Startliste for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
Rema1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56.51 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Lyngby Svø |
DEN |
Berlin, Tyskland |
|
22-08-2014 |
|
|
|
59.15 |
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Netanya, Israel |
|
30-06-2017 |
|
|
NR |
55.48 |
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
SWE |
SWE |
Rio de Janeiro, Braz |
|
07-08-2016 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
38 |
|
Caroline Erichsen |
Sigma Swim Birkerød |
1998 |
9814AC |
50m |
59.04 |
|
|
|
|
|
2 |
347 |
|
Katrine Bukh Villesen |
Aalborg Svømmeklub |
2000 |
0042AL |
50m |
59.82 |
|
|
|
|
|
3 |
391 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0178AG |
50m |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
169 |
|
Helena Rosendahl Bach |
Holstebro Svømme Club |
|
|
50m |
1:00.70 |
|
|
|
2000 |
0074AM |
|
5 |
4 |
|
Cecilie Wiuff |
A6 JGI-Swim |
|
|
50m |
1:00.95 |
|
|
|
2000 |
0072AB |
|
6 |
355 |
|
Lisa Rijkhoff |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.84 |
|
|
|
2001 |
0136AF |
|
|
|
|
7 |
238 |
|
Gro Grinda Rasmussen |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50m |
1:01.92 |
|
|
|
2003 |
0372AF |
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Luna Donde Feilberg |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.50 |
|
|
|
2000 |
0036AJ |
|
|
|
|
9 |
144 |
|
Marie Voigt Lauridsen |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
50m |
1:02.55 |
|
|
|
1995 |
9564AT |
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Mia Steen Duus |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
50m |
1:02.67 |
|
|
|
2001 |
0114AE |
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Andrea Paaske |
A6 JGI-Swim |
|
|
50m |
1:02.92 |
|
|
|
2001 |
0186AF |
|
|
|
|
12 |
316 |
|
Signe Villumsen |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:02.95 |
|
|
|
2001 |
0146AQ |
|
|
|
|
13 |
197 |
|
Mathilde Menck Nielsen |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:03.23 |
|
|
|
2002 |
0246AC |
|
|
|
|
14 |
443 |
|
Cecilie Daluiso Salmonsen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
|
50m |
1:03.46 |
|
|
|
2001 |
0108AH |
|
|
|
|
15 |
372 |
|
Liva Schmid |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:03.84 |
|
|
|
2000 |
0012AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
136 |
|
Victoria Vorm |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0104AF |
50m |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
17 |
315 |
|
Mia Borgensgaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2003 |
0368AT |
50m |
1:04.39 |
|
|
|
|
|
18 |
501 |
|
Nikoline Andersen |
H2Odense |
2003 |
0368AR |
50m |
1:04.70 |
|
|
|
|
|
19 |
133 |
|
Johanne Hingebjerg |
Hovedstadens Svømmeklub |
2002 |
0298AA |
50m |
1:04.84 |
|
|
|
|
|
20 |
322 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
Agfs Svømmeafdeling |
1999 |
9918AC |
50m |
1:04.97 |
|
|
|
|
|
21 |
290 |
|
Thilde Timmermand |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0272AP |
50m |
1:05.10 |
|
|
|
|
|
22 |
130 |
|
Vera Staun Hansen |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9938AO |
50m |
1:05.19 |
|
|
|
|
|
23 |
27 |
|
Line Lyskjær |
Silkeborg Svømmeklub |
2003 |
0324AO |
50m |
1:05.23 |
|
|
|
|
|
24 |
128 |
|
Sofie Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0366AA |
50m |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
25 |
467 |
|
Line J. V. Hededal |
Vejle Svømmeklub |
2001 |
0186AG |
50m |
1:05.50 |
|
|
|
|
|
26 |
61 |
|
Iben Bak |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0124AH |
50m |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
27 |
25 |
|
Helena V. Elling |
Silkeborg Svømmeklub |
2000 |
0078AC |
50m |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
28 |
177 |
|
Ida Maria Nielsen |
Holbæk Svømme Klub |
2000 |
0002AR |
50m |
1:05.72 |
|
|
|
|
|
29 |
369 |
|
Freya Nørlund Wentzel |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0374AC |
50m |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
149 |
|
Sofie Le Fevre |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0448AX |
50m |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
31 |
154 |
|
Cecilie Grøndal |
Horsens Svømmeklub |
2002 |
0282AK |
50m |
1:06.67 |
|
|
|
|
|
32 |
42 |
|
Maria Lund |
Sigma Swim Birkerød |
2003 |
0334AH |
50m |
1:06.82 |
|
|
|
|
|
33 |
405 |
|
Camilla Hougaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0282AJ |
50m |
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
341 |
|
Karoline L. Kristensen |
Aalborg Svømmeklub |
2003 |
0326AQ |
50m |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
62 |
|
Karina Høybye Olesen |
Nyborg Svømmeklub |
2001 |
0106AA |
50m |
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
140 |
|
Emma Maagøe |
Hovedstadens Svømmeklub |
1999 |
9996AH |
50m |
1:07.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
500 |
|
Freya Ellehus |
H2Odense |
2000 |
0076AJ |
50m |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
253 |
|
Josephine Holst Vinther |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0432AC |
50m |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
495 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
1:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
5 |
|
Christine Henriksen |
A6 JGI-Swim |
2003 |
0376AM |
50m |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
41 |
256 |
|
Malou Soelberg |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0438AE |
50m |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
42 |
196 |
|
Freja Stenbækgård |
Helsingør Svømmeklub |
2003 |
0306AJ |
50m |
1:08.77 |
|
|
|
|
|
43 |
8 |
|
Pernille Elm Jensen |
A6 JGI-Swim |
2003 |
0302AI |
50m |
1:08.81 |
|
|
|
|
|
44 |
12 |
|
Luna Emilie Olsen |
A6 Slangerup Svømmeklub |
2003 |
0312AC |
50m |
1:08.89 |
|
|
|
|
|
45 |
94 |
|
Kathrine Sofie Jensen |
Køge Svømmeklub |
2003 |
0352AC |
50m |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
46 |
108 |
|
Elena Westmark Holm |
Hørsholm Svømmeforening |
2003 |
0336AD |
50m |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
47 |
129 |
|
Olivia Callesen |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432AK |
50m |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
48 |
489 |
|
Josephine Larsen |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0476AQ |
50m |
1:09.48 |
|
|
|
|
|
49 |
163 |
|
Sofie Bach Nielsen |
Horsens Svømmeklub |
2003 |
0368AD |
50m |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
50 |
445 |
|
Josefine Arbo Sørensen |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2004 |
0446AD |
50m |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
51 |
84 |
|
Cathrine Toftelund Larsen |
Lyngby Svømmeklub |
2003 |
0306AO |
50m |
1:09.67 |
|
|
|
|
|
52 |
475 |
|
Emma Vega Thorsen |
Vest-Brøndby |
2004 |
0402AH |
50m |
1:09.75 |
|
|
|
|
|
53 |
455 |
|
Thippe de Neergaard |
VAT Copenhagen-MK31 |
2003 |
0368AL |
50m |
1:09.94 |
|
|
|
|
|
54 |
155 |
|
Feline Flytkjær Broersma |
Horsens Svømmeklub |
2004 |
0474AK |
50m |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
55 |
437 |
|
Anna Nørskov |
Søllerød Svømmeklub |
2004 |
0414AO |
50m |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
56 |
424 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2004 |
0476AA |
50m |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
508 |
|
Ida Juul Grønning |
H2Odense |
2004 |
0418AC |
50m |
1:10.91 |
|
|
|
|
|
58 |
221 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
59 |
325 |
|
Clara Skrydstrup |
Agfs Svømmeafdeling |
2004 |
0488AK |
50m |
1:12.06 |
|
|
|
|
|
60 |
100 |
|
Olivia Lildballe Møller |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0452AF |
50m |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
61 |
124 |
|
Olivia Augustinus |
Hovedstadens Svømmeklub |
2004 |
0432BD |
50m |
1:12.59 |
|
|
|
|
|
62 |
47 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
1:12.98 |
|
|
|
|
|
63 |
488 |
|
Selma Skipper |
Viborg Svømme Klub |
2004 |
0452AS |
50m |
1:12.99 |
|
|
|
|
|
64 |
73 |
|
Frederikke Elster |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AY |
50m |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:33.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|