2020-06-05   00:01:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit lørdag

Document
Start liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 27, 200m Butterfly Herrer
Indledende 2 (5)
Sponsor: Miss Bagel
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Aalborg Sv DEN Kazan, Rusland 04-08-2015
2:01.35 Viktor B. Bromer 1993 AGF DEN Tampere, Finland 23-07-2009
NR 1:54.47 Viktor B. Bromer 1993 DEN DEN Kazan, Rusland 04-08-2015
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
09:28
227 1 Mikkel Gummer 2002 GREVE 2:20.98
115 2 Malte Egholm Brøns 2003 HØRSHOLM 2:19.13
408 3 Lasse Darlem Brandt 2003 TRITON B 2:18.10
17 4 Tobias Daniel Larsen 2001 SLAGELSE 2:15.81
297 5 Morten Baxter 1996 ERRITSØ 2:15.98
26 6 Jens Riisgaard 2000 SILKEBORG 2:18.13
30 7 Andreas Hoffmann 2003 BIRKERØD 2:20.27
365 8 Rasmus Hatting Petersen 2002 VATCPH-STT 2:22.34
Løb 27, 200m Butterfly Herrer Indledende 3 (5)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
09:30
439 1 Christoffer Weiss 2002 SØLLERØD 2:13.56
6 2 Frederik Bojesen 2002 A6 JGI 2:10.53
427 3 Oliver Thor Sørensen 2000 TRITON B 2:07.89
465 4 Andreas Hansen 2000 VEJLE 2:04.34
286 5 Jakob Mose 2000 ESBJERG 2:07.23
152 6 Andreas Rasmussen 2000 HORSENS 2:10.12
16 7 Jonas Hansen 2001 SLAGELSE 2:12.42
261 8 Christopher G. Trandum 2003 GENTOFTE 2:15.45
Løb 27, 200m Butterfly Herrer Indledende 4 (5)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
09:33
350 1 Rune Nørgaard 2000 AALBORG 2:13.08
15 2 Matthias Hansen 2001 SLAGELSE 2:10.44
357 3 Oliver Nørgaard Frost 2002 AALBORG 2:07.58
387 4 Sebastian Ovesen 1994 KVIK 2:04.03
311 5 David Hjort 2000 AGF 2:05.97
276 6 Thomas Bech 1998 FARUM 2:09.95
292 7 Tobias Boström 2002 ESBJERG 2:11.55
412 8 Niels Paulli Sparholt 2000 TRITON B 2:15.33
Løb 27, 200m Butterfly Herrer Indledende 5 (5)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
09:36
Start:
400 1 André Iversen 2001 SØNDERBORG 2:12.59
456 2 Philip Krogh Brønnicke 2000 VAT CPH-MK 2:10.23
119 3 Bertram Dreyer Riis 2002 HOVEDSTAD 2:07.49
89 4 Arthur Dalén Ellegaard 2001 LYNGBY 2:03.15
317 5 Simon B. Jeppesen 1997 AGF 2:04.82
244 6 Oliver Steenberg 2002 GLADSAXE 2:09.64
370 7 Jonas M. Jørgensen 2001 KVIK 2:10.79
446 8 Alexander Rendlev 2001 VI39 2:14.12
12-07-2019 19:44.31 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark