2020-01-19   21:23:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 21/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 31, 100m Medley A+B Damer
Final 1 (6)
A 17 o ä 1:03.12 Miranda Bånnsgård 2001 Mölndals ASS SWE Örebro SWE 2011-09-24
B 15-16 1:05.07 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2018-09-23
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:05
175 0 Erica Segerström 2004 KARLSTAD 1:18.31 25m
174 1 Clara Gustavson 2003 KARLSTAD 1:17.65 25m
249 2 Hanna Persson 2004 LASS 1:17.07 25m
178 3 Minea Dautbegovic 2004 KARLSTAD 1:16.39 25m
1 4 Vibeke Roseid 2003 Ullensaker 1:15.94 25m
433 5 Jennifer Titus 2002 ÖSA 1:16.32 25m
239 6 Martina Karlsson 2003 LASS 1:16.57 25m
490 7 Emma Sebelius 2002 HK SIM 1:17.58 25m
6 8 Alicia Budden 2004 BÅLSTA SK 1:17.87 25m
340 9 Emma Pettersson 2001 NORRTÄLJE 1:19.80 25m
Gren 31, 100m Medley A+B Damer Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:07
8 0 Emily Sandberg 2004 BÅLSTA SK 1:15.63 25m
147 1 Felicia Göthberg 2004 JÄRFÄLLA S 1:15.23 25m
31 2 Jessika Borbos 2001 FALUN 1:14.87 25m
64 3 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 1:14.77 25m
243 4 Elin Gunnarsson 2002 LASS 1:14.59 25m
258 5 Elsa  Linné 2003 LASS 1:14.77 25m
313 6 Stefanie Petrovic 2003 NKK 1:14.83 25m
263 7 Amanda Weiding 2003 LASS 1:15.07 25m
139 8 Louise Hertegren 2004 JÄRFÄLLA S 1:15.46 25m
65 9 Hanna  Stolt 2004 GÄVLE SS 1:15.71 25m
Gren 31, 100m Medley A+B Damer Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:08
408 0 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 1:14.22 25m
492 1 Ellen Eriksson 2001 HK SIM 1:14.16 25m
373 2 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 1:13.87 25m
62 3 Lisa Löf 2004 GÄVLE SS 1:13.56 25m
255 4 Darja Koutchinskaia 2003 LASS 1:13.10 25m
25 5 Elsa Staaf 2003 ESKILSTUNA 1:13.12 25m
142 6 Moa Arvehed 2003 JÄRFÄLLA S 1:13.79 25m
10 7 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 1:14.02 25m
449 8 Filippa Sjöholm Sundström 2003 ÖSA 1:14.18 25m
74 9 Felicia Thonander 2001 GÖTEBORG 1:14.29 25m
Gren 31, 100m Medley A+B Damer Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:10
136 0 Louise Larsson 2002 JÄRFÄLLA S 1:12.47 25m
240 1 Olivia Gustafsson 2004 LASS 1:12.23 25m
404 2 Matilda Olausson 2004 VÄSTERÅS 1:12.11 25m
348 3 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 1:11.32 25m
393 4 Elvira Mörtstrand 2003 VÄSTERÅS 1:10.97 25m
254 5 Alice Fransson 2004 LASS 1:11.24 25m
27 6 Alva Abrahamsson 2004 ESKILSTUNA 1:11.71 25m
89 7 Viola Berlin 2002 GÖTEBORG 1:12.18 25m
242 8 Lena Årebo 2002 LASS 1:12.38 25m
311 9 Ebba Bladh Hazard 2004 NKK 1:12.75 25m
Gren 31, 100m Medley A+B Damer Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:12
Anm tid
Start ca:
372 0 Tyra Strömbom 2004 SÖDERHAMN 1:10.39 25m
91 1 Johanna Edgren 2004 GÖTEBORG 1:10.14 25m
75 2 Hannah Hemberg 2002 GÖTEBORG 1:10.00 25m
248 3 Thilde Smedbäck 2004 LASS 1:09.57 25m
79 4 Sara  Hopmark 2004 GÖTEBORG 1:09.31 25m
298 5 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 1:09.38 25m
55 6 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 1:09.68 25m
244 7 Wilma Holmertz 2003 LASS 1:10.10 25m
57 8 Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS 1:10.28 25m
241 9 Felicia Järvikari 2002 LASS 1:10.92 25m
Gren 31, 100m Medley A+B Damer Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:13
309 0 Ella Lindroth 2001 NKK 1:07.65 25m
389 1 Filippa Sterling 2002 VÄSTERÅS 1:07.35 25m
245 2 Vera Karlsson 2003 LASS 1:06.88 25m
307 3 Sara Wallberg 1999 NKK 1:04.84 25m
29 4 Sara Junevik 2000 FALUN 1:01.78 25m
390 5 Edith Jernstedt 2002 VÄSTERÅS 1:03.88 25m
229 6 Tea Gladher 2000 LASS 1:05.88 25m
403 7 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 1:06.90 25m
441 8 Julia Månsson 2002 ÖSA 1:07.62 25m
32 9 Julia Lindgren 2004 FALUN 1:08.13 25m
2019-09-21 13:35:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner