2019-12-13   05:19:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor
Final 1 (9)
C 12-13 26.57 Trine Forss 2003 Skövde SS SWE Örebro SWE 2017-09-24
D 12 o y 28.80 Linnéa Englund 2003 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:21
476 0 Klara Parkow 2009 ÖSA 39.68 25m
466 1 Rut Kämblad 2008 ÖSA 38.66 50m
460 2 Josefine Forsström 2007 ÖSA 37.78 50m
190 3 Moa Granzell 2008 KARLSTAD 36.82 25m
515 4 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 STRÄNGNÄS 35.72 25m
455 5 Rosa Jansson 2008 ÖSA 36.72 50m
465 6 Meja Wernersson 2007 ÖSA 37.15 50m
474 7 Selma Pettersson 2007 ÖSA 38.35 50m
469 8 Matilda Larsson 2008 ÖSA 39.03 50m
53 9 Maja Englund 2010 GRUMS SS 39.80 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:22
330 0 Ella Hagström 2007 NKK 35.61 25m
464 1 Tilde Rilvén 2008 ÖSA 35.44 50m
328 2 Alicia Wallberg 2007 NKK 34.61 50m
131 3 Elsa Harnesk 2007 HARNÄS SKU 34.06 25m
491 4 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 32.84 25m
36 5 Emma Färlin 2006 FALUN 33.09 25m
453 6 Ellen Jörstad 2007 ÖSA 34.06 50m
161 7 Olivia Larsson 2007 JÄRFÄLLA S 34.76 25m
38 8 Doris von Hofsten 2008 FALUN 35.50 25m
216 9 Tuva Honsberg 2008 KUNGÄLV 35.67 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:23
214 0 Emmy Dagberg 2005 KUNGÄLV 32.83 50m
130 1 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 32.61 25m
87 2 Elma Eklund 2005 GÖTEBORG 32.58 25m
209 3 Maja Karlsson 2006 KUNGÄLV 32.54 50m
269 4 Stella  Åqvist 2005 LASS 32.30 50m
509 5 Vera Romin 2005 STRÄNGNÄS 32.32 25m
261 6 Julia Arildsson 2005 LASS 32.56 25m
127 7 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 32.59 25m
192 8 Nellie Westerlund 2007 KARLSTAD 32.71 25m
123 9 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 32.83 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:24
505 0 Elise Käck 2006 VAIK SK 32.18 25m
109 1 Sara Högstedt 2005 GÖTEBORG 32.08 50m
495 2 Runa Eriksson 2005 HK SIM 31.92 25m
103 3 Ines Norlander 2006 GÖTEBORG 31.82 50m
98 4 Elin Ha 2006 GÖTEBORG 31.74 25m
52 5 Ella Bäcker 2007 GRUMS SS 31.77 25m
376 6 Emelie Runarsson 2006 SÖDERHAMN 31.89 25m
275 7 Frida Holmqvist 2005 LASS 32.05 25m
333 8 Filippa  Andersson-Lundin 2007 NKK 32.12 25m
185 9 Alva Granzell 2006 KARLSTAD 32.25 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:25
Anm tid
Start ca:
166 0 Fanny Cao 2005 JÄRFÄLLA S 31.56 50m
264 1 Frida Erlandsson 2006 LASS 31.47 25m
156 2 Isabella Westberg 2007 JÄRFÄLLA S 31.46 25m
274 3 Darya Abbaspour 2005 LASS 31.37 25m
164 4 Leia Ångman 2006 JÄRFÄLLA S 31.12 25m
43 5 Felicia Gustavsson 2006 FINSPÅNG 31.15 25m
356 6 Felicia  Kvarnstedt 2005 SKÖVDE SS 31.44 25m
496 7 Felicia Sobotka 2005 HK SIM 31.46 25m
378 8 Ida Furuström 2005 SÖDERHAMN 31.52 25m
438 9 Wilma Åberg 2005 ÖSA 31.65 50m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:26
361 0 Ines Pereira Garcia 2007 SKÖVDE SS 31.10 25m
188 1 Elin Segerström 2007 KARLSTAD 31.10 50m
157 2 Manya Sidén Bashouki 2006 JÄRFÄLLA S 30.84 25m
146 3 Olivia Halfar 2005 JÄRFÄLLA S 30.73 25m
276 4 Althaea Süsskind 2007 LASS 30.66 25m
154 5 Linn Bengtsson 2007 JÄRFÄLLA S 30.70 25m
180 6 Sara Sjölander 2006 KARLSTAD 30.77 25m
321 7 Emma Werner 2005 NKK 30.96 25m
213 8 Clara Axelsson 2005 KUNGÄLV 31.10 25m
151 9 Emelie Sidén 2005 JÄRFÄLLA S 31.11 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:27
377 0 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 30.54 25m
9 1 Olivia Budden 2007 BÅLSTA SK 30.48 25m
160 2 Olivia Elmquist 2007 JÄRFÄLLA S 30.40 25m
34 3 Tuva Hjemli 2005 FALUN 30.21 25m
369 4 Ebba Locken 2006 SÄFFLE SS 30.18 25m
100 5 Elin Sjöberg 2005 GÖTEBORG 30.20 25m
282 6 Emma Liis Eerik 2006 LASS 30.22 25m
184 7 Alice Johnson 2005 KARLSTAD 30.47 25m
150 8 Mira Wallin 2006 JÄRFÄLLA S 30.51 25m
352 9 Sara Markevind 2006 SKÖVDE SS 30.58 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
09:28
Anm tid
Start ca:
367 0 Tilde Halldan 2005 SÄFFLE SS 29.99 25m
355 1 Linnea Melin 2005 SKÖVDE SS 29.82 25m
444 2 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 29.75 25m
343 3 Moa Zetterström 2005 NORRTÄLJE 29.47 25m
96 4 Ebba Egnell 2005 GÖTEBORG 29.38 25m
90 5 Saga Johannesson 2005 GÖTEBORG 29.40 25m
148 6 Amanda Wensmark 2005 JÄRFÄLLA S 29.60 25m
452 7 Alma Mühr 2005 ÖSA 29.81 25m
413 8 Tara Klarbo Egan 2005 VÄSTERÅS 29.86 25m
368 9 Amanda Orban 2005 SÄFFLE SS 29.99 25m
Gren 6, 50m Frisim C+D Flickor Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
09:29
323 0 Ylva Andersson 2005 NKK 29.21 25m
149 1 Hannah Kinane 2006 JÄRFÄLLA S 29.15 25m
265 2 Märta Högfeldt 2005 LASS 28.86 25m
319 3 Ebba Holgersson 2005 NKK 28.72 50m
49 4 Ella Sjöbom 2005 GRUMS SS 27.27 25m
488 5 Agnes Jakobsson 2005 SK ÄGIR 28.14 25m
374 6 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 28.76 25m
35 7 Sara Strömsöe 2006 FALUN 29.01 25m
493 8 Linnea Larsson 2005 HK SIM 29.21 50m
80 9 Olivia Thonander 2005 GÖTEBORG 29.34 50m
2019-09-21 08:39:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner