2019-12-12   18:36:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 4, 50m Bröstsim C+D Pojkar
Final 1 (6)
C 13-14 33.93 Alvin Välkki 2004 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2018-09-22
D 12 o y 36.41 Hugo Swansson 2006 Gävle SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:07
0 25m
1 25m
2 25m
478 3 Boris Fernandez 2010 ÖSA 59.72 25m
189 4 Johan Pellfolk 2007 KARLSTAD 53.50 25m
477 5 Sebastian Norlander 2007 ÖSA 53.86 25m
6 25m
7 25m
8 25m
9 25m
Gren 4, 50m Bröstsim C+D Pojkar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:09
416 0 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 51.63 25m
191 1 Oskar Mathisen 2009 KARLSTAD 48.81 25m
186 2 Alexander Albringer 2007 KARLSTAD 47.29 25m
331 3 Robert Hanouch 2006 NKK 45.58 50m
45 4 Alvar Aktner 2006 FINSPÅNG 45.29 25m
454 5 Emil Jörstad 2008 ÖSA 45.41 25m
129 6 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 46.05 50m
126 7 Axel Pagard 2006 HARNÄS SKU 47.79 25m
222 8 Axel Ekdala 2007 KUNGÄLV 50.43 50m
9 25m
Gren 4, 50m Bröstsim C+D Pojkar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:10
219 0 Linus Framme 2008 KUNGÄLV 45.04 25m
518 1 Adam Lidholm 2006 STRÄNGNÄS 44.09 25m
499 2 Adam Straubhaar 2008 HK SIM 43.56 50m
421 3 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 42.64 50m
350 4 Axel Schiller 2005 SKÖVDE SS 41.89 25m
418 5 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 42.09 25m
33 6 Oscar Westman 2005 FALUN 42.84 25m
102 7 Wille Damber 2005 GÖTEBORG 44.03 50m
158 8 Elijas Eriksson 2005 JÄRFÄLLA S 44.27 25m
133 9 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 45.10 25m
Gren 4, 50m Bröstsim C+D Pojkar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:11
128 0 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 41.38 25m
41 1 Oskar Glawing 2005 FINSPÅNG 40.86 25m
327 2 Linus Wigh 2005 NKK 40.56 25m
334 3 Wilmer Jakobsson 2008 NKK 40.13 25m
354 4 Jasper Schimmel 2006 SKÖVDE SS 39.21 25m
152 5 Anton Lind 2006 JÄRFÄLLA S 39.80 25m
105 6 Jonathan Larsson 2006 GÖTEBORG 40.37 25m
37 7 Linus von Hofsten 2006 FALUN 40.63 25m
329 8 Carl Bönnemark 2006 NKK 41.18 50m
162 9 Oscar Sjöberg 2007 JÄRFÄLLA S 41.47 25m
Gren 4, 50m Bröstsim C+D Pojkar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:13
Anm tid
Start ca:
353 0 Alvin Silow 2005 SKÖVDE SS 39.15 25m
159 1 Simon Söderberg 2006 JÄRFÄLLA S 38.73 25m
183 2 Lex Albringer 2007 KARLSTAD 38.39 25m
419 3 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 38.37 50m
420 4 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 37.63 50m
332 5 Rasmus Landin 2005 NKK 37.74 25m
514 6 Elias Arvidsson 2005 STRÄNGNÄS 38.37 25m
325 7 William Norén 2006 NKK 38.50 25m
522 8 Thure Essén 2005 STRÄNGNÄS 38.76 25m
498 9 Leo Karlsson 2006 HK SIM 39.16 25m
Gren 4, 50m Bröstsim C+D Pojkar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:14
459 0 Gustav Larsson 2005 ÖSA 37.30 50m
277 1 Justin Rineholm 2006 LASS 37.13 25m
145 2 Oliver Harper 2005 JÄRFÄLLA S 35.89 25m
318 3 David Ullstrand 2005 NKK 35.11 25m
322 4 Erik Andersson 2005 NKK 34.97 50m
163 5 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 35.10 25m
326 6 Jacob Hellman 2006 NKK 35.88 25m
5 7 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 36.70 25m
106 8 Lucas Larsson 2006 GÖTEBORG 37.14 25m
153 9 Ludwig Skantz 2005 JÄRFÄLLA S 37.59 25m
2019-09-21 08:39:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner