2020-04-02   07:57:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
5 50m Brystsvømning Damer
Sponsor: COMWELL BORUPGAARD
30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odens DEN Barcelona, Spanien 03-08-2013
32.22 Josefine B. Pedersen 1999 VAT Copenh DEN Bellahøj, Danmark 13-04-2016
NR 30.05 Jennie Johansson 1988 SWE SWE Kazan, Rusland 09-08-2015
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 454 Josefine B. Pedersen VAT Copenhagen-MK31 1999 9928AB 50m 31.29
2 132 Anna Wermuth Hovedstadens Svømmeklub 1996 9658AM 50m 32.26
3 284 Astrid Nielsen Esbjerg Svømmeklub 2002 0276AO 50m 32.32
4 43 Thea Blomsterberg Sigma Swim Birkerød 2002 0272AC 50m 32.37 LAT
5 190 Laura Fogh Hjortshøj-Egå IF
Svømmeafdeling
2003 0352AI 50m 33.03
6 344 Victoria Haahr Pallesen Aalborg Svømmeklub 50m 33.05
2002 0226AC
7 50 Julie K Rose Sigma Swim Allerød 50m 33.23
2003 0324AL
8 250 Clara Rybak-Andersen Gentofte Svømme Klub 50m 33.25
2003 0342AO
9 391 Regitze Gaard Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 33.26
2001 0178AG
10 277 Dagmar Boeck Farum Svømmeklub 2004 0458AM 50m 33.45
11 78 Emma Bjørnholdt Lyngby Svømmeklub 2000 0034AM 50m 33.53
12 221 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 2004 0492AH 50m 33.67
13 452 Johanna Berthelsen VAT Copenhagen-MK31 2000 0096AO 50m 33.84
14 137 Mathilde Hager Hovedstadens Svømmeklub 2001 0154AB 50m 33.87
15 407 Ida Jensdottir Fremming Svømmeklubben Triton
Ballerup
2002 0298AO 50m 33.92
16 234 Sara Damkjær Bartels Gladsaxe Svømmeklub 2004 0478AC 50m 34.07
17 174 Pernille Jensen Holbæk Svømme Klub 1998 9858AZ 50m 34.20
18 97 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 34.25
19 8 Pernille Elm Jensen A6 JGI-Swim 2003 0302AI 50m 34.26
20 443 Cecilie Daluiso Salmonsen Tune I.F. Svømmeafdeling 2001 0108AH 50m 34.27
21 291 Amalie Staghøj Andersen Esbjerg Svømmeklub 2004 0466AK 50m 34.29
22 505 Freja Nicholas H2Odense 2000 0084AN 50m 34.38
23 47 Emma Stoltz Sigma Swim Allerød 2004 0448AE 50m 34.44
24 383 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0318AC 50m 34.48
25 381 Caroline Brink Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0316AE 50m 34.70
26 300 Cecilie Batz DeltaSwim 2003 0386AT 50m 34.75
27 131 Amalie H. Falck-Schmith Hovedstadens Svømmeklub 1989 8924AD 50m 34.83
28 502 Johanne A Andersson H2Odense 2003 0302AD 50m 34.85
29 411 Emilie Nyegaard Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0188AF 50m 34.87
30 99 Melanie Degner Køge Svømmeklub 2000 0098AC 50m 34.88
31 406 Josephine G. Lauridsen Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0168AD 50m 34.90
32 21 Regitze Gotthard Slagelse Svømmeklub 2002 0228AA 50m 34.94
33 440 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 35.00
34 313 Maiken Hougaard Agfs Svømmeafdeling 2002 0282AM 50m 35.21
35 123 Hannah Höesch Hovedstadens Svømmeklub 2003 0336AM 50m 35.45
36 63 Maria Bebe Hansen Nyborg Svømmeklub 2004 0482AG 50m 35.61
37 101 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 35.62
38 447 Lærke Blond Vallensbæk IF Af 1939 2003 0362AW 50m 35.68
39 459 Sofie Bruun Høvring VAT Copenhagen-MK31 2004 0408AB 50m 35.71
40 224 Mira Emilie Schmidt Haderslev Svømme Klub 2003 0394AY 50m 35.77
41 13 Freja Romanski Aalborg Svømmeklub 2003 0308AI 50m 36.02
42 340 Frida Hagstrup Vesterlund Aalborg Svømmeklub 2004 0464AI 50m 36.09
43 305 Mathilde Thy Asmussen DeltaSwim 2004 0426AT 50m 36.12
44 79 Anna Myhre Rottensten Lyngby Svømmeklub 2003 0326AW 50m 36.15
45 382 Amalie Michelsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0308AC 50m 36.32
46 198 Amanda Hietala Helsingør Svømmeklub 50m 36.41
2002 0204AK
47 255 Anne Sofie Evald Gentofte Svømme Klub 50m 36.72
2004 0486AC
48 495 Eva Hjort VIK-Skovbakken
Svømmeafdeling
50m 36.78
2004 0452AE
49 11 Freja Møller A6 Slangerup Svømmeklub 2004 0442AF 50m 37.04
50 74 Isabella Ravn Jensen Lyngby Svømmeklub 2004 0404AM 50m 37.20
51 241 Amalie Brammer Kærgaard Gladsaxe Svømmeklub 2004 0418AH 50m 37.40
52 105 Luna Holm Møller Kolding SK 2004 0464AS 50m 38.13
14-07-2019 08:33.30 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark