2020-06-05   06:44:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
15 400m Frisvømning Herrer
Sponsor: Rema1000 Helsingør
3:44.40 Mads Glæsner 1988 Allerød Sv DEN Rom, Italien 26-07-2009
3:53.78 2000 Sigma Swim DEN Helsinki, Finland 04-07-2018
NR 3:44.40 Mads Glæsner 1988 DEN DEN Rom, Italien 26-07-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 289 Mikkel Gadgaard Esbjerg Svømmeklub 1999 9923AA 50m 3:52.04
2 465 Andreas Hansen Vejle Svømmeklub 2000 0089AH 50m 3:52.13
3 70 Oskar Lindholm Lyseng IF 2001 0153AF 50m 3:56.55
4 438 Christoffer H. Andersen Søllerød Svømmeklub 2002 0285AH 50m 3:56.93
5 499 Mads Sørensen H2Odense 2000 0097AC 50m 4:02.19
6 294 Mads Holm Esbjerg Svømmeklub 1998 9837AC 50m 4:02.75
7 6 Frederik Bojesen A6 JGI-Swim 2002 0281AB 50m 4:03.23
8 507 Simon Juul Henriksen H2Odense 2001 0161AG 50m 4:03.72
9 386 Christian Rasmussen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1998 9867AF 50m 4:03.97
10 60 Mads Rishøj Sigma Swim Allerød 50m 4:04.61
1999 9943AN
11 464 Alexander Fenger Vejle Svømmeklub 50m 4:05.11
1999 9925AT
12 181 Christopher H. Brown Holbæk Svømme Klub 50m 4:06.54
2002 0297AQ
13 368 Ferdinand Wahl Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 4:08.13
2000 0089AB
14 286 Jakob Mose Esbjerg Svømmeklub 2000 0029AF 50m 4:08.15
15 119 Bertram Dreyer Riis Hovedstadens Svømmeklub 2002 0223AG 50m 4:08.81
16 401 Christopher Kristiansen Svømmeklubben Sønderborg 2000 0045AR 50m 4:09.42
17 463 Alexander L. Bjørn Vejle Svømmeklub 2003 0389AH 50m 4:10.94
18 456 Philip Krogh Brønnicke VAT Copenhagen-MK31 2000 0075AI 50m 4:11.23
19 412 Niels Paulli Sparholt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0027AF 50m 4:11.69
20 125 Jens Bomgaard Hovedstadens Svømmeklub 2002 0273AG 50m 4:14.72
21 26 Jens Riisgaard Silkeborg Svømmeklub 2000 0029AB 50m 4:14.84
22 152 Andreas Rasmussen Horsens Svømmeklub 2000 0045AQ 50m 4:14.95
23 41 Ulrik Blach Petersen Sigma Swim Birkerød 2001 0177AC 50m 4:14.99 LAT
24 127 Marcus Skøtt Haslev Hovedstadens Svømmeklub 2002 0287AB 50m 4:15.21
25 446 Alexander Rendlev Vallensbæk IF Af 1939 2001 0121AE 50m 4:16.30
26 441 Valdemar Kristensen Søllerød Svømmeklub 2003 0397AN 50m 4:18.51
27 220 Mads Stamholt Haderslev Svømme Klub 2003 0353AM 50m 4:22.20
28 481 Carl Magnus Krievs Vest-Brøndby 2002 0257AD 50m 4:24.61
29 30 Andreas Hoffmann Sigma Swim Birkerød 2003 0325AH 50m 4:24.70
30 367 Carl Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0331AD 50m 4:26.62
31 487 Anders Elsborg Viborg Svømme Klub 2003 0361AQ 50m 4:27.92
32 28 Mikkel Mølgaard Silkeborg Svømmeklub 2003 0333AQ 50m 4:28.46
33 342 Mathias Knudsen Aalborg Svømmeklub 2003 0369AI 50m 4:28.56
34 444 Nickolas Kofoed Thestrup Tune I.F. Svømmeafdeling 2003 0345AC 50m 4:28.57
14-07-2019 08:33.38 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark