2020-04-08   08:20:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer
Final 1 (6)
A 17 o ä 29.27 Sara Thydén 1989 Väsby SS SWE Örebro SWE 2012-09-22
B 15-16 29.44 Trine  Forss 2003 Skövde SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:21
0 25m
1 25m
520 2 Lora Encheva 2004 STRÄNGNÄS 42.92 25m
344 3 Willma Hållinder 2004 NORRTÄLJE 41.14 25m
7 4 Sofia Ingemansson 2004 BÅLSTA SK 39.37 25m
340 5 Emma Pettersson 2001 NORRTÄLJE 39.88 25m
42 6 Amanda Wärn 2004 FINSPÅNG 41.88 25m
303 7 My Semstrand 2004 NORA SS 59.87 25m
8 25m
9 25m
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:22
299 0 Ellen Persson 2004 MARIESTAD 38.89 25m
342 1 Tilde Pettersson 2004 NORRTÄLJE 38.69 25m
451 2 Linnea Andersson 2004 ÖSA 38.53 50m
315 3 Hilma Broden 2003 NKK 37.25 25m
203 4 Linnéa Fredriksson 2004 KATRINEHOL 37.14 25m
405 5 Mira Myllylä 2002 VÄSTERÅS 37.18 25m
312 6 Ellen Lovinge 2004 NKK 37.36 50m
371 7 Julia Blennrot 2004 SÄFFLE SS 38.66 25m
101 8 Elin Göransson 2003 GÖTEBORG 38.84 25m
86 9 Amalia Mattisson 2004 GÖTEBORG 39.17 25m
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:24
83 0 Polina Zhirkova 2004 GÖTEBORG 36.70 25m
373 1 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 36.18 25m
258 2 Elsa  Linné 2003 LASS 36.05 25m
136 3 Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S 35.56 25m
417 4 Wilda Furberg 2003 VÄSTERÅS 35.07 25m
6 5 Alicia Budden 2004 BÅLSTA SK 35.20 25m
387 6 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 35.85 25m
175 7 Erica Segerström 2004 KARLSTAD 36.15 25m
347 8 Anna Jönsson 2003 SANDVIKEN 36.40 25m
84 9 Ida Norlander 2003 GÖTEBORG 36.87 25m
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:25
320 0 Annie Westerlund 2002 NKK 34.72 25m
313 1 Stefanie Petrovic 2003 NKK 34.41 25m
79 2 Sara  Hopmark 2004 GÖTEBORG 34.01 25m
255 3 Darja Koutchinskaia 2003 LASS 33.75 25m
10 4 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 33.34 25m
88 5 Frida Skåring 2002 GÖTEBORG 33.37 25m
31 6 Jessika Borbos 2001 FALUN 33.98 25m
309 7 Ella Lindroth 2001 NKK 34.13 25m
490 8 Emma Sebelius 2002 HK SIM 34.42 25m
492 9 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 34.73 25m
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
11:27
Anm tid
Start ca:
73 0 Solveig Ramallo 1993 GÖTEBORG 33.15 25m
27 1 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 32.90 25m
254 2 Alice Fransson 2004 LASS 32.61 25m
298 3 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 32.26 25m
95 4 Linnea Högstedt 2004 GÖTEBORG 31.89 25m
174 5 Clara Gustavson 2003 KARLSTAD 32.22 25m
489 6 Elsa Jansson 2002 HK SIM 32.35 25m
242 7 Lena Årebo 2002 LASS 32.73 25m
406 8 Sarah von der Burg 2004 VÄSTERÅS 33.14 25m
441 9 Julia Månsson 2002 ÖSA 33.21 50m
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
11:28
364 0 Ida Lithner 2004 SÄFFLE SS 31.67 25m
248 1 Thilde Smedbäck 2004 LASS 31.38 25m
434 2 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 30.65 25m
390 3 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 29.40 25m
29 4 Sara Junevik 2000 FALUN 28.27 25m
385 5 Victoria Åberg 2001 VÄSTERÅS 29.13 25m
245 6 Vera Karlsson 2003 LASS 29.80 25m
437 7 Emma Cullberg 2002 ÖSA 31.22 25m
398 8 Emilia Boberg 2002 VÄSTERÅS 31.42 25m
32 9 Julia Lindgren 2004 FALUN 31.69 25m
2019-09-21 08:39:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner