2020-04-06   17:21:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
41 50m Butterfly Herrer
Sponsor: COFFEE TRADE
22.93 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Rom, Italien 27-07-2009
24.10 Daniel Steen Andersen 1995 Horsens Sv DEN Poznan, Polen 10-07-2013
NR 22.93 Jakob S. Andkjær 1985 DEN DEN Rom, Italien 27-07-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 471 Jakob Juul Vejle Svømmeklub 2000 0015AK 50m 24.50
2 191 Tobias Dan Hansen Herlev Svømning 2002 0243AC 50m 24.66
3 77 Jonas Nervil Kistorp Lyngby Svømmeklub 1997 9751AL 50m 24.72
4 114 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2000 0073AC 50m 24.76
5 304 Malthe Lindeblad DeltaSwim 2001 0125AS 50m 24.80
6 288 Lasse Dall Esbjerg Svømmeklub 1997 9763AR 50m 24.90
7 387 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1994 9429AB 50m 24.96
8 236 Frederik Riedel Lentz Gladsaxe Svømmeklub 50m 24.97
2001 0187AN
9 57 Magnus Andersen Sigma Swim Allerød 50m 25.05
1995 9565AQ
10 202 Julius Munk Helsingør Svømmeklub 50m 25.22
2000 0055AA
11 295 Simon Vingolf Larsen Esbjerg Svømmeklub 50m 25.23
1998 9807AA
12 192 Laurits Kenskov Herlev Svømning 50m 25.30
2001 0145AC
13 287 Christian Holm Jørgensen Esbjerg Svømmeklub 50m 25.32
1999 9973AK
14 413 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 25.38
2002 0283AD
15 141 Magnus Carstensen Hovedstadens Svømmeklub 1999 9903AH 50m 25.44
16 370 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 50m 25.64
17 318 Nicklas Rasmussen Agfs Svømmeafdeling 1997 9799AR 50m 25.79
18 311 David Hjort Agfs Svømmeafdeling 2000 0009AI 50m 25.85
19 427 Oliver Thor Sørensen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0081AA 50m 25.93
20 285 Martin H. Abel Esbjerg Svømmeklub 2001 0197AF 50m 25.95
21 210 Villads Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2001 0137AM 50m 25.95
22 314 Jesper Stilling Julius Agfs Svømmeafdeling 1993 9315AO 50m 26.06
23 265 Tomas Stensballe Larsen Gentofte Svømme Klub 2000 0035AK 50m 26.19
24 317 Simon B. Jeppesen Agfs Svømmeafdeling 1997 9741AQ 50m 26.25
25 421 Mads Tornow Rasmussen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0073AD 50m 26.28
26 276 Thomas Bech Farum Svømmeklub 1998 9857AM 50m 26.28
27 478 Lars Thor Sørensen Vest-Brøndby 1999 9935AL 50m 26.29
28 51 Anton Borring Andersen Sigma Swim Allerød 1999 9919AD 50m 26.32
29 15 Matthias Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0191AH 50m 26.57
30 506 Victor Nygaard H2Odense 2003 0361AH 50m 26.59
31 449 Antoine Montier VAT Copenhagen-MK31 1993 9327AO 50m 26.62
32 222 Rasmus Petersen Haderslev Svømme Klub 2002 0223AU 50m 26.64
33 321 Sofus Bolwig Balladone Agfs Svømmeafdeling 2002 0233AM 50m 26.70
34 112 Rasmus Steenberg Hørsholm Svømmeforening 2000 0021AB 50m 26.71
35 119 Bertram Dreyer Riis Hovedstadens Svømmeklub 2002 0223AG 50m 26.72
36 34 Alfred Højberg Sigma Swim Birkerød 2002 0267AD 50m 26.73
37 393 Casper Puggaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2005 0593AA 50m 26.85
38 532 Magnus Løhr Herlufsholm Svømmeklub 2001 0173AJ 50m 26.87
39 439 Christoffer Weiss Søllerød Svømmeklub 2002 0273AE 50m 26.88
40 326 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 2003 0317AD 50m 26.93
41 480 Asbjørn Floor-Bøjden Vest-Brøndby 2002 0277AI 50m 27.04
42 468 Mads Sørensen Vejle Svømmeklub 2001 0139AF 50m 27.10
43 183 Mads Toft Holbæk Svømme Klub 2001 0175AL 50m 27.16
44 365 Rasmus Hatting Petersen Swim Team Taastrup -
VATCPH
2002 0205AF 50m 27.16
45 450 Carl Terp Larsen VAT Copenhagen-MK31 2001 0119AN 50m 27.33
46 479 Frederik Emil Bækgaard Vest-Brøndby 2002 0299AI 50m 27.33
47 106 Mikkel Mortensen Kalundborg SK 2003 0329AI 50m 27.44
48 419 Alexander Ravn Borch Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0151AN 50m 27.56
49 342 Mathias Knudsen Aalborg Svømmeklub 50m 27.58
2003 0369AI
50 320 Valdemar Kjærgaard Agfs Svømmeafdeling 50m 27.61
2001 0149AM
51 208 Thorvald Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 50m 27.62
2003 0389AL
52 151 Andreas Egemose Gregersen Horsens Svømmeklub 50m 27.63
2003 0311AS
53 126 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 50m 27.64
2003 0343AQ
54 375 Mikkel Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 27.65
2003 0365AE
55 231 Rasmus Langvad Glostrup Svømmeklub 2000 0045AD 50m 27.77
56 115 Malte Egholm Brøns Hørsholm Svømmeforening 2003 0331AC 50m 27.93
57 242 Noah Bred Gladsaxe Svømmeklub 2003 0399AE 50m 27.98
58 204 Lucas Burmester Helsingør Svømmeklub 2002 0237AK 50m 28.00
59 400 André Iversen Svømmeklubben Sønderborg 2001 0121AL 50m 28.18
60 120 Carl Emil Hertz Bugge Hovedstadens Svømmeklub 2003 0315AC 50m 28.24
61 428 Magnus Aasberg Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0143AG 50m 28.31
62 442 William Kristensen Søllerød Svømmeklub 2003 0319AM 50m 28.38
63 229 Oskar Skov Grell Glostrup Svømmeklub 2002 0217AC 50m 28.54
64 230 Asger Johansen Glostrup Svømmeklub 2003 0395AE 50m 28.66
65 64 Harald Franck Næstved IF 2003 0345AK 50m 28.73
66 59 Lucas Emil Christensen Sigma Swim Allerød 2003 0349AC 50m 28.90
67 23 Emil Lykke Grann Silkeborg Svømmeklub 2003 0391AK 50m 29.07
68 46 Frederik Bach Mindested Sigma Swim Allerød 2003 0327AC 50m 29.17
69 7 Mikkel Bjellekjær Jensen A6 JGI-Swim 2003 0359AN 50m 29.36
14-07-2019 08:33.58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark