Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Indledende afsnit søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
100m Brystsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
|
RICOH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:05.93 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
13-04-2018 |
|
|
NR |
1:05.93 |
|
|
Rikke Møller-Pedersen |
1989 |
DEN |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
30-07-2013 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Klub |
Født |
Licens |
Svø mme hal |
Tilmeldi ngs tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
454 |
|
Josefine B. Pedersen |
VAT Copenhagen-MK31 |
1999 |
9928AB |
50m |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Anna Wermuth |
Hovedstadens Svømmeklub |
1996 |
9658AM |
50m |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
3 |
43 |
|
Thea Blomsterberg |
Sigma Swim Birkerød |
2002 |
0272AC |
50m |
1:09.91 |
LAT |
|
4 |
250 |
|
Clara Rybak-Andersen |
Gentofte Svømme Klub |
2003 |
0342AO |
50m |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
5 |
284 |
|
Astrid Nielsen |
Esbjerg Svømmeklub |
2002 |
0276AO |
50m |
1:11.18 |
|
|
|
|
|
6 |
452 |
|
Johanna Berthelsen |
VAT Copenhagen-MK31 |
2000 |
0096AO |
50m |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
7 |
190 |
|
Laura Fogh |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdeling |
2003 |
0352AI |
50m |
1:12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
344 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.60 |
|
|
|
2002 |
0226AC |
|
|
|
|
9 |
78 |
|
Emma Bjørnholdt |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:12.94 |
|
|
|
2000 |
0034AM |
|
|
|
|
10 |
381 |
|
Caroline Brink |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:12.94 |
|
|
|
2003 |
0316AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
391 |
|
Regitze Gaard |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2001 |
0178AG |
50m |
1:13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Benedicte Them Jensen |
Køge Svømmeklub |
2004 |
0454AA |
50m |
1:13.37 |
|
|
|
|
|
13 |
174 |
|
Pernille Jensen |
Holbæk Svømme Klub |
1998 |
9858AZ |
50m |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
14 |
221 |
|
Nele Schulze |
Haderslev Svømme Klub |
2004 |
0492AH |
50m |
1:13.70 |
|
|
|
|
|
15 |
137 |
|
Mathilde Hager |
Hovedstadens Svømmeklub |
2001 |
0154AB |
50m |
1:14.13 |
|
|
|
|
|
16 |
8 |
|
Pernille Elm Jensen |
A6 JGI-Swim |
2003 |
0302AI |
50m |
1:14.16 |
|
|
|
|
|
17 |
234 |
|
Sara Damkjær Bartels |
Gladsaxe Svømmeklub |
2004 |
0478AC |
50m |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
18 |
502 |
|
Johanne A Andersson |
H2Odense |
2003 |
0302AD |
50m |
1:14.51 |
|
|
|
|
|
19 |
535 |
|
Anna Kotonen |
Finland |
2000 |
|
50m |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
20 |
63 |
|
Maria Bebe Hansen |
Nyborg Svømmeklub |
2004 |
0482AG |
50m |
1:14.99 |
|
|
|
|
|
21 |
277 |
|
Dagmar Boeck |
Farum Svømmeklub |
2004 |
0458AM |
50m |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
22 |
406 |
|
Josephine G. Lauridsen |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0168AD |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
411 |
|
Emilie Nyegaard |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2001 |
0188AF |
50m |
1:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
99 |
|
Melanie Degner |
Køge Svømmeklub |
2000 |
0098AC |
50m |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
25 |
47 |
|
Emma Stoltz |
Sigma Swim Allerød |
2004 |
0448AE |
50m |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
26 |
300 |
|
Cecilie Batz |
DeltaSwim |
2003 |
0386AT |
50m |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
27 |
440 |
|
Martha Vitus Tversted |
Søllerød Svømmeklub |
2002 |
0202AE |
50m |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
28 |
383 |
|
Emilie Meng |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2003 |
0318AC |
50m |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
313 |
|
Maiken Hougaard |
Agfs Svømmeafdeling |
2002 |
0282AM |
50m |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
30 |
123 |
|
Hannah Höesch |
Hovedstadens Svømmeklub |
2003 |
0336AM |
50m |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
31 |
81 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2001 |
0166AM |
50m |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
32 |
505 |
|
Freja Nicholas |
H2Odense |
2000 |
0084AN |
50m |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
33 |
21 |
|
Regitze Gotthard |
Slagelse Svømmeklub |
2002 |
0228AA |
50m |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
34 |
107 |
|
Victoria K. Jespersen |
IHF Svømning |
2001 |
0184AN |
50m |
1:16.96 |
|
|
|
|
|
35 |
447 |
|
Lærke Blond |
Vallensbæk IF Af 1939 |
2003 |
0362AW |
50m |
1:16.99 |
|
|
|
|
|
36 |
407 |
|
Ida Jensdottir Fremming |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2002 |
0298AO |
50m |
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
131 |
|
Amalie H. Falck-Schmith |
Hovedstadens Svømmeklub |
1989 |
8924AD |
50m |
1:17.34 |
|
|
|
|
|
38 |
340 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
Aalborg Svømmeklub |
2004 |
0464AI |
50m |
1:17.40 |
|
|
|
|
|
39 |
495 |
|
Eva Hjort |
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2004 |
0452AE |
50m |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
79 |
|
Anna Myhre Rottensten |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50m |
1:18.27 |
|
|
|
2003 |
0326AW |
|
41 |
198 |
|
Amanda Hietala |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
50m |
1:18.35 |
|
|
|
2002 |
0204AK |
|
42 |
255 |
|
Anne Sofie Evald |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50m |
1:18.56 |
|
|
|
2004 |
0486AC |
|
43 |
224 |
|
Mira Emilie Schmidt |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
1:19.05 |
|
|
|
2003 |
0394AY |
|
44 |
219 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
50m |
1:19.15 |
|
|
|
2003 |
0352AO |
|
45 |
305 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
DeltaSwim |
|
|
50m |
1:19.22 |
|
|
|
2004 |
0426AT |
|
46 |
11 |
|
Freja Møller |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.29 |
|
|
|
2004 |
0442AF |
|
47 |
101 |
|
Caroline Gøttrup Bagge |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.37 |
|
|
|
2003 |
0322AB |
|
48 |
98 |
|
Line Nøhr Petersen |
Køge Svømmeklub |
|
|
50m |
1:19.69 |
|
|
|
2003 |
0378AI |
|
49 |
483 |
|
Emma Mikkelsen |
Vest-Brøndby |
|
|
50m |
1:19.81 |
|
|
|
2001 |
0176AB |
|
50 |
373 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
50m |
1:20.11 |
|
|
|
2003 |
0308AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
254 |
|
Clara Toft |
Gentofte Svømme Klub |
2004 |
0406AA |
50m |
1:20.32 |
|
|
|
|
|
52 |
74 |
|
Isabella Ravn Jensen |
Lyngby Svømmeklub |
2004 |
0404AM |
50m |
1:21.06 |
|
|
|
|
|
53 |
105 |
|
Luna Holm Møller |
Kolding SK |
2004 |
0464AS |
50m |
1:21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-07-2019 08:33.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|