2020-01-19   21:39:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 21/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar
Final 1 (6)
A 17 o ä 24.45 Jonathan Kling 1993 Örebro SA SWE Örebro SWE 2018-09-22
B 15-16 25.73 Alexander Vestin 1996 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2012-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:15
0 25m
1 25m
2 25m
108 3 Karl Pettersson 2004 GÖTEBORG 39.06 50m
445 4 Axel Skoglund 2004 ÖSA 35.47 25m
462 5 Rasmus Falk 2004 ÖSA 37.35 50m
414 6 Elias Jakobsson 2004 VÄSTERÅS 44.68 25m
7 25m
8 25m
9 25m
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:16
181 0 Filip Hedin 2003 KARLSTAD 33.31 50m
435 1 William Forsström 2002 ÖSA 31.87 25m
170 2 Ludvig Mathisen 2003 KARLSTAD 30.86 25m
271 3 Markus  Stahre 2004 LASS 30.72 50m
93 4 Love Mellegård Fastén 2003 GÖTEBORG 30.47 25m
523 5 Rasmus Skyving 2003 NORRTÄLJE 30.52 25m
508 6 Artur Romin 2003 STRÄNGNÄS 30.82 25m
176 7 Elias Sjölander 2003 KARLSTAD 31.14 25m
77 8 Hampus Klebom 2004 GÖTEBORG 32.15 25m
206 9 Amadeus Ahlman 2003 KATRINEHOL 33.50 25m
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:17
63 0 Oliver Hjalmarsson Sarlind 2003 GÄVLE SS 30.33 25m
401 1 Tom Dijkhuizen 2003 VÄSTERÅS 29.83 25m
204 2 Olle Pettersson 2004 KATRINEHOL 29.60 25m
92 3 Loke Egnell 2003 GÖTEBORG 29.57 25m
301 4 Robin Flyman 1995 MASS 29.38 25m
172 5 Marcus Bülund 2004 KARLSTAD 29.55 50m
251 6 Olle Almén 2003 LASS 29.58 50m
260 7 Gustav Edlund 2004 LASS 29.65 25m
168 8 Jesper Andersson 1996 KARLSTAD 30.16 50m S14 - 0
20 9 Fredrik Karlsson 2004 ESKILSTUNA 30.37 50m
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:18
23 0 Axel Thorsén 2003 ESKILSTUNA 29.23 50m
394 1 Per Granlund 2002 VÄSTERÅS 29.07 25m
111 2 Kevin Chen 2004 GÖTEBORG 28.51 25m
363 3 Daniel Lithner 2001 SÄFFLE SS 28.27 25m
310 4 Emil Kernen 2002 NKK 28.19 50m
66 5 Olle Wikholm 2004 GÄVLE SS 28.24 25m
317 6 Nikola Petrovic 2004 NKK 28.28 25m
472 7 Parsa Najafi 1999 ÖSA 28.68 50m
238 8 Naevid Kiasat 2001 LASS 29.10 50m
4 9 Martin Schön 2003 BOLLNÄS SS 29.26 25m
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
18:19
Anm tid
Start ca:
431 0 Simon Baastad 2002 ÖSA 28.07 50m
450 1 Rudolfs Stupans 1999 ÖSA 27.89 25m
253 2 Nicola Lundqvist 2002 LASS 27.56 25m
314 3 Eric Lundström Silke 2003 NKK 27.15 25m
232 4 Alfred Åström 1997 LASS 26.90 25m
201 5 Kevin Grahn 2003 KATRINEHOL 26.93 25m
78 6 Max Feng 2001 GÖTEBORG 27.49 25m
422 7 Kian Hassani 2003 VÄSTERÅS 27.82 25m
436 8 Oscar Wilhelmsson 2002 ÖSA 28.04 50m
432 9 Anton Wallin 2000 ÖSA 28.08 50m
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
18:20
235 0 Gustav Henell 1999 LASS 26.14 25m
308 1 Victor Lovinge 2000 NKK 25.80 25m
60 2 Marcus Ålenius 2001 GÄVLE SS 25.66 50m
227 3 Oskar Gannholm-Johansson 1996 LASS 25.40 25m
430 4 Jonathan Kling 1993 ÖSA 24.23 25m
15 5 William Brand 1998 ESKILSTUNA 24.36 25m
384 6 Lukas Steiner 1998 VÄSTERÅS 25.49 25m
237 7 Mattias Grynning 1999 LASS 25.69 25m
30 8 Elias Persson 2002 FALUN 26.02 25m
392 9 Gellert Szabo 2001 VÄSTERÅS 26.54 50m
2019-09-21 13:35:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner