2020-02-19   00:45:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 21/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 24, 100m Bröstsim C+D Pojkar
Final 1 (5)
C 13-14 1:09.35 Teodor Widerberg 1988 SK Laxen SWE Örebro SWE 2012-09-22
D 12 o y 1:14.28 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:20
0 25m
350 1 Axel Schiller 2005 SKÖVDE SS 1:55.20 25m
189 2 Johan Pellfolk 2007 KARLSTAD 1:51.94 25m
223 3 Mathias Behre 2009 KUNGÄLV 1:50.00 25m
221 4 Josef Holmén 2007 KUNGÄLV 1:45.37 50m
191 5 Oskar Mathisen 2009 KARLSTAD 1:47.39 25m
477 6 Sebastian Norlander 2007 ÖSA 1:50.68 25m
219 7 Linus Framme 2008 KUNGÄLV 1:53.66 25m
478 8 Boris Fernandez 2010 ÖSA 2:15.37 25m
9 25m
Gren 24, 100m Bröstsim C+D Pojkar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:23
186 0 Alexander Albringer 2007 KARLSTAD 1:42.06 25m
45 1 Alvar Aktner 2006 FINSPÅNG 1:38.53 25m
518 2 Adam Lidholm 2006 STRÄNGNÄS 1:35.89 25m
33 3 Oscar Westman 2005 FALUN 1:34.64 25m
128 4 Albin Glaas 2006 HARNÄS SKU 1:33.57 25m
165 5 Emil Alsered Fällman 2006 JÄRFÄLLA S 1:33.73 50m
511 6 Sigvard Göransson 2007 STRÄNGNÄS 1:35.13 25m
499 7 Adam Straubhaar 2008 HK SIM 1:37.95 25m
129 8 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 1:41.72 25m
454 9 Emil Jörstad 2008 ÖSA 1:42.08 50m
Gren 24, 100m Bröstsim C+D Pojkar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:25
158 0 Elijas Eriksson 2005 JÄRFÄLLA S 1:30.71 25m
327 1 Linus Wigh 2005 NKK 1:28.38 25m
162 2 Oscar Sjöberg 2007 JÄRFÄLLA S 1:27.86 25m
325 3 William Norén 2006 NKK 1:26.73 25m
420 4 Gustav Löfqvist 2005 VÄSTERÅS 1:26.00 25m
353 5 Alvin Silow 2005 SKÖVDE SS 1:26.03 25m
522 6 Thure Essén 2005 STRÄNGNÄS 1:27.64 25m
334 7 Wilmer Jakobsson 2008 NKK 1:28.04 25m
329 8 Carl Bönnemark 2006 NKK 1:29.85 50m
418 9 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 1:33.01 25m
Gren 24, 100m Bröstsim C+D Pojkar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:27
354 0 Jasper Schimmel 2006 SKÖVDE SS 1:24.57 25m
159 1 Simon Söderberg 2006 JÄRFÄLLA S 1:24.15 25m
419 2 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 1:23.93 50m
183 3 Lex Albringer 2007 KARLSTAD 1:22.82 25m
459 4 Gustav Larsson 2005 ÖSA 1:22.03 50m
106 5 Lucas Larsson 2006 GÖTEBORG 1:22.03 25m
277 6 Justin Rineholm 2006 LASS 1:23.25 25m
152 7 Anton Lind 2006 JÄRFÄLLA S 1:24.08 25m
514 8 Elias Arvidsson 2005 STRÄNGNÄS 1:24.25 25m
37 9 Linus von Hofsten 2006 FALUN 1:25.10 25m
Gren 24, 100m Bröstsim C+D Pojkar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:29
Anm tid
Start ca:
322 0 Erik Andersson 2005 NKK 1:20.45 50m
5 1 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 1:19.97 25m
267 2 Elvis Ericson 2005 LASS 1:18.51 50m
69 3 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 1:15.61 25m
163 4 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 1:14.93 25m
61 5 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 1:15.04 25m
145 6 Oliver Harper 2005 JÄRFÄLLA S 1:18.22 25m
318 7 David Ullstrand 2005 NKK 1:18.94 25m
153 8 Ludwig Skantz 2005 JÄRFÄLLA S 1:20.11 50m
105 9 Jonathan Larsson 2006 GÖTEBORG 1:21.14 25m
2019-09-21 13:35:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner