2020-06-02   19:47:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 11 juli 2019 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 8, 200m Medley Flickor
Försök 1 (14)
Sponsor:
14oy 2:21.09 Emelie Fast 2004 Södertörns SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
15 2:19.96 Louise Hansson 1996 Helsingborgs S SWE Falun SWE 2011-01-01
16-17 2:19.31 Lovisa Eriksson 1993 Täby S SWE Malmö SWE 2009-01-01
FM 14oy 2:21.09 Emelie Fast 2004 Södertörns SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15 2:21.67 Annie Hegmegi 2003 Jönköpings SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 2:21.53 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:34
1 50m
219 2 Emma Hassling 2004 LANDSKRONA 2:40.91 50m
742 3 Vilma Andersson 2004 TRELLEBORG 2:39.96 50m
371 4 Clara Johansson 2005 OSBY SS 2:38.71 50m
279 5 Isabel Smideberg 2004 SK LÖDDE 2:38.85 50m
733 6 Evelina Wester 2004 UDDEVALLA 2:40.52 50m
7 50m
8 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 2 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:38
708 1 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 2:38.68 50m
368 2 Astrid Nilsson 2004 OSBY SS 2:38.16 50m
734 3 Hilda Eriksson 2004 UDDEVALLA 2:37.74 50m
112 4 Elsa Andersson 2004 HS 2:37.60 50m
707 5 Josefina Näsén 2005 ÖSA 2:37.60 50m
72 6 Saga Johannesson 2005 GÖTEBORG 2:37.95 50m
750 7 Liv Asp Olsson 2005 SPIF SF 2:38.20 50m
306 8 Leija Johansson Junttila 2006 MOTALA SS 2:38.71 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 3 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:41
19 1 Agnes Holmblad 2006 ELFSBORG 2:37.37 50m
391 2 Frida Jansson 2006 POSEIDON 2:37.23 50m
67 3 Sara  Hopmark 2004 GÖTEBORG 2:36.90 50m
689 4 Liv Elgaard Fonnesbech 2004 VÄXJÖ SS 2:36.75 50m
673 5 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 2:36.77 50m
626 6 Thea Wicknertz 2005 VELLINGE-N 2:36.95 50m
194 7 Linnea Lindberg 2005 KARLSTAD 2:37.31 50m
125 8 Nina Podric 2004 HS 2:37.49 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 4 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:44
468 1 Elvira Lönnberg Flores 2006 SKK 2:36.57 50m
600 2 Matilda Holmström 2005 UPSALA S 2:36.53 50m
111 3 Cajsa Wöhl 2004 HS 2:36.35 50m
453 4 Alma Thunberg 2005 SPÅRVÄGEN 2:36.26 50m
284 5 Mollie Morfelt 2003 MKK 2:36.28 50m
743 6 Erma Duratovic 2005 TRELLEBORG 2:36.40 50m
539 7 Maja Blomliden 2004 SK TRITON 2:36.54 50m
12 8 Elsa Sjöström 2006 ELFSBORG 2:36.59 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 5 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:47
10 1 Emma Ragnarsson 2004 SS DELFIN 2:36.13 50m
438 2 Ida Kristiansson 2004 SKÖVDE SS 2:35.91 50m
713 3 Maja Byström 2003 Ö-VIKS ASS 2:35.87 50m
166 4 Ida Rudelius 2004 JÖNKÖPING 2:35.44 50m
732 5 Lina Nielsen 2005 UDDEVALLA 2:35.69 50m
683 6 Tove Gustafsson 2004 VÄXJÖ SS 2:35.90 50m
650 7 Alice Lindgren 2005 VÄSBY SS 2:36.12 50m
654 8 Linn Melander 2005 VÄSBY SS 2:36.19 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 6 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:50
85 1 Ella Gutenwik 2004 SK HAJEN 2:35.32 50m
674 2 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 2:35.19 50m
217 3 Matilda Hoff 2003 LANDSKRONA 2:34.47 50m
260 4 Märta Högfeldt 2005 LASS 2:34.38 50m
360 5 Ebba Holgersson 2005 NKK 2:34.38 50m
663 6 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 2:35.06 50m
184 7 Siri Lindén 2005 KARLSKRONA 2:35.25 50m
75 8 Ebba Egnell 2005 GÖTEBORG 2:35.40 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 7 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:54
168 1 Nora Rogö 2004 JÖNKÖPING 2:34.30 50m
205 2 Olivia Jarl Halvarsson 2003 KSLS 2:34.21 50m
538 3 Siri Bokander 2003 SK TRITON 2:34.14 50m
231 4 Karin Widerberg 2003 SK LAXEN 2:33.89 50m
118 5 Vega Vollmer 2005 HS 2:34.10 50m
115 6 Hildur Andersson 2005 HS 2:34.14 50m
248 7 Wilma Holmertz 2003 LASS 2:34.25 50m
754 8 Julia Olsson 2004 KIVIKS SK 2:34.36 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 8 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:57
Anm tid
Start ca:
703 1 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 2:33.68 50m
516 2 Nina Pavlovic Cano 2004 SÖDERTÖRN 2:33.58 50m
648 3 Amanda Takala 2004 VÄSBY SS 2:33.24 50m
667 4 Adelina Walldén 2002 VÄSTERÅS 2:33.01 50m
121 5 Liv Bexell 2005 HS 2:33.04 50m
635 6 Hilma Ihreborn 2005 VÄRNAMO SS 2:33.34 50m
24 7 Thilda Häll 2005 ELFSBORG 2:33.66 50m
156 8 Cornelia Johansson 2003 JÖNKÖPING 2:33.82 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 9 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:00
559 1 Jennifer Nyblom 2003 TÄBY SIM 2:32.62 50m
37 2 Maja Eriksson 2002 ESKILSTUNA 2:32.39 50m
496 3 Isabel Teglöf 2003 SÖDERTÄLJE 2:32.28 50m
715 4 Ebba Hann 2004 SK ÄGIR 2:31.66 50m
464 5 Nora Segerström 2002 SKK 2:32.26 50m
280 6 Johanna Ingner 2002 MKK 2:32.29 50m
549 7 Astrid Nilsson 2003 TUREBERG 2:32.60 50m
521 8 Jenny Virtanen 2002 SÖDERTÖRN 2:32.83 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 10 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:03
579 1 Mathilda Sandberg 2005 TÄBY SIM 2:31.45 50m
655 2 Michelle Wissinger 2004 VÄSBY SS 2:31.40 50m
506 3 Emma Roloff 2002 SÖDERTÖRN 2:31.28 50m
143 4 Ella Arrhén Andersson 2002 JÄRFÄLLA S 2:31.15 50m
313 5 Sara Nyqvist 2003 MASS 2:31.22 50m
97 6 Alicia Johansson 2003 HS 2:31.34 50m
232 7 Moa Bergdahl 2003 SK LAXEN 2:31.43 50m
55 8 Julia Lindgren 2004 FALUN 2:31.45 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 11 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:06
388 1 Boel Bergquist 2003 POSEIDON 2:30.90 50m
442 2 Linn Herlin 2002 SPÅRVÄGEN 2:30.75 50m
424 3 Clara Steen 2003 SJÖBO SS 2:30.34 50m
251 4 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:30.06 50m
245 5 Felicia Järvikari 2002 LASS 2:30.26 50m
723 6 Sofia Voigt 2003 SS04 2:30.59 50m
706 7 Julia Månsson 2002 ÖSA 2:30.84 50m
100 8 Alice Persson 2003 HS 2:31.06 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 12 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:09
Anm tid
Start ca:
164 1 Moa Holmquist 2004 JÖNKÖPING 2:29.13 50m
644 2 Elin Peng 2003 VÄSBY SS 2:27.35 50m
249 3 Vera Karlsson 2003 LASS 2:25.17 50m
665 4 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 2:21.12 50m
401 5 Emilia Rönningdal 2002 S 71 2:23.48 50m
351 6 Elsa Bergh 2002 NJURUNDA 2:26.81 50m
135 7 Linnea Gipperth 2003 JÄRFÄLLA S 2:28.37 50m
336 8 Isa Lundgren Sonnergren 2004 SK NEPTUN 2:29.93 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 13 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:12
680 1 Clara Örnhem 2002 VÄXJÖ SS 2:28.78 50m
350 2 Elise Öberg 2002 NJURUNDA 2:27.06 50m
664 3 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 2:24.13 50m
512 4 Emelie Fast 2004 SÖDERTÖRN 2:20.52 50m
437 5 Hilja Schimmel 2003 SKÖVDE SS 2:23.36 50m
671 6 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 2:26.32 50m
411 7 Selma Avdic 2003 S 02 2:28.36 50m
367 8 Moa Olofsson 2002 OSBY SS 2:29.83 50m
Gren 8, 200m Medley Flickor Försök 14 (14)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:15
433 1 Linn Suchomel 2003 SKÖVDE SS 2:28.41 50m
288 2 Tea Winblad 2004 MKK 2:26.81 50m
228 3 Mellie Wijk 2002 SK LAXEN 2:23.61 50m
152 4 Annie Hegmegi 2003 JÖNKÖPING 2:17.70 50m
404 5 Lisa Nystrand 2006 SALA SS 2:21.13 50m
283 6 Johanna Andersson 2002 MKK 2:25.84 50m
730 7 Marit Cuperus 2002 UDDEVALLA 2:27.66 50m
729 8 Sofia Abrahamsson 2005 UDDEVALLA 2:29.79 50m
2019-07-10 20:06:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner