2020-06-05   06:39:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
4 100m Frisvømning Herrer
Sponsor: Miss Bagel
49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Aarhus, Danmark 07-07-2007
50.19 Magnus Westermann 1995 Herlev Svø DEN Poznan, Polen 11-07-2013
NR 47.12 Stefan Nystrand 1981 SWE SWE Rom, Italien 30-07-2009
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 184 Mathias Zander Rysgaard Holbæk Svømme Klub 1998 9833AA 50m 49.30
2 273 Kevin Witt Christensen Farum Svømmeklub 1995 9595AF 50m 49.63
3 53 Frederik Rindshøj Sigma Swim Allerød 1999 9955AN 50m 50.42
4 394 Marcus Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1997 9787AB 50m 50.85
5 114 Sebastian Tullberg Hørsholm Svømmeforening 50m 50.96
2000 0073AC
6 387 Sebastian Ovesen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 51.19
1994 9429AB
7 77 Jonas Nervil Kistorp Lyngby Svømmeklub 1997 9751AL 50m 51.23
8 304 Malthe Lindeblad DeltaSwim 2001 0125AS 50m 51.28
9 295 Simon Vingolf Larsen Esbjerg Svømmeklub 1998 9807AA 50m 51.34
10 465 Andreas Hansen Vejle Svømmeklub 2000 0089AH 50m 51.53
11 289 Mikkel Gadgaard Esbjerg Svømmeklub 1999 9923AA 50m 51.72
12 70 Oskar Lindholm Lyseng IF 2001 0153AF 50m 51.85
13 418 Frans Johannessen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1992 9277AB 50m 51.94
14 285 Martin H. Abel Esbjerg Svømmeklub 2001 0197AF 50m 51.98
15 236 Frederik Riedel Lentz Gladsaxe Svømmeklub 2001 0187AN 50m 52.03
16 264 Peter Vangsgaard Gentofte Svømme Klub 2000 0001AC 50m 52.39
17 35 Frederik Eg Ibsen Sigma Swim Birkerød 2002 0231AD 50m 52.43
18 51 Anton Borring Andersen Sigma Swim Allerød 1999 9919AD 50m 52.45
19 170 Rasmus Nørfjand Holstebro Svømme Club 2000 0043AP 50m 52.45
20 287 Christian Holm Jørgensen Esbjerg Svømmeklub 1999 9973AK 50m 52.79
21 473 Magnus Dyg Holme Vejle Svømmeklub 2002 0205AG 50m 52.98
22 249 Leo Badaker Gentofte Svømme Klub 2002 0255AR 50m 53.04
23 109 Alexander Tullberg Hørsholm Svømmeforening 2003 0377AA 50m 53.05
24 420 Tobias Andersen Svømmeklubben Triton
Ballerup
1998 9853AF 50m 53.06
25 192 Laurits Kenskov Herlev Svømning 2001 0145AC 50m 53.16
26 438 Christoffer H. Andersen Søllerød Svømmeklub 2002 0285AH 50m 53.17
27 370 Jonas M. Jørgensen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0193AA 50m 53.52
28 39 Claus Lerche Iversen Sigma Swim Birkerød 1977 7741AA 50m 53.58
29 89 Arthur Dalén Ellegaard Lyngby Svømmeklub 2001 0197AE 50m 53.63
30 318 Nicklas Rasmussen Agfs Svømmeafdeling 1997 9799AR 50m 53.78
31 507 Simon Juul Henriksen H2Odense 2001 0161AG 50m 53.87
32 421 Mads Tornow Rasmussen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2000 0073AD 50m 53.89
33 181 Christopher H. Brown Holbæk Svømme Klub 2002 0297AQ 50m 53.99
34 173 Mads Ottosen Holbæk Svømme Klub 1997 9745AH 50m 54.20
35 265 Tomas Stensballe Larsen Gentofte Svømme Klub 2000 0035AK 50m 54.25
36 413 Kasper Bonnichsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0283AD 50m 54.26
37 378 Roar Andersen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2001 0183AA 50m 54.44
38 183 Mads Toft Holbæk Svømme Klub 50m 54.48
2001 0175AL
39 317 Simon B. Jeppesen Agfs Svømmeafdeling 50m 54.51
1997 9741AQ
40 386 Christian Rasmussen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 54.52
1998 9867AF
41 210 Villads Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2001 0137AM 50m 54.63
42 34 Alfred Højberg Sigma Swim Birkerød 2002 0267AD 50m 54.71
43 314 Jesper Stilling Julius Agfs Svømmeafdeling 1993 9315AO 50m 54.74
44 220 Mads Stamholt Haderslev Svømme Klub 2003 0353AM 50m 54.75
45 530 William Theodor Lehn-
Schiøler
Cercle Nageurs d'antibes 2000 50m 54.89
46 15 Matthias Hansen Slagelse Svømmeklub 2001 0191AH 50m 54.90
47 239 Mathias Vestergaard Gladsaxe Svømmeklub 2001 0175AC 50m 55.13
48 357 Oliver Nørgaard Frost Aalborg Svømmeklub 2002 0299AL 50m 55.34
49 127 Marcus Skøtt Haslev Hovedstadens Svømmeklub 2002 0287AB 50m 55.42
50 532 Magnus Løhr Herlufsholm Svømmeklub 2001 0173AJ 50m 55.47
51 125 Jens Bomgaard Hovedstadens Svømmeklub 2002 0273AG 50m 55.52
52 367 Carl Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0331AD 50m 55.53
53 161 Nicolaj Løth Andersen Horsens Svømmeklub 2001 0173AC 50m 55.54
54 106 Mikkel Mortensen Kalundborg SK 2003 0329AI 50m 55.59
55 245 Nicolai Andersen Gladsaxe Svømmeklub 2001 0157AT 50m 55.75
56 120 Carl Emil Hertz Bugge Hovedstadens Svømmeklub 2003 0315AC 50m 55.79
57 342 Mathias Knudsen Aalborg Svømmeklub 2003 0369AI 50m 56.05
58 493 Daniel Gallacher VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
2002 0235AK 50m 56.09
59 222 Rasmus Petersen Haderslev Svømme Klub 50m 56.10
2002 0223AU
60 320 Valdemar Kjærgaard Agfs Svømmeafdeling 50m 56.27
2001 0149AM
61 350 Rune Nørgaard Aalborg Svømmeklub 50m 56.35
2000 0097AF
62 444 Nickolas Kofoed Thestrup Tune I.F. Svømmeafdeling 50m 56.42
2003 0345AC
63 479 Frederik Emil Bækgaard Vest-Brøndby 2002 0299AI 50m 56.44
64 528 Alec Hans Mortensen Sigma Swim Birkerød 2002 0297AU 50m 56.65
65 428 Magnus Aasberg Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0143AG 50m 56.68
66 7 Mikkel Bjellekjær Jensen A6 JGI-Swim 2003 0359AN 50m 56.76
67 208 Thorvald Bomholt Larsen Helsingør Svømmeklub 2003 0389AL 50m 56.78
68 126 Joshua P. Sidebotham Hovedstadens Svømmeklub 2003 0343AQ 50m 57.11
69 326 Rasmus Pilegaard Køfer Agfs Svømmeafdeling 2003 0317AD 50m 57.17
70 65 Lucas Jul Pedersen Næstved IF 2003 0387AJ 50m 57.62
71 115 Malte Egholm Brøns Hørsholm Svømmeforening 2003 0331AC 50m 57.66
72 180 Oliver Lystlund Holbæk Svømme Klub 2003 0363AA 50m 57.66
73 23 Emil Lykke Grann Silkeborg Svømmeklub 2003 0391AK 50m 57.79
74 159 Nicklas B. Christensen Horsens Svømmeklub 2002 0205AR 50m 58.80
75 227 Mikkel Gummer Greve Svømmeklub 2002 0269AF 50m 59.07
14-07-2019 08:33.29 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark