2020-06-04   22:43:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Indledende afsnit lørdag

Document
Tilmeldings liste
DM-L og DMJ-L holdkap
Arrangør
Placering: Helsingør Svømmehal Dansk Svømmeunion
50m Stævne dato: 11. jul  2019 to 14. jul  2019
24 50m Frisvømning Damer
Sponsor: Brødsnedkeren
23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Svø DEN Glasgow, GBR 04-08-2018
25.19 Julie Kepp Jensen 2000 JGI Svømni DEN Indianapolis, USA 28-08-2017
NR 23.67 Sarah Sjöström 1993 SWE SWE Budapest, Ungarn 29-07-2017
# ID Navn Klub Født Licens Svø
mme
hal
Tilmeldi
ngs tid
Status
1 226 Karoline Barrett Greve Svømmeklub 2002 0286AA 50m 25.59
2 38 Caroline Erichsen Sigma Swim Birkerød 1998 9814AC 50m 26.05
3 252 Elisabeth Sabroe Ebbesen Gentofte Svømme Klub 2002 0206AG 50m 26.15
4 293 Laura Glerup Jensen Esbjerg Svømmeklub 1998 9854AV 50m 26.16
5 271 Sarah Bro Farum Svømmeklub 1996 9686AE 50m 26.28
6 133 Johanne Hingebjerg Hovedstadens Svømmeklub 2002 0298AA 50m 26.40
7 371 Julie Krøyer Svendsen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2002 0222AA 50m 26.41
8 352 Camilla Ottesen Aalborg Svømmeklub 50m 26.52
2000 0032AE
9 25 Helena V. Elling Silkeborg Svømmeklub 50m 26.61
2000 0078AC
10 467 Line J. V. Hededal Vejle Svømmeklub 50m 26.64
2001 0186AG
11 144 Marie Voigt Lauridsen Hovedstadens Svømmeklub 50m 26.75
1995 9564AT
12 196 Freja Stenbækgård Helsingør Svømmeklub 50m 26.85
2003 0306AJ
13 3 Andrea Paaske A6 JGI-Swim 50m 26.90
2001 0186AF
14 221 Nele Schulze Haderslev Svømme Klub 50m 26.93
2004 0492AH
15 503 My Phuong Bui H2Odense 50m 27.05
2003 0322AS
16 383 Emilie Meng Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
50m 27.06
2003 0318AC
17 113 Marina Nissen Jakobsen Hørsholm Svømmeforening 2000 0022AI 50m 27.23
18 95 Naya Modin Thomsen Køge Svømmeklub 2003 0374AA 50m 27.29
19 61 Iben Bak Nyborg Svømmeklub 2001 0124AH 50m 27.37
20 443 Cecilie Daluiso Salmonsen Tune I.F. Svømmeafdeling 2001 0108AH 50m 27.40
21 13 Freja Romanski Aalborg Svømmeklub 2003 0308AI 50m 27.40
22 284 Astrid Nielsen Esbjerg Svømmeklub 2002 0276AO 50m 27.41
23 416 Julie Darlem Brandt Svømmeklubben Triton
Ballerup
2001 0182AH 50m 27.46
24 275 Sophie Amalie Schøn Farum Svømmeklub 1999 9952AB 50m 27.47
25 150 Amalie Bach Nielsen Horsens Svømmeklub 1999 9942AG 50m 27.49
26 279 Stine Saaby Schmidt Farum Svømmeklub 2002 0258AI 50m 27.50
27 351 Camilla Brøgger-Andersen Aalborg Svømmeklub 2002 0246AQ 50m 27.51
28 379 Sarah Sirek Hansen Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0352AB 50m 27.51
29 97 Benedicte Them Jensen Køge Svømmeklub 2004 0454AA 50m 27.52
30 237 Frederikke Marie Hansen Gladsaxe Svømmeklub 2003 0358AH 50m 27.55
31 440 Martha Vitus Tversted Søllerød Svømmeklub 2002 0202AE 50m 27.65
32 537 Victoria Bierre Gladsaxe Svømmeklub 2000 0022AS 50m 27.68
33 52 Caroline Buhl Schrøder Sigma Swim Allerød 2003 0314AB 50m 27.73
34 485 Louise D. Liboriussen Viborg Svømme Klub 2002 0242AV 50m 27.76
35 238 Gro Grinda Rasmussen Gladsaxe Svømmeklub 2003 0372AF 50m 27.82
36 130 Vera Staun Hansen Hovedstadens Svømmeklub 1999 9938AO 50m 27.84
37 223 Pernille Thastrup Hansen Haderslev Svømme Klub 2003 0374BD 50m 27.85
38 137 Mathilde Hager Hovedstadens Svømmeklub 2001 0154AB 50m 27.93
39 263 Caroline Hørlykke Gentofte Svømme Klub 2000 0032AH 50m 27.94
40 322 Cecilie Lykke Hansen Agfs Svømmeafdeling 1999 9918AC 50m 27.94
41 259 Alberte V. Bisgaard Gentofte Svømme Klub 2003 0336AK 50m 28.02
42 50 Julie K Rose Sigma Swim Allerød 2003 0324AL 50m 28.04
43 366 Alma Heyn Stage Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2004 0462AC 50m 28.12
44 108 Elena Westmark Holm Hørsholm Svømmeforening 2003 0336AD 50m 28.17
45 257 Mia Rindshøj Gentofte Svømme Klub 2003 0306AC 50m 28.18
46 86 Claudia Sperling Lyngby Svømmeklub 2002 0222AL 50m 28.19
47 203 Linnea Hietala Helsingør Svømmeklub 2004 0442AE 50m 28.21
48 302 Louise Jensen DeltaSwim 2003 0322AZ 50m 28.22
49 455 Thippe de Neergaard VAT Copenhagen-MK31 2003 0368AL 50m 28.28
50 482 Caroline Wiuff Jensen Vest-Brøndby 2004 0492AD 50m 28.33
51 101 Caroline Gøttrup Bagge Køge Svømmeklub 2003 0322AB 50m 28.34
52 42 Maria Lund Sigma Swim Birkerød 2003 0334AH 50m 28.37
53 337 Anna Toft Petersen Aalborg Svømmeklub 2004 0438AI 50m 28.42
54 75 Laura Borre Jacobsen Lyngby Svømmeklub 2004 0488AD 50m 28.49
55 224 Mira Emilie Schmidt Haderslev Svømme Klub 2003 0394AY 50m 28.58
56 164 Sofie Trekær Klausen Horsens Svømmeklub 2003 0364AD 50m 28.61
57 374 Mathilde Yde Munkebæk Svømmeklubben Kvik,
Kastrup
2003 0386AC 50m 28.65
58 453 Emilia C. R. Olsen VAT Copenhagen-MK31 2004 0424AO 50m 28.68
59 98 Line Nøhr Petersen Køge Svømmeklub 2003 0378AI 50m 28.71
60 340 Frida Hagstrup Vesterlund Aalborg Svømmeklub 2004 0464AI 50m 28.71
61 299 Anna Pave Ottesen DeltaSwim 2003 0338BD 50m 28.73
62 111 Martha Hjuler Britze Hørsholm Svømmeforening 2004 0488AC 50m 28.77
63 338 Astrid Marie Hassing Aalborg Svømmeklub 2004 0494AM 50m 29.01
64 301 Karoline Kristensen DeltaSwim 2004 0438AO 50m 29.05
65 207 Pil Sylvander Helsingør Svømmeklub 2003 0386AN 50m 29.06
66 324 Frida Saks Justesen Agfs Svømmeafdeling 2004 0452AM 50m 29.16
67 253 Josephine Holst Vinther Gentofte Svømme Klub 2004 0432AC 50m 29.18
68 100 Olivia Lildballe Møller Køge Svømmeklub 2004 0452AF 50m 29.30
69 437 Anna Nørskov Søllerød Svømmeklub 2004 0414AO 50m 29.33
70 73 Frederikke Elster Lyngby Svømmeklub 2004 0404AY 50m 29.42
71 200 Helena Hvid Hansen Helsingør Svømmeklub 2001 0186AR 50m 29.81
72 241 Amalie Brammer Kærgaard Gladsaxe Svømmeklub 2004 0418AH 50m 30.08
73 457 Elisabeth Roskær VAT Copenhagen-MK31 2004 0464AC 50m 31.29
14-07-2019 08:33.44 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark