2020-03-30   10:20:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
42 100m Rygsvømning Damer
Sponsor: HILDON
58.73 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN London, GBR 19-05-2016
59.69 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Sv DEN Bellahøj, Danmark 24-03-2012
NR 58.73 Mie Østergaard Nielsen 1996 DEN DEN London, GBR 19-05-2016
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 537 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 2000 0022AS 50m 1:00.68
2 392 Sofie Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0202AI 50m 1:01.11
3 390 Sara Sylvest Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 1:01.74
2000 0086AD
4 531 Sigrid Sepp Estonia 2000 50m 1:01.93
5 410 Liva Palmund Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0246AA 50m 1:02.44
6 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 1:03.08
7 271 Sarah Bro Farum Svømmeklub 1996 9686AE 50m 1:03.43
8 140 Emma Maagøe Hovedstadens Svømmeklub 1999 9996AH 50m 1:03.96
9 250 Clara Rybak-Andersen Gentofte Svømme Klub 2003 0342AO 50m 1:04.01
10 56 Julie Stampe Sigma Swim Allerød 2002 0276AB 50m 1:04.32
11 347 Katrine Bukh Villesen Aalborg Svømmeklub 2000 0042AL 50m 1:04.47
12 251 Nina Toft Gentofte Svømme Klub 2000 0072AD 50m 1:04.69
13 257 Mia Rindshøj Gentofte Svømme Klub 2003 0306AC 50m 1:04.72
14 237 Frederikke Marie Hansen Gladsaxe Svømmeklub 2003 0358AH 50m 1:05.04
15 85 Ella Stenholt Lyngby Svømmeklub 2003 0398AP 50m 1:05.51
16 302 Louise Jensen DeltaSwim 2003 0322AZ 50m 1:05.70
17 252 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 2002 0206AG 50m 1:05.71
18 240 Zenia Aarestrup Gladsaxe Svømmeklub 2001 0104AS 50m 1:05.74
19 391 Regitze Gaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0178AG 50m 1:05.98
20 259 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 1:06.11
21 164 Sofie Trekær Klausen Horsens Svømmeklub 2003 0364AD 50m 1:06.26
22 319 Marie Christensen Agfs Svømmeafdeling 2002 0272AI 50m 1:06.37
23 322 Cecilie Lykke Hansen Agfs Svømmeafdeling 1999 9918AC 50m 1:06.50
24 122 Esther Else Grubert Hovedstadens Svømmeklub 2003 0374AG 50m 1:06.61
25 504 Mia T. Klüver-Kristensen H2Odense 2004 0496AH 50m 1:06.62
26 203 Linnea Hietala Helsingør Svømmeklub 2004 0442AE 50m 1:06.65
27 366 Alma Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0462AC 50m 1:06.83
28 42 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 2003 0334AH 50m 1:06.90
29 323 Marlene Reitan Agfs Svømmeafdeling 2003 0326AY 50m 1:07.06
30 172 Zara Wendel Holbæk Svømme Klub 2002 0222AW 50m 1:07.08
31 248 Sofie Louise Nimb Gentofte Svømme Klub 2001 0174AP 50m 1:07.17
32 156 Jennifer Thorius Bek Horsens Svømmeklub 2000 0012AS 50m 1:07.36
33 150 Amalie Bach Nielsen Horsens Svømmeklub 1999 9942AG 50m 1:07.47
34 258 Astrid M. Østergaard Gentofte Svømme Klub 2004 0412AS 50m 1:07.57
35 52 Caroline Buhl Schrøder Sigma Swim Allerød 2003 0314AB 50m 1:07.59
36 158 Mille C. Berg Horsens Svømmeklub 2001 0102AY 50m 1:08.10
37 19 Matilde Mantzius Mosegård Slagelse Svømmeklub 2003 0378AA 50m 1:08.13
38 87 Klara Reeh Lyngby Svømmeklub 1999 9934AO 50m 1:08.29
39 253 Josephine Holst Vinther Gentofte Svømme Klub 2004 0432AC 50m 1:08.39
40 404 Frederikke Echardt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0274AG 50m 1:08.41
41 278 Karoline K. Larsen Farum Svømmeklub 2004 0484AJ 50m 1:08.49
42 209 Ulrikke Juul Søeborg Helsingør Svømmeklub 2003 0366AJ 50m 1:09.29
43 306 Mie L. Bendtsen DeltaSwim 2002 0288AX 50m 1:09.39
44 324 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 1:09.65
45 48 Cassandra G. Nygaard Sigma Swim Allerød 2003 0398AD 50m 1:09.71
46 337 Anna Toft Petersen Aalborg Svømmeklub 2004 0438AI 50m 1:09.89
47 199 Freja A. Skov Helsingør Svømmeklub 2000 0078AA 50m 1:09.94
48 482 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 1:10.18
49 475 Emma Vega Thorsen Vest-Brøndby 2004 0402AH 50m 1:10.29
50 97 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 1:10.43
51 374 Mathilde Yde Munkebæk Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0386AC 50m 1:10.57
52 12 Luna Emilie Olsen A6 Slangerup Svømmeklub 2003 0312AC 50m 1:10.67
53 496 Laura Marie Dige VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2004 0404AE 50m 1:10.93
54 75 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 50m 1:11.24
2004 0488AD
55 339 Emma Kutsko Jensen Aalborg Svømmeklub 50m 1:11.28
2004 0458AO
56 325 Clara Skrydstrup Agfs Svømmeafdeling 50m 1:11.29
2004 0488AK
57 153 Caroline Madsen Horsens Svømmeklub 50m 1:12.18
2004 0446AQ
58 217 Anna Lind Petersen Haslev Svømmeklub 50m 1:13.61
2004 0488AE
14-07-2019 08:33.59 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark