2020-06-07   05:08:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
18 200m Rygsvømning Damer
Sponsor: Rema1000 Helsingør
2:10.27 Pernille Larsen 1992 AGF DEN Rom, Italien 31-07-2009
2:11.97 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Bellahøj, Danmark 25-03-2012
NR 2:08.84 Eyglo Osk Gustafsdottir 1995 ISL ISL Rio de Janeiro, Braz 10-08-2016
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 537 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 2000 0022AS 50m 2:10.84
2 531 Sigrid Sepp Estonia 2000 50m 2:16.76
3 251 Nina Toft Gentofte Svømme Klub 2000 0072AD 50m 2:17.03
4 56 Julie Stampe Sigma Swim Allerød 2002 0276AB 50m 2:17.47
5 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 2:17.74
6 240 Zenia Aarestrup Gladsaxe Svømmeklub 2001 0104AS 50m 2:19.32
7 248 Sofie Louise Nimb Gentofte Svømme Klub 2001 0174AP 50m 2:19.42
8 122 Esther Else Grubert Hovedstadens Svømmeklub 2003 0374AG 50m 2:21.59
9 259 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 2:21.99
10 20 Sofie Nielsen Slagelse Svømmeklub 2001 0198AF 50m 2:22.39
11 366 Alma Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0462AC 50m 2:22.44
12 237 Frederikke Marie Hansen Gladsaxe Svømmeklub 50m 2:22.67
2003 0358AH
13 319 Marie Christensen Agfs Svømmeafdeling 50m 2:22.79
2002 0272AI
14 504 Mia T. Klüver-Kristensen H2Odense 50m 2:23.19
2004 0496AH
15 121 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 50m 2:23.28
2002 0224AU
16 85 Ella Stenholt Lyngby Svømmeklub 50m 2:24.37
2003 0398AP
17 497 Mille Kjær Jensen VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
50m 2:24.39
2004 0418AF
18 258 Astrid M. Østergaard Gentofte Svømme Klub 2004 0412AS 50m 2:24.70
19 164 Sofie Trekær Klausen Horsens Svømmeklub 2003 0364AD 50m 2:25.72
20 383 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 2:26.05
21 172 Zara Wendel Holbæk Svømme Klub 2002 0222AW 50m 2:26.44
22 158 Mille C. Berg Horsens Svømmeklub 2001 0102AY 50m 2:26.64
23 323 Marlene Reitan Agfs Svømmeafdeling 2003 0326AY 50m 2:26.76
24 52 Caroline Buhl Schrøder Sigma Swim Allerød 2003 0314AB 50m 2:27.45
25 19 Matilde Mantzius Mosegård Slagelse Svømmeklub 2003 0378AA 50m 2:27.51
26 203 Linnea Hietala Helsingør Svømmeklub 2004 0442AE 50m 2:28.11
27 48 Cassandra G. Nygaard Sigma Swim Allerød 2003 0398AD 50m 2:28.65
28 302 Louise Jensen DeltaSwim 2003 0322AZ 50m 2:28.66
29 324 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 2:28.69
30 278 Karoline K. Larsen Farum Svømmeklub 2004 0484AJ 50m 2:28.92
31 496 Laura Marie Dige VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0404AE 50m 2:29.58
32 219 Alberte Hedevang Petersen Haderslev Svømme Klub 2003 0352AO 50m 2:30.28
33 306 Mie L. Bendtsen DeltaSwim 2002 0288AX 50m 2:31.84
34 153 Caroline Madsen Horsens Svømmeklub 2004 0446AQ 50m 2:40.36
14-07-2019 08:33.41 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark