2020-01-25   23:05:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 21/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar
Final 1 (5)
A 17 o ä 57.00 Linus Kanth 1991 Västerås SS SWE Örebro SWE 2016-09-17
B 15-16 1:00.34 Patrik Löfgren 2012 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2012-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:46
431 0 Simon Baastad 2002 ÖSA 1:11.63 25m
407 1 Isak Rehnman 2004 VÄSTERÅS 1:11.31 25m
412 2 Gustav Ulfvebrand 2003 VÄSTERÅS 1:10.23 25m
63 3 Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003 GÄVLE SS 1:09.70 25m
172 4 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 1:09.52 25m
397 5 Gustaf Walldén 2003 VÄSTERÅS 1:09.62 25m
508 6 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 1:09.73 25m
494 7 David Eriksson 2004 HK SIM 1:11.17 25m
66 8 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 1:11.41 25m
362 9 Tobias Klasson 2000 SÄFFLE SS 1:12.44 25m SM14
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:47
92 0 Loke Egnell 2003 GÖTEBORG 1:09.06 25m
238 1 Naevid Kiasat 2001 LASS 1:07.80 25m
271 2 Markus  Stahre 2004 LASS 1:07.44 25m
167 3 Philip Löfbom 2003 KARLSKO SF 1:07.18 25m
317 4 Nikola Petrovic 2004 NKK 1:06.75 25m
93 5 Love Mellegård Fastén 2003 GÖTEBORG 1:06.93 25m
58 6 Carl Hansson 2003 GÄVLE SS 1:07.35 25m
170 7 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 1:07.61 25m
204 8 Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL 1:07.91 25m
316 9 Aldin Mandzo 2004 NKK 1:09.14 25m
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:49
256 0 William Barkehed 2003 LASS 1:06.57 25m
23 1 Axel Thorsén 2003 ESKILSTUNA 1:06.11 25m
442 2 Adrijan Danqi 2002 ÖSA 1:05.57 25m
4 3 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 1:05.21 25m
450 4 Rudolfs Stupans 1999 ÖSA 1:04.85 25m
260 5 Gustav Edlund 2004 LASS 1:05.04 25m
448 6 Anton Svennberg 2002 ÖSA 1:05.37 25m
59 7 Albin Östlund 2004 GÄVLE SS 1:05.72 25m
140 8 Marcus Nykvist 2004 JÄRFÄLLA S 1:06.33 25m
523 9 Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE 1:06.74 25m
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:51
381 0 Adi Ramovic 2004 UPSALA S 1:04.30 25m
56 1 Adam Carlsson 2001 GÄVLE SS 1:03.95 25m
380 2 Mikael Söderberg 2003 UPSALA S 1:03.26 25m
60 3 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 1:02.84 25m
30 4 Elias Persson 2002 FALUN 1:02.21 25m
78 5 Max Feng 2001 GÖTEBORG 1:02.65 25m
253 6 Nicola Lundqvist 2002 LASS 1:03.08 25m
16 7 Axel Witt 2000 ESKILSTUNA 1:03.75 25m
392 8 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 1:04.29 25m
201 9 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 1:04.45 25m
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:52
Anm tid
Start ca:
232 0 Alfred Åström 1997 LASS 1:01.19 25m
54 1 Jakob Källquist 2001 GÄVLE SS 1:00.49 25m
234 2 Filip Grimberg 1998 LASS 58.72 25m
235 3 Gustav Henell 1999 LASS 58.29 25m
382 4 Linus Kanth 1991 VÄSTERÅS 56.07 25m
15 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 57.66 25m
230 6 Martin Falk 1999 LASS 58.52 25m
308 7 Victor Lovinge 2000 NKK 59.35 25m
227 8 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS 1:00.53 25m
228 9 Daniel Olsson 1996 LASS 1:01.30 25m
2019-09-21 13:35:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner