2020-06-02   21:00:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 11 juli 2019 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar
Försök 1 (12)
Sponsor:
14oy 1:07.41 Alexander Morgan 1996 Stockholms KK SWE Köping SWE 2010-01-01
15 1:04.98 Alexander Morgan 1996 Stockholms KK SWE Falun SWE 2011-01-01
16-17 1:01.80 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS SWE Borås SWE 2012-01-01
FM 14oy 1:09.49 Lucas Sterling 2004 Västerås SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15 1:07.73 Sebastian Wolff 2003 Linköpings ASS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 1:04.81 August Mathisen 2001 Helsingborgs S SWE Malmö SWE 2018-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:11
261 1 Elvis Ericson 2005 LASS 1:19.71 50m
169 2 Melker Åkesson 2006 JÖNKÖPING 1:19.12 50m
578 3 Caspian Humble 2005 TÄBY SIM 1:18.73 50m
26 4 William Dahlqvist 2005 ELFSBORG 1:18.15 50m
731 5 Elias Robertsson 2004 UDDEVALLA 1:18.24 50m
400 6 Yaser Sultan 2005 SK RAN 1:19.11 50m
171 7 Theo Nordholm 2006 JÖNKÖPING 1:19.22 50m
8 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:13
23 1 Kevin Söderqvist 2004 ELFSBORG 1:17.85 50m
501 2 Elton Söderberg 2006 SÖDERTÄLJE 1:17.52 50m
482 3 Erik Komstedt 2005 SK SYDSIM 1:17.41 50m
439 4 Jibbe Schimmel 2004 SKÖVDE SS 1:17.20 50m
182 5 Axel Gladher 2006 KARLSKRONA 1:17.34 50m
296 6 Bill Beckman 2005 MKK 1:17.45 50m
699 7 Axel Vaide 2005 ÄNGELHOLM 1:17.62 50m
631 8 Jack Sjöberg 2005 WISBY SS 1:18.10 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:15
627 1 Stefan Bondzic-Rasic 2005 VELLINGE-N 1:17.12 50m
335 2 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 1:16.89 50m
747 3 Gustav Niring 2004 SPIF SF 1:16.52 50m
552 4 Daniel Bebenek 2006 TUREBERG 1:16.36 50m
393 5 Jakob Lindskoug 2004 POSEIDON 1:16.41 50m
167 6 Max Grubesic 2004 JÖNKÖPING 1:16.61 50m
61 7 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 1:17.03 50m
268 8 Levente Nagy 2005 LJUNGBY SS 1:17.18 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:17
402 1 Noah Malmgren 2004 S 71 1:16.16 50m
163 2 David Bergqvist 2005 JÖNKÖPING 1:15.77 50m
739 3 Max Ringström 2004 TRELLEBORG 1:15.66 50m
757 4 Anthon Huasson 2004 RINGSJÖ SK 1:15.27 50m
447 5 Markus Annas 2004 SPÅRVÄGEN 1:15.55 50m
338 6 Ferdinand Bang 2005 SK NEPTUN 1:15.75 50m
209 7 Fredrik Ekholm 2004 KUNGSBACKA 1:16.02 50m
569 8 Hugo Westholm 2004 TÄBY SIM 1:16.35 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:19
84 1 Malte Laurén 2004 SK HAJEN 1:15.09 50m
214 2 Alexander Johansson 2004 KUNGSBACKA 1:14.75 50m
394 3 Nayan Ljungholm 2005 POSEIDON 1:14.34 50m
117 4 Niklas Andersson 2005 HS 1:14.03 50m
693 5 Aron Persson 2004 YSTADS SS 1:14.20 50m
17 6 David Reinholdsson 2002 ELFSBORG 1:14.62 50m
590 7 Iyas Kalash 2004 UMEÅ SS 1:15.07 50m
652 8 Ragnar Simonsson 2004 VÄSBY SS 1:15.24 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:21
123 1 Malte Svensson 2005 HS 1:13.99 50m
449 2 Einar Styrman 2005 SPÅRVÄGEN 1:13.82 50m
183 3 Hannes Wrenne 2004 KARLSKRONA 1:13.55 50m
141 4 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 1:12.93 50m
99 5 Vlad Lupu 2003 HS 1:13.07 50m
333 6 Theo Djuphammar 2005 SK NEPTUN 1:13.73 50m
110 7 Alan Jovic 2004 HS 1:13.87 50m
309 8 Alvin Välkki 2004 MASS 1:14.02 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:22
189 1 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 1:12.52 50m
109 2 Adam Juliusson 2004 HS 1:12.49 50m
556 3 Algot Lindwall 2002 TYRESÖ SS 1:12.27 50m
203 4 Ahmed Sadoon 2002 KSLS 1:12.06 50m
250 5 Ruben Staaf 2002 LASS 1:12.09 50m
43 6 Samuel Paulson 2004 ESKILSTUNA 1:12.41 50m
758 7 Vincent Hua 2004 RINGSJÖ SK 1:12.51 50m
154 8 Anton Hegmegi 2005 JÖNKÖPING 1:12.67 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:24
Anm tid
Start ca:
630 1 Elias Lyth 2004 WISBY SS 1:11.92 50m
9 2 Birkan Ates 2002 SS DELFIN 1:11.71 50m
617 3 Jonatan Holmquist 2003 VELLINGE-N 1:11.54 50m
445 4 Gustav Annas 2003 SPÅRVÄGEN 1:11.47 50m
195 5 Max Leisten 2002 KARLSTAD 1:11.51 50m
499 6 Malte Söderberg 2004 SÖDERTÄLJE 1:11.62 50m
448 7 Oliver Erneholm 2003 SPÅRVÄGEN 1:11.81 50m
315 8 Måns Evertsson 2003 MASS 1:11.98 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:26
494 1 Erik Lööw 2003 SÖDERTÄLJE 1:11.34 50m
339 2 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 1:11.28 50m
290 3 Hugo Lennartsson 2004 MKK 1:11.20 50m
161 4 Job Sanders 2003 JÖNKÖPING 1:11.12 50m
7 5 Daniel Ruijs 2004 BORLÄNGE 1:11.16 50m
258 6 Gustav Edlund 2004 LASS 1:11.20 50m
446 7 Arvid Styrman 2002 SPÅRVÄGEN 1:11.33 50m
476 8 Jonathan Nilsson 2003 SUNDSVALL 1:11.39 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:28
90 1 John Brolin 2002 HS 1:10.50 50m
530 2 Linus Forsgren 2003 SK TRITON 1:09.72 50m
621 3 Hugo Stenskepp 2003 VELLINGE-N 1:08.73 50m
210 4 Richard Ekholm 2002 KUNGSBACKA 1:07.76 50m
517 5 Theodor Fridh 2002 SÖDERTÖRN 1:07.91 50m
303 6 Elliot Fielder 2003 MOTALA SS 1:09.16 50m
222 7 Filip Cederholm 2003 LANDSKRONA 1:10.03 50m
595 8 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 1:10.99 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:29
709 1 Anton Svennberg 2002 ÖSA 1:10.44 50m
640 2 William Lernå 2002 VÄSBY SS 1:09.52 50m
722 3 Leonardo Montes 2002 SS04 1:08.47 50m
548 4 August Eriksson 2004 TUREBERG 1:07.74 50m
286 5 Carl Gerstenfeld 2002 MKK 1:07.87 50m
451 6 David Neuhardt 2003 SPÅRVÄGEN 1:09.13 50m
255 7 Nicola Lundqvist 2002 LASS 1:10.00 50m
427 8 Lukas  Malmström 2003 SKURU IK 1:10.83 50m
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar Försök 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:31
Anm tid
Start ca:
721 1 Douglas Reuterskiöld 2002 SS04 1:10.19 50m
669 2 Lucas Sterling 2004 VÄSTERÅS 1:09.49 50m
6 3 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 1:08.33 50m
558 4 Julius Gustavsson 2002 TÄBY SIM 1:04.77 50m
728 5 Oskar Gustafson 2002 UDDEVALLA 1:07.77 50m
454 6 Jakub Majta 2003 SPÅRVÄGEN 1:09.04 50m
91 7 Daniel Fischer 2002 HS 1:09.89 50m
694 8 Emil Tikkanen 2002 ÅKERSBERGA 1:10.63 50m
2019-07-10 20:06:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner