2020-03-30   08:32:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
38 200m Frisvømning Damer
Sponsor: Jacob Ernst Food
1:57.61 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 30-07-2009
1:59.91 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Antwerpen, Belgien 07-07-2012
NR 1:54.08 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Rio de Janeiro, Braz 09-08-2016
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 2:00.27
2 169 Helena Rosendahl Bach Holstebro Svømme Club 2000 0074AM 50m 2:00.57
3 176 Amalie Søby Mortensen Holbæk Svømme Klub 2001 0112AJ 50m 2:02.18
4 354 Line Jørgensen Bruun Aalborg Svømmeklub 1995 9544AF 50m 2:02.34
5 347 Katrine Bukh Villesen Aalborg Svømmeklub 2000 0042AL 50m 2:02.48
6 461 Sofie Theophil Petersen Vejle Svømmeklub 2003 0312AH 50m 2:03.73
7 95 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 2003 0374AA 50m 2:04.57
8 142 Tonni McNeese Hovedstadens Svømmeklub 2001 0186AL 50m 2:05.17
9 61 Iben Bak Nyborg Svømmeklub 2001 0124AH 50m 2:05.45
10 40 Mia Steen Duus Sigma Swim Birkerød 2001 0114AE 50m 2:05.74
11 133 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 2:06.01
12 352 Camilla Ottesen Aalborg Svømmeklub 2000 0032AE 50m 2:06.23
13 380 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0304AO 50m 2:06.40
14 62 Karina Høybye Olesen Nyborg Svømmeklub 50m 2:06.48
2001 0106AA
15 50 Julie K Rose Sigma Swim Allerød 50m 2:07.54
2003 0324AL
16 121 Emilie Krog Hovedstadens Svømmeklub 50m 2:07.62
2002 0224AU
17 128 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 50m 2:09.05
2003 0366AA
18 503 My Phuong Bui H2Odense 50m 2:09.09
2003 0322AS
19 345 Jackie Gade Aalborg Svømmeklub 1998 9836AS 50m 2:09.11
20 415 Kamille Auerbach-Lind Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0112AL 50m 2:09.11
21 139 Luna Donde Feilberg Hovedstadens Svømmeklub 2000 0036AJ 50m 2:09.12
22 351 Camilla Brøgger-Andersen Aalborg Svømmeklub 2002 0246AQ 50m 2:09.32
23 20 Sofie Nielsen Slagelse Svømmeklub 2001 0198AF 50m 2:09.44
24 315 Mia Borgensgaard Agfs Svømmeafdeling 2003 0368AT 50m 2:09.64
25 82 Sofia Norre Bendt Lyngby Svømmeklub 2003 0316AG 50m 2:09.82
26 355 Lisa Rijkhoff Aalborg Svømmeklub 2001 0136AF 50m 2:10.17
27 68 Martha Bjerg Lyseng IF 2004 0454AK 50m 2:10.24
28 175 Mai Pallvi Holbæk Svømme Klub 2000 0072AS 50m 2:10.35
29 2 Kaya Fjeldsted Kristensen A6 JGI-Swim 2002 0232AJ 50m 2:10.79
30 453 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 2:10.97
31 154 Cecilie Grøndal Horsens Svømmeklub 2002 0282AK 50m 2:11.29
32 482 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 2:11.45
33 346 Johanne Marie Poulsen Aalborg Svømmeklub 2001 0144AC 50m 2:12.13
34 485 Louise D. Liboriussen Viborg Svømme Klub 2002 0242AV 50m 2:12.37
35 101 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 2:12.50
36 113 Marina Nissen Jakobsen Hørsholm Svømmeforening 2000 0022AI 50m 2:12.59
37 76 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 2:12.99
38 299 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 2:13.39
39 455 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 2:13.49
40 337 Anna Toft Petersen Aalborg Svømmeklub 2004 0438AI 50m 2:14.12
41 339 Emma Kutsko Jensen Aalborg Svømmeklub 2004 0458AO 50m 2:14.34
42 98 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 2:15.05
43 379 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 2:15.07
44 424 Viktoria Freja Sørensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2004 0476AA 50m 2:16.21
45 37 Cornelia Bergqvist Sigma Swim Birkerød 2003 0346AE 50m 2:16.33
46 228 Sidse M. Ø. Engsbro Greve Svømmeklub 50m 2:16.45
2004 0482AK
47 129 Olivia Callesen Hovedstadens Svømmeklub 50m 2:16.56
2004 0432AK
48 496 Laura Marie Dige VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
50m 2:16.77
2004 0404AE
49 178 Mathilde Nielsen Holbæk Svømme Klub 2003 0392AH 50m 2:17.14
50 377 Rebekka Giessing Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0364AE 50m 2:17.49
51 509 Aurelia Pedersen H2Odense 2004 0414AA 50m 2:17.52
52 206 Olivia Ida Madsen Helsingør Svømmeklub 2003 0316BH 50m 2:17.85
53 338 Astrid Marie Hassing Aalborg Svømmeklub 2004 0494AM 50m 2:19.14
54 241 Amalie Brammer Kærgaard Gladsaxe Svømmeklub 2004 0418AH 50m 2:21.57
55 301 Karoline Kristensen DeltaSwim 2004 0438AO 50m 2:24.61
14-07-2019 08:33.55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark