2021-10-25   06:40:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

DMJ hold/indledende torsdag

Document
Start liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer
Indledende 1 (10)
Sponsor: Miss Bagel
49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Vallensbæk DEN Aarhus, Danmark 07-07-2007
50.19 Magnus Westermann 1995 Herlev Svø DEN Poznan, Polen 11-07-2013
NR 47.12 Stefan Nystrand 1981 SWE SWE Rom, Italien 30-07-2009
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
13:29
1
227 2 Mikkel Gummer 2002 GREVE 59.07
303 3 Malte Lyck Falk 2003 DELTA 58.06
180 4 Oliver Lystlund 2003 HOLBÆK 57.66
23 5 Emil Lykke Grann 2003 SILKEBORG 57.79
159 6 Nicklas B. Christensen 2002 HORSENS 58.80
7
8
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer Indledende 2 (10)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
13:30
65 1 Lucas Jul Pedersen 2003 NÆSTVED 57.62
126 2 Joshua P. Sidebotham 2003 HOVEDSTAD 57.11
7 3 Mikkel Bjellekjær Jensen 2003 A6 JGI 56.76
528 4 Alec Hans Mortensen 2002 BIRKERØD 56.65
428 5 Magnus Aasberg 2001 TRITON B 56.68
208 6 Thorvald Bomholt Larsen 2003 HELSINGØR 56.78
326 7 Rasmus Pilegaard Køfer 2003 AGF 57.17
115 8 Malte Egholm Brøns 2003 HØRSHOLM 57.66
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer Indledende 3 (10)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
13:32
444 1 Nickolas Kofoed Thestrup 2003 TUNE 56.42
320 2 Valdemar Kjærgaard 2001 AGF 56.27
493 3 Daniel Gallacher 2002 SKOVBAKKEN 56.09
120 4 Carl Emil Hertz Bugge 2003 HOVEDSTAD 55.79
342 5 Mathias Knudsen 2003 AALBORG 56.05
222 6 Rasmus Petersen 2002 HADERSLEV 56.10
350 7 Rune Nørgaard 2000 AALBORG 56.35
479 8 Frederik Emil Bækgaard 2002 VEST 56.44
Løb 4, 100m Frisvømning Herrer Indledende 4 (10)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
13:33
Start:
106 1 Mikkel Mortensen 2003 KALUNDBORG 55.59
367 2 Carl Heyn Stage 2003 KVIK 55.53
532 3 Magnus Løhr 2001 HERLUFSHOL 55.47
357 4 Oliver Nørgaard Frost 2002 AALBORG 55.34
127 5 Marcus Skøtt Haslev 2002 HOVEDSTAD 55.42
125 6 Jens Bomgaard 2002 HOVEDSTAD 55.52
161 7 Nicolaj Løth Andersen 2001 HORSENS 55.54
245 8 Nicolai Andersen 2001 GLADSAXE 55.75
11-07-2019 11:25.42 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner