2020-06-05   06:43:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
3 100m Frisvømning Damer
Sponsor: Jacob Ernst Food
52.69 Pernille Blume 1994 Gladsaxe S DEN Budapest Ungarn 30-07-2017
55.10 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Bellahøj, Danmark 23-03-2012
NR 51.71 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Budapest, Ungarn 23-07-2017
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 38 Caroline Erichsen Sigma Swim Birkerød 1998 9814AC 50m 56.13
2 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 56.26
3 252 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 2002 0206AG 50m 56.26
4 226 Karoline Barrett Greve Svømmeklub 2002 0286AA 50m 56.34
5 271 Sarah Bro Farum Svømmeklub 1996 9686AE 50m 56.56
6 138 Maria Grandt Hovedstadens Svømmeklub 1998 9806AF 50m 56.80
7 176 Amalie Søby Mortensen Holbæk Svømme Klub 2001 0112AJ 50m 57.02
8 169 Helena Rosendahl Bach Holstebro Svømme Club 2000 0074AM 50m 57.08
9 133 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 57.21
10 535 Anna Kotonen Finland 2000 50m 57.44
11 352 Camilla Ottesen Aalborg Svømmeklub 2000 0032AE 50m 57.85
12 354 Line Jørgensen Bruun Aalborg Svømmeklub 1995 9544AF 50m 57.94
13 467 Line J. V. Hededal Vejle Svømmeklub 2001 0186AG 50m 57.96
14 25 Helena V. Elling Silkeborg Svømmeklub 2000 0078AC 50m 58.22
15 461 Sofie Theophil Petersen Vejle Svømmeklub 2003 0312AH 50m 58.27
16 95 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 2003 0374AA 50m 58.29
17 3 Andrea Paaske A6 JGI-Swim 2001 0186AF 50m 58.35
18 403 Liva Stjernholm Svømmeklubben Triton
Ballerup
2004 0486AA 50m 58.61
19 61 Iben Bak Nyborg Svømmeklub 2001 0124AH 50m 58.74
20 197 Mathilde Menck Nielsen Helsingør Svømmeklub 2002 0246AC 50m 58.80
21 537 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 2000 0022AS 50m 58.89
22 503 My Phuong Bui H2Odense 2003 0322AS 50m 58.95
23 196 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 2003 0306AJ 50m 59.07
24 62 Karina Høybye Olesen Nyborg Svømmeklub 2001 0106AA 50m 59.46
25 56 Julie Stampe Sigma Swim Allerød 2002 0276AB 50m 59.64
26 275 Sophie Amalie Schøn Farum Svømmeklub 1999 9952AB 50m 59.71
27 416 Julie Darlem Brandt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0182AH 50m 59.76
28 211 Mathilde Maria Thorsen Helsingør Svømmeklub 2004 0484AI 50m 59.77
29 351 Camilla Brøgger-Andersen Aalborg Svømmeklub 2002 0246AQ 50m 59.79
30 113 Marina Nissen Jakobsen Hørsholm Svømmeforening 2000 0022AI 50m 59.90
31 440 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 59.96
32 140 Emma Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 1999 9996AH 50m 59.96
33 223 Pernille Thastrup Hansen Haderslev Svømme Klub 2003 0374BD 50m 1:00.07
34 259 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 1:00.15
35 380 Tine Petersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0304AO 50m 1:00.21
36 379 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 1:00.41
37 128 Sofie Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 2003 0366AA 50m 1:00.49
38 221 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 2004 0492AH 50m 1:00.61
39 68 Martha Bjerg Lyseng IF 2004 0454AK 50m 1:00.67
40 154 Cecilie Grøndal Horsens Svømmeklub 2002 0282AK 50m 1:00.67
41 383 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 1:00.69
42 177 Ida Maria Nielsen Holbæk Svømme Klub 2000 0002AR 50m 1:00.82
43 279 Stine Saaby Schmidt Farum Svømmeklub 2002 0258AI 50m 1:00.94
44 482 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 1:00.94
45 453 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 1:00.98
46 82 Sofia Norre Bendt Lyngby Svømmeklub 2003 0316AG 50m 1:01.20
47 404 Frederikke Echardt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0274AG 50m 1:01.20
48 316 Signe Villumsen Agfs Svømmeafdeling 2001 0146AQ 50m 1:01.25
49 337 Anna Toft Petersen Aalborg Svømmeklub 2004 0438AI 50m 1:01.29
50 299 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 1:01.30
51 97 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 1:01.42
52 101 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 1:01.59
53 42 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 2003 0334AH 50m 1:01.61
54 455 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 1:01.67
55 346 Johanne Marie Poulsen Aalborg Svømmeklub 2001 0144AC 50m 1:01.73
56 200 Helena Hvid Hansen Helsingør Svømmeklub 2001 0186AR 50m 1:01.74
57 33 Kajsa G. Christensen Sigma Swim Birkerød 2004 0484AA 50m 1:01.89
58 75 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 2004 0488AD 50m 1:02.24
59 13 Freja Romanski Aalborg Svømmeklub 2003 0308AI 50m 1:02.37
60 98 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 1:02.41
61 207 Pil Sylvander Helsingør Svømmeklub 2003 0386AN 50m 1:02.43
62 84 Cathrine Toftelund Larsen Lyngby Svømmeklub 2003 0306AO 50m 1:02.59
63 111 Martha Hjuler Britze Hørsholm Svømmeforening 2004 0488AC 50m 1:02.73
64 86 Claudia Sperling Lyngby Svømmeklub 2002 0222AL 50m 1:03.02
65 76 Fiona Andrea Have Lyngby Svømmeklub 2004 0402AG 50m 1:03.11
66 509 Aurelia Pedersen H2Odense 2004 0414AA 50m 1:03.13
67 338 Astrid Marie Hassing Aalborg Svømmeklub 2004 0494AM 50m 1:03.17
68 178 Mathilde Nielsen Holbæk Svømme Klub 2003 0392AH 50m 1:03.17
69 324 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 1:03.19
70 377 Rebekka Giessing Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0364AE 50m 1:04.45
71 206 Olivia Ida Madsen Helsingør Svømmeklub 2003 0316BH 50m 1:04.51
72 301 Karoline Kristensen DeltaSwim 2004 0438AO 50m 1:04.51
73 124 Olivia Augustinus Hovedstadens Svømmeklub 2004 0432BD 50m 1:05.14
74 508 Ida Juul Grønning H2Odense 2004 0418AC 50m 1:05.46
75 457 Elisabeth Roskær VAT Copenhagen-MK31 2004 0464AC 50m 1:05.82
76 73 Frederikke Elster Lyngby Svømmeklub 2004 0404AY 50m 1:06.18
14-07-2019 08:33.27 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark