Program för SM/Para-SM/JSM 2019
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Måndag 1 juli 2019 kl. 17:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2019
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lindängsbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 28 jun 2019 till den 2 jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 400m Frisim Damer
|
Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Travelpoint |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WR |
3:56.46 |
|
Katie Ledecky |
1997 |
USA |
USA |
Rio de Janeiro |
BRA |
2016-08-07 |
|
|
WJ |
3:58.37 |
|
Kathie Ledecky |
1997 |
USA |
USA |
Gold Coast |
AUS |
2014-08-23 |
|
|
ER |
3:59.15 |
|
Federica Pellegrini |
1988 |
ITA |
ITA |
Rom |
ITA |
2009-07-26 |
|
|
EJ |
4:03.57 |
|
Ajna Kesely |
2001 |
HUN |
HUN |
Glasgow |
GBR |
2018-08-09 |
|
|
NR |
4:03.98 |
|
Lotte Friis |
1988 |
DEN |
DEN |
London |
GBR |
2012-07-29 |
|
|
NJ |
4:13.67 |
|
Lotte Friis |
1988 |
Denmark |
DEN |
Malmö |
SWE |
2005-05-21 |
|
|
SR |
4:06.04 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns SS |
SWE |
Amiens |
FRA |
2014-03-16 |
|
|
SJ |
4:12.24 |
|
Sarah Sjöström |
1993 |
|
SWE |
Stockholm |
SWE |
2013-03-10 |
|
|
MR |
4:09.49 |
|
Michelle Coleman |
1993 |
Spårvägen SF |
SWE |
Norrköping |
SWE |
2016-07-09 |
|
|
FM |
4:14.84 |
|
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
FJ |
4:16.66 |
|
Hanna Eriksson |
1999 |
Jönköpings SS |
SWE |
Landskrona |
SWE |
2018-07-07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
1 |
|
Jaqueline Hippi |
1996 |
SK NEPTUN |
4:28.55 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
2 |
|
Emma Magnusson |
1998 |
LASS |
4:28.16 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
3 |
|
Christine Ekman |
1994 |
SK NEPTUN |
4:28.02 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
4 |
|
Sabina Alman |
2003 |
LULEÅ SS |
4:27.70 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
5 |
|
Marion Hanquet |
2001 |
GÖTEBORG |
4:27.72 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
6 |
|
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
TÄBY SIM |
4:28.06 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Josephine Mikkelsen |
2002 |
MKK |
4:28.42 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
344 |
8 |
|
Emma Sundstedt |
1998 |
SPÅRVÄGEN |
4:29.18 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-07-01 13:27:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|