2020-04-03   14:06:32
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
9 1500m Frisvømning Herrer
Sponsor: PEARLY
14:55.56 2000 Birkerød S DEN Taastrup, Danmark 06-04-2019
15:10.88 2000 Sigma Swim DEN Helsinki, Finland 05-07-2018
NR 14:46.33 Pál Joensen 1990 FAR FAR Shanghai, Kina 31-07-2011
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 70 Oskar Lindholm Lyseng IF 2001 0153AF 50m 15:21.48
2 294 Mads Holm Esbjerg Svømmeklub 1998 9837AC 50m 15:41.71
3 507 Simon Juul Henriksen H2Odense 2001 0161AG 50m 15:52.80
4 60 Mads Rishøj Sigma Swim Allerød 1999 9943AN 50m 15:54.21
5 499 Mads Sørensen H2Odense 2000 0097AC 50m 15:57.72
6 6 Frederik Bojesen A6 JGI-Swim 2002 0281AB 50m 16:04.32
7 386 Christian Rasmussen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
1998 9867AF 50m 16:04.77
8 464 Alexander Fenger Vejle Svømmeklub 50m 16:16.45
1999 9925AT
9 401 Christopher Kristiansen Svømmeklubben Sønderborg 50m 16:16.55
2000 0045AR
10 456 Philip Krogh Brønnicke VAT Copenhagen-MK31 50m 16:35.53
2000 0075AI
11 152 Andreas Rasmussen Horsens Svømmeklub 50m 16:39.68
2000 0045AQ
12 408 Lasse Darlem Brandt Svømmeklubben Triton
Ballerup
50m 17:03.68
2003 0379AH
13 441 Valdemar Kristensen Søllerød Svømmeklub 2003 0397AN 50m 17:10.96
14 463 Alexander L. Bjørn Vejle Svømmeklub 2003 0389AH 50m 17:14.26
15 446 Alexander Rendlev Vallensbæk IF Af 1939 2001 0121AE 50m 17:18.43
16 481 Carl Magnus Krievs Vest-Brøndby 2002 0257AD 50m 17:33.32
17 30 Andreas Hoffmann Sigma Swim Birkerød 2003 0325AH 50m 17:35.40
18 292 Tobias Boström Esbjerg Svømmeklub 2002 0295AG 50m 17:36.38
14-07-2019 08:33.34 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark