2020-06-02   20:41:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 11 juli 2019 kl. 09.00

Document
Heatlista
Sum-Sim (50m) 2019
Plats: Centralbadet Arrangör: Svensk Simidrott & Norrköpings KK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 10 jul 2019 till den 14 jul 2019
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar
Försök 1 (9)
Sponsor:
15oy 2:06.82 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Linköping SWE 2016-01-01
16-17 2:03.31 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 15oy 2:12.72 Axel Auer 2003 Karlskrona SS SWE Malmö SWE 2018-06-28
FM 16-17 2:03.31 Robin Hanson 2001 Järfälla S SWE Malmö SWE 2018-06-28
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:20
1 50m
2 50m
484 3 Erik Mulikov 2005 SÄFFLE SS 2:40.04 50m
141 4 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 2:39.57 50m
735 5 Eddie  Dahlström 2004 UDDEVALLA 2:39.76 50m
612 6 Arvid Kvorning 2005 VARBERG 2:40.20 50m
7 50m
8 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:23
Anm tid
Start ca:
212 1 Gustaf Wänt 2004 KUNGSBACKA 2:38.26 50m
330 2 Morris Martin 2004 SK NEPTUN 2:38.09 50m
744 3 Jonathan Ravn Rehnström 2005 TRELLEBORG 2:37.50 50m
523 4 Nicola Pavlovic Cano 2007 SÖDERTÖRN 2:36.96 50m
408 5 Axel Hallenborg 2004 SALTSJÖB 2:37.31 50m
392 6 Edvard Levau 2004 POSEIDON 2:37.56 50m
389 7 Axel Sandberg 2004 POSEIDON 2:38.20 50m
390 8 Martin Pettersson 2005 POSEIDON 2:39.32 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:26
739 1 Max Ringström 2004 TRELLEBORG 2:36.77 50m
524 2 Michael Andrée 2004 SÖDERTÖRN 2:36.39 50m
534 3 Victor Borg 2005 SK TRITON 2:36.03 50m
30 4 Charlie Skoglund Macmillan 2004 ELFSBORG 2:34.89 50m
354 5 Ludvig Utterström 2004 NJURUNDA 2:35.83 50m
741 6 Ludvig Romare 2004 TRELLEBORG 2:36.39 50m
672 7 Isak Rehnman 2004 VÄSTERÅS 2:36.70 50m
758 8 Vincent Hua 2004 RINGSJÖ SK 2:36.84 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:29
311 1 Max Swegmark 2004 MASS 2:34.26 50m
374 2 Fabian Lagström 2004 OSKARSHAMN 2:33.97 50m
405 3 Botvid Wiell 2005 SALA SS 2:33.13 50m
384 4 Melvin Malm 2004 POSEIDON 2:32.14 50m
590 5 Iyas Kalash 2004 UMEÅ SS 2:33.05 50m
38 6 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 2:33.95 50m
332 7 Oliver Albinzon 2005 SK NEPTUN 2:34.11 50m
254 8 David Axelsson 2004 LASS 2:34.85 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:33
522 1 Tobias Lindberg 2005 SÖDERTÖRN 2:31.28 50m
609 2 Malte Almqvist 2004 VARBERG 2:30.32 50m
409 3 Lucas Humling 2005 SANDVIKEN 2:29.77 50m
242 4 Henrik Kraemer 2005 LIDKÖPING 2:29.42 50m
172 5 Gabriel Eriksson 2004 JÖNKÖPING 2:29.60 50m
535 6 Arvid Nilsson 2003 SK TRITON 2:30.13 50m
406 7 Olle Nilsson 2004 SALA SS 2:30.81 50m
170 8 Leopold Grinnemo 2005 JÖNKÖPING 2:31.55 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:36
682 1 Anton Strand 2003 VÄXJÖ SS 2:27.70 50m
568 2 Isac Rune 2003 TÄBY SIM 2:25.20 50m
493 3 Theo Oerther 2003 SÖDERTÄLJE 2:24.78 50m
137 4 Rasmus Hanson 2003 JÄRFÄLLA S 2:24.16 50m
519 5 Emil Gunnarsson 2004 SÖDERTÖRN 2:24.59 50m
202 6 Niels Kwant 2003 KK KARPEN 2:24.91 50m
749 7 Axel Lewander 2004 SPIF SF 2:25.29 50m
656 8 Johan Montero 2005 VÄSBY SS 2:29.18 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:39
201 1 Simon Persson 2003 KK KARPEN 2:23.10 50m
720 2 Leo Jakobsson 2002 SS04 2:20.22 50m
104 3 William Lundblad 2004 HS 2:17.42 50m
376 4 Ian Hangård 2002 POSEIDON 2:09.36 50m
585 5 Felix Bengs-Stattin 2002 UMEÅ SS 2:15.54 50m
308 6 Felix Jedbratt 2003 MASS 2:18.12 50m
412 7 Noah Emanuelsson 2003 S 02 2:21.66 50m
253 8 Olle Almén 2003 LASS 2:24.12 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:42
290 1 Hugo Lennartsson 2004 MKK 2:22.99 50m
646 2 Ivar Simonsson 2002 VÄSBY SS 2:19.97 50m
462 3 Carl Wennerholm 2002 SKK 2:16.37 50m
647 4 Christopher Lindholm 2002 VÄSBY SS 2:09.22 50m
349 5 Robin Björklund 2002 NJURUNDA 2:11.86 50m
95 6 Jacob Söderberg 2003 HS 2:17.99 50m
315 7 Måns Evertsson 2003 MASS 2:21.54 50m
726 8 Oskar Fridsell 2003 SS04 2:24.00 50m
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar Försök 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:45
165 1 Dennis Partanen 2003 JÖNKÖPING 2:22.18 50m
263 2 Kian Hassani 2003 LASS 2:18.75 50m
444 3 Andreas Wallén 2002 SPÅRVÄGEN 2:16.17 50m
380 4 David Falk 2003 POSEIDON 2:08.72 50m
403 5 Edwin Nystrand 2002 SALA SS 2:10.79 50m
700 6 Stig Greiner 2003 ÄNGELHOLM 2:17.78 50m
304 7 Henrik Eriksson 2002 MOTALA SS 2:20.97 50m
531 8 Noel Persson 2002 SK TRITON 2:23.39 50m
2019-07-10 20:06:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner