |
2003 |
AH9603 |
50m |
9:17.53 |
|
|
|
|
|
13 |
111 |
|
Emma Rotstam |
Järfälla Simsällskap |
1998 |
AF7498 |
50m |
9:18.69 |
|
|
|
|
|
14 |
470 |
|
Malin Eklund |
Västerås Simsällskap |
2001 |
AL9201 |
50m |
9:20.80 |
|
|
|
|
|
15 |
164 |
|
Elin Johannesson |
Landskrona Simsällskap |
1999 |
AM4299 |
50m |
9:21.83 |
|
|
|
|
|
16 |
414 |
|
Thilda Ström |
Täby Sim |
2003 |
AT5803 |
50m |
9:22.34 |
|
|
|
|
|
17 |
237 |
|
Kristina Orban |
Malmö Kappsimningsklubb |
2004 |
AS9804 |
50m |
9:22.65 |
|
|
|
|
|
18 |
131 |
|
Alice Thörnros |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AT8601 |
50m |
9:23.44 |
|
|
|
|
|
19 |
449 |
|
Ebba Andersson |
Väsby Simsällskap |
2001 |
AL2601 |
50m |
9:24.51 |
|
|
|
|
|
20 |
121 |
|
Nilla Atzmannstorfer |
Jönköpings Simsällskap |
1998 |
AB6498 |
50m |
9:24.90 |
|
|
|
|
|
21 |
337 |
|
Sofia Henningsson |
Skövde Simsällskap |
2004 |
AH8204 |
50m |
9:25.07 |
|
|
|
|
|
22 |
126 |
|
Agnes Arberg |
Jönköpings Simsällskap |
2001 |
AF6201 |
50m |
9:26.56 |
|
|
|
|
|
23 |
318 |
|
Mary Lagoguez |
Simklubben Poseidon |
2001 |
BD9801 |
50m |
9:29.99 |
|
|
|
|
|
24 |
43 |
|
Johanna Edgren |
Föreningen Göteborg Sim |
2004 |
AZ5604 |
50m |
9:30.82 |
|
|
|
|
|
25 |
204 |
|
Thilde Smedbäck |
Linköpings Allmänna SS |
2004 |
AD3404 |
50m |
9:30.97 |
|
|
|
|
|
26 |
247 |
|
Ebba Olsson |
Mariestads Simsällskap |
2001 |
AM7201 |
50m |
9:32.15 |
|
|
|
|
|
27 |
342 |
|
Isabelle Hanson |
Spårvägen Simförening |
1998 |
AB4298 |
50m |
9:33.19 |
|
|
|
|
|
28 |
276 |
|
Linnea Gyllberg |
Simklubben Neptun |
2000 |
AL4800 |
50m |
9:33.69 |
|
|
|
|
|
29 |
328 |
|
Augusta Andersson |
Sjöbo Simsällskap |
1997 |
AM9297 |
50m |
9:35.38 |
|
|
|
|
|
30 |
505 |
|
Marit Cuperus |
Föreningen Uddevalla Sim |
2002 |
BD0202 |
50m |
9:36.13 |
|
|
|
|
|
31 |
396 |
|
Mica Nolén |
Simklubben Triton |
2004 |
AG1204 |
50m |
9:36.83 |
|
|
|
|
|
32 |
529 |
|
Sara Nobrell |
Simklubben Hajen |
2002 |
BM1402 |
50m |
9:42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-24 17:29:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Svensk Simidrott |
|
|
|
|