Startliste for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
DMJ hold/indledende lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Start liste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer
|
Indledende 1 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
RAMSGAARD & CO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22.36 |
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
Vallensbæk |
DEN |
Esbjerg, Danmark |
|
11-04-2009 |
|
|
|
23.07 |
|
Magnus Westermann |
1995 |
Herlev Svø |
DEN |
Bellahøj, Danmark |
|
29-03-2013 |
|
|
NR |
21.45 |
|
Stefan Nystrand |
1981 |
SWE |
SWE |
Rom, Italien |
|
31-07-2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
3 |
|
Frederik Bach Mindested |
2003 |
ALLERØD |
28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
4 |
|
Malte Lyck Falk |
2003 |
DELTA |
26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
5 |
|
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
AARS |
27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 2 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
486 |
1 |
|
Daniel Østerballe |
2003 |
VIBORG |
26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
230 |
2 |
|
Asger Johansen |
2003 |
GSK |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
3 |
|
Andreas L. Damgård |
2000 |
KØGE |
26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
4 |
|
Lucas Jul Pedersen |
2003 |
NÆSTVED |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
5 |
|
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
HOVEDSTAD |
26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
493 |
6 |
|
Daniel Gallacher |
2002 |
SKOVBAKKEN |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
419 |
7 |
|
Alexander Ravn Borch |
2001 |
TRITON B |
26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 3 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
480 |
1 |
|
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
VEST |
26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
326 |
2 |
|
Rasmus Pilegaard Køfer |
2003 |
AGF |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Emil Lykke Grann |
2003 |
SILKEBORG |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
342 |
4 |
|
Mathias Knudsen |
2003 |
AALBORG |
26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
5 |
|
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
VATCPH-STT |
26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
6 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
AGF |
26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Mikkel Bjellekjær Jensen |
2003 |
A6 JGI |
26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
8 |
|
Alec Hans Mortensen |
2002 |
BIRKERØD |
26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Frisvømning Herrer |
Indledende 4 (10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
1 |
|
Harald Franck |
2003 |
NÆSTVED |
25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
2 |
|
Magnus Aasberg |
2001 |
TRITON B |
25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
3 |
|
Lucas Emil Christensen |
2003 |
ALLERØD |
25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
478 |
4 |
|
Lars Thor Sørensen |
1999 |
VEST |
25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
5 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
HOVEDSTAD |
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
6 |
|
Thorvald Bomholt Larsen |
2003 |
HELSINGØR |
25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
349 |
7 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
AALBORG |
25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
479 |
8 |
|
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
VEST |
26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-07-2019 19:44.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|