2020-04-08   08:37:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
27 200m Ryggsim A+B Damer
A 17 o ä 2:17.55 Sofia Svensson 1993 Skövde SS SWE Örebro SWE 2011-09-24
B 15-16 2:16.71 Marlene Pavlu Lewin 1997 Skuru IK SWE Örebro SWE 2013-09-21
17 och äldre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 388 Julia Holmberg Västerås Simsällskap 2002 AE4402 25m 2:26.00
2 298 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 25m 2:26.25
3 28 Ronja Rantanen Falu Simsällskap 1999 AH0899 25m 2:29.65
4 242 Lena Årebo Linköpings Allmänna SS 2002 AJ1202 25m 2:30.77
5 398 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 25m 2:31.08
6 437 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 2:32.29
7 492 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 25m 2:36.97
8 88 Frida Skåring Göteborg Sim 2002 BO5602 25m 2:37.34
15-16 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 245 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 2:18.27
2 434 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 2:19.62
3 248 Thilde Smedbäck Linköpings Allmänna SS 2004 AD3404 25m 2:21.33
4 409 Hanna Degerlund Västerås Simsällskap 2004 AX9404 25m 2:24.07
5 364 Ida Lithner Säffle Simsällskap 2004 AB6204 25m 2:26.15
6 55 Frida Florén Gävle Simsällskap 2004 AB1404 25m 2:29.95
7 406 Sarah von der Burg Västerås Simsällskap 2004 AP6604 25m 2:32.07
8 95 Linnea Högstedt Göteborg Sim 2004 BK2404 25m 2:32.63
9 57 Helmi Swanson Gävle Simsällskap 2004 AB6604 25m 2:33.48
10 255 Darja Koutchinskaia Linköpings Allmänna SS 2003 AQ5203 25m 2:35.13
11 174 Clara Gustavson Karlstads Simsällskap 2003 BA4403 25m 2:35.85
12 81 Ebba Holmdahl Göteborg Sim 2003 BA2203 25m 2:37.44
13 147 Felicia Göthberg Järfälla Simsällskap 2004 AW4204 25m 2:39.42
14 408 Estelle Gyoni Västerås Simsällskap 2004 AS0204 25m 2:39.89
15 62 Lisa Löf Gävle Simsällskap 2004 AP3404 25m 2:39.96
16 417 Wilda Furberg Västerås Simsällskap 2003 BW0403 50m 2:41.20
17 347 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 25m 2:41.57
18 178 Minea Dautbegovic Karlstads Simsällskap 2004 AV9804 25m 2:42.50
19 84 Ida Norlander Göteborg Sim 2003 BD2203 25m 2:46.76
20 65 Hanna  Stolt Gävle Simsällskap 2004 BB8804 25m 2:47.66
21 299 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 2:50.24
22 10 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 50m 2:54.65
23 451 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 2:58.45
24 203 Linnéa Fredriksson Katrineholms Simsällskap 2004 AT0404 25m 3:08.23
25 42 Amanda Wärn Finspångs Simklubb 2004 AY6804 25m 3:15.45
2019-09-21 13:10:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner