2020-06-07   06:10:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
19 200m Rygsvømning Herrer
Sponsor: Rema1000 Helsingør
1:59.58 Alexander Gliese 1997 Birkerød S DEN Taastrup, Danmark 08-04-2019
2:02.31 Marcus Bak 1991 Allerød Sv DEN Esbjerg, Danmark 09-04-2009
NR 1:58.37 Örn Arnarson 1981 ISL ISL Fukuoka, Japan 27-07-2001
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 57 Magnus Andersen Sigma Swim Allerød 1995 9565AQ 50m 2:00.35
2 389 Jakob Strunge Nissen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0291AC 50m 2:00.48
3 308 Kasper Schultz Agfs Svømmeafdeling 50m 2:00.66
1995 9557AI
4 170 Rasmus Nørfjand Holstebro Svømme Club 50m 2:01.91
2000 0043AP
5 194 Luccas Dam Brenner Herlev Svømning 50m 2:02.31
2001 0193AK
6 14 Gustav Jørgensen Slagelse Svømmeklub 50m 2:02.50
2000 0075AP
7 243 Alfred August Grubert Gladsaxe Svømmeklub 50m 2:03.97
2001 0197AI
8 161 Nicolaj Løth Andersen Horsens Svømmeklub 50m 2:05.87
2001 0173AC
9 266 Christoffer Vang-Jensen Gentofte Svømme Klub 50m 2:06.57
2001 0115AG
10 312 Christian L H Frederiksen Agfs Svømmeafdeling 50m 2:06.58
2001 0103AL
11 179 Jakob Schmidt Holbæk Svømme Klub 50m 2:07.26
1999 9913AO
12 321 Sofus Bolwig Balladone Agfs Svømmeafdeling 50m 2:09.80
2002 0233AM
13 182 David Arneskov Holbæk Svømme Klub 50m 2:09.96
2002 0287AC
14 162 Patrick Zakaryan Olsen Horsens Svømmeklub 50m 2:10.81
2002 0227AM
15 16 Jonas Hansen Slagelse Svømmeklub 50m 2:10.95
2001 0123AH
16 24 Frederik Venø Elling Silkeborg Svømmeklub 50m 2:11.33
2003 0339AD
17 17 Tobias Daniel Larsen Slagelse Svømmeklub 50m 2:12.30
2001 0139AH
18 201 Johan Heeno Rasmussen Helsingør Svømmeklub 50m 2:12.99
2002 0259AG
19 69 Alexander Korsager Elkjær Lyseng IF 2001 0113AL 50m 2:13.38
20 358 Thomas Schiby Aalborg Svømmeklub 2001 0181AF 50m 2:13.80
21 297 Morten Baxter Erritsø Gymnastik Og IF 1996 9683AK 50m 2:14.48
22 31 Emil Kildahl Døssing Sigma Swim Birkerød 2002 0273AC 50m 2:14.68
23 409 Mikkel Hjelm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2003 0375AG 50m 2:15.36
24 127 Marcus Skøtt Haslev Hovedstadens Svømmeklub 2002 0287AB 50m 2:15.53
25 125 Jens Bomgaard Hovedstadens Svømmeklub 2002 0273AG 50m 2:15.58
26 159 Nicklas B. Christensen Horsens Svømmeklub 2002 0205AR 50m 2:20.08
27 486 Daniel Østerballe Viborg Svømme Klub 2003 0363AN 50m 2:21.07
28 233 Zilas Aarestrup Gladsaxe Svømmeklub 2003 0385AG 50m 2:21.29
14-07-2019 08:33.41 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark