2020-04-08   08:38:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
62 200m Frisim C+D Flickor
C 13-14 2:09.62 Elin Podéus 1997 Norrköpings KK SWE Örebro SWE 2011-09-24
D 12 o y 2:16.51 Sofia Henningsson 2004 Skövde SS SWE Örebro SWE 2016-09-18
13-14 år
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 265 Märta Högfeldt Linköpings Allmänna SS 2005 AM0805 50m 2:11.90
2 488 Agnes Jakobsson Simklubben Ägir 2005 AF2805 25m 2:12.05
3 179 Linnea Lindberg Karlstads Simsällskap 2005 AJ2205 25m 2:14.80
4 413 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 25m 2:15.27
5 171 Joline Bakken Karlstads Simsällskap 2005 AC1405 25m 2:15.54
6 48 Anna Busacca Hjärtquist Grums Simsällskap 2005 AH4605 25m 2:16.18
7 173 Miranda Wahlstedt Karlstads Simsällskap 2006 AA1606 25m 2:19.66
8 374 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 2006 AH0806 25m 2:19.73
9 49 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 25m 2:20.01
10 443 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 25m 2:21.30
11 367 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 50m 2:22.24
12 149 Hannah Kinane Järfälla Simsällskap 2006 AC5406 25m 2:22.29
13 323 Ylva Andersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AQ3405 25m 2:22.41
14 80 Olivia Thonander Göteborg Sim 2005 AD7605 25m 2:22.65
15 356 Felicia  Kvarnstedt Skövde Simsällskap 2005 AY2805 25m 2:23.57
16 343 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 50m 2:23.67
17 148 Amanda Wensmark Järfälla Simsällskap 2005 AJ2405 25m 2:24.19
18 369 Ebba Locken Säffle Simsällskap 2006 AH6606 25m 2:24.76
19 157 Manya Sidén Bashouki Järfälla Simsällskap 2006 AH6206 25m 2:25.26
20 439 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 2:25.56
21 184 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 2:25.66
22 151 Emelie Sidén Järfälla Simsällskap 2005 AL9605 25m 2:25.74
23 213 Clara Axelsson Kungälvs Simsällskap 2005 BG9805 25m 2:27.52
24 35 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 2:27.74
25 90 Saga Johannesson Göteborg Sim 2005 AE3705 25m 2:28.23
26 146 Olivia Halfar Järfälla Simsällskap 2005 AJ4205 25m 2:28.24
27 150 Mira Wallin Järfälla Simsällskap 2006 AC6406 25m 2:28.72
28 355 Linnea Melin Skövde Simsällskap 2005 AX1605 25m 2:30.85
29 225 Klara Torén Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AB1406 50m 2:31.67
30 164 Leia Ångman Järfälla Simsällskap 2006 AZ5606 25m 2:32.16
31 377 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 50m 2:32.77
32 68 Agnes Edvinsson Gävle Simsällskap 2006 AP5606 25m 2:33.53
33 100 Elin Sjöberg Göteborg Sim 2005 AY9205 25m 2:33.55
34 269 Stella  Åqvist Linköpings Allmänna SS 2005 AO5805 25m 2:34.06
35 496 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ2805 50m 2:35.38
36 495 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ1605 50m 2:35.50 RES
37 98 Elin Ha Göteborg Sim 2006 AM7406 25m 2:35.92 RES
38 185 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 2:36.19 RES
12 och yngre
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 160 Olivia Elmquist Järfälla Simsällskap 2007 AH2607 25m 2:19.64
2 154 Linn Bengtsson Järfälla Simsällskap 2007 AB9207 25m 2:24.38
3 276 Althaea Süsskind Linköpings Allmänna SS 2007 AF7807 25m 2:27.25
4 156 Isabella Westberg Järfälla Simsällskap 2007 AC1207 25m 2:28.61
5 9 Olivia Budden Bålsta Simklubb 2007 AA3207 25m 2:32.71
6 361 Ines Pereira Garcia Skövde Simsällskap 2007 BL8007 25m 2:37.75
7 71 Junie Mattsson Gävle Simsällskap 2007 AP1407 25m 2:38.60
8 192 Nellie Westerlund Karlstads Simsällskap 2007 AO0807 25m 2:39.24
9 132 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX0807 50m 2:45.70
10 131 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX4607 25m 2:47.72
11 188 Elin Segerström Karlstads Simsällskap 2007 AF7407 25m 2:48.87
12 453 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 2:56.05
13 328 Alicia Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AG9207 25m 2:57.64
14 464 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 50m 3:00.27
15 190 Moa Granzell Karlstads Simsällskap 2008 AB9808 25m 3:06.51
16 474 Selma Pettersson Örebro Simallians 2007 BA1607 50m 3:09.75 RES
17 466 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 50m 3:14.72 RES
2019-09-22 13:23:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner