2020-06-04   23:04:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit lørdag

Document
Start liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 28, 200m Medley Damer
Indledende 5 (8)
Sponsor: COMWELL BORUPGAARD
2:09.73 Julie Hjorth-Hansen 1984 Birkerød S DEN Rom, Italien 27-07-2009
2:17.00 Katrine Bukh Villesen 2000 Aalborg Sv DEN Wien, Østrig 28-05-2017
NR 2:09.73 Julie Hjorth-Hansen 1984 DEN DEN Rom, Italien 27-07-2009
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
09:48
21 1 Regitze Gotthard 2002 SLAGELSE 2:27.53
97 2 Benedicte Them Jensen 2004 KØGE 2:26.99
52 3 Caroline Buhl Schrøder 2003 ALLERØD 2:26.83
452 4 Johanna Berthelsen 2000 VAT CPH-MK 2:26.10
85 5 Ella Stenholt 2003 LYNGBY 2:26.44
199 6 Freja A. Skov 2000 HELSINGØR 2:26.89
122 7 Esther Else Grubert 2003 HOVEDSTAD 2:27.16
416 8 Julie Darlem Brandt 2001 TRITON B 2:28.90
Løb 28, 200m Medley Damer Indledende 6 (8)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
09:51
240 1 Zenia Aarestrup 2001 GLADSAXE 2:25.72
537 2 Victoria Bierre 2000 GLADSAXE 2:23.23
454 3 Josefine B. Pedersen 1999 VAT CPH-MK 2:22.26
347 4 Katrine Bukh Villesen 2000 AALBORG 2:17.92
354 5 Line Jørgensen Bruun 1995 AALBORG 2:19.22
2 6 Kaya Fjeldsted Kristensen 2002 A6 JGI 2:22.52
133 7 Johanne Hingebjerg 2002 HOVEDSTAD 2:24.89
121 8 Emilie Krog 2002 HOVEDSTAD 2:25.94
Løb 28, 200m Medley Damer Indledende 7 (8)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
09:54
372 1 Liva Schmid 2000 KVIK 2:25.32
315 2 Mia Borgensgaard 2003 AGF 2:22.77
248 3 Sofie Louise Nimb 2001 GENTOFTE 2:21.81
250 4 Clara Rybak-Andersen 2003 GENTOFTE 2:17.74
344 5 Victoria Haahr Pallesen 2002 AALBORG 2:18.39
132 6 Anna Wermuth 1996 HOVEDSTAD 2:22.39
43 7 Thea Blomsterberg 2002 BIRKERØD 2:24.88
251 8 Nina Toft 2000 GENTOFTE 2:25.94
Løb 28, 200m Medley Damer Indledende 8 (8)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
09:57
Start:
154 1 Cecilie Grøndal 2002 HORSENS 2:25.13
56 2 Julie Stampe 2002 ALLERØD 2:22.62
535 3 Anna Kotonen 2000 Finland 2:20.04
138 4 Maria Grandt 1998 HOVEDSTAD 2:14.73
40 5 Mia Steen Duus 2001 BIRKERØD 2:18.12
404 6 Frederikke Echardt 2002 TRITON B 2:22.39
322 7 Cecilie Lykke Hansen 1999 AGF 2:24.77
78 8 Emma Bjørnholdt 2000 LYNGBY 2:25.90
12-07-2019 19:44.31 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark