2020-05-27   02:54:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit lørdag

Document
Start liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
Løb 29, 200m Medley Herrer
Indledende 4 (7)
Sponsor: COFFEE TRADE
2:00.69 Daniel Skaaning 1993 Swim Team DEN 15-04-2019
2:03.49 Daniel Skaaning 1993 Swim Team DEN Bellahøj, Danmark 28-06-2011
NR 1:58.02 Simon Sjödin 1986 SWE SWE Barcelona, Spanien 31-07-2013
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
10:01
462 1 Oliver Fenger 2003 VEJLE 2:16.64
34 2 Alfred Højberg 2002 BIRKERØD 2:15.99
304 3 Malthe Lindeblad 2001 DELTA 2:14.56
343 4 Mathias Lindberg Laursen 2003 AALBORG 2:14.12
384 5 Mathias Christensen 2004 KVIK 2:14.29
24 6 Frederik Venø Elling 2003 SILKEBORG 2:14.64
472 7 Jeppe Vestergaard Jensen 2001 VEJLE 2:16.14
126 8 Joshua P. Sidebotham 2003 HOVEDSTAD 2:16.76
Løb 29, 200m Medley Herrer Indledende 5 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
10:04
179 1 Jakob Schmidt 1999 HOLBÆK 2:13.24
506 2 Victor Nygaard 2003 H2Odense 2:12.58
243 3 Alfred August Grubert 2001 GLADSAXE 2:10.58
260 4 Lucas Bruun Strøbek 2001 GENTOFTE 2:04.77
54 5 Joakim Brønnum 1997 ALLERØD 2:08.66
414 6 Mikkel S. Hansen 2000 TRITON B 2:11.36
14 7 Gustav Jørgensen 2000 SLAGELSE 2:12.89
368 8 Ferdinand Wahl 2000 KVIK 2:13.98
Løb 29, 200m Medley Herrer Indledende 6 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
Start:
10:07
468 1 Mads Sørensen 2001 VEJLE 2:13.06
312 2 Christian L H Frederiksen 2001 AGF 2:11.72
182 3 David Arneskov 2002 HOLBÆK 2:10.19
418 4 Frans Johannessen 1992 TRITON B 2:03.60
389 5 Jakob Strunge Nissen 2002 KVIK 2:08.32
119 6 Bertram Dreyer Riis 2002 HOVEDSTAD 2:11.10
35 7 Frederik Eg Ibsen 2002 BIRKERØD 2:12.75
110 8 Asger Væver Hartvig 2002 HØRSHOLM 2:13.90
Løb 29, 200m Medley Herrer Indledende 7 (7)
ID
Bane
Navn
Født
Klub
10:10
Start:
499 1 Mads Sørensen 2000 H2Odense 2:12.90
181 2 Christopher H. Brown 2002 HOLBÆK 2:11.51
171 3 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 HOLSTEBRO 2:09.44
388 4 Jacob M. Jørgensen 1997 KVIK 2:03.15
57 5 Magnus Andersen 1995 ALLERØD 2:04.81
161 6 Nicolaj Løth Andersen 2001 HORSENS 2:10.64
473 7 Magnus Dyg Holme 2002 VEJLE 2:12.65
39 8 Claus Lerche Iversen 1977 BIRKERØD 2:13.43
12-07-2019 19:44.32 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark