2020-04-02   15:21:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 21/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Startlista
Wadköpingsdoppet 2019
Arrangör:
Plats: Gustavsviksbadet Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
17 25m Frisim Damer Öppen
Sponsor: Elon
A 17 o ä 11.75 Sara Junevik 2000 Falu SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 29 Sara Junevik Falu Simsällskap 2000 AL3400 25m 11.75
2 390 Edith Jernstedt Västerås Simsällskap 2002 AG1202 25m 12.24
3 307 Sara Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
1999 AJ2899 25m 12.29
4 229 Tea Gladher Linköpings Allmänna SS 2000 AB1400 25m 12.76
5 441 Julia Månsson Örebro Simallians 2002 BL9202 25m 12.84
6 49 Ella Sjöbom Grums Simsällskap 2005 AH3605 25m 12.84
7 32 Julia Lindgren Falu Simsällskap 2004 AN0604 25m 12.88
8 437 Emma Cullberg Örebro Simallians 2002 BA8202 25m 12.94
9 27 Alva Abrahamsson Eskilstuna Simklubb 2004 AQ6604 25m 12.95
10 395 Emelie Hellgren Västerås Simsällskap 2001 BC5601 25m 12.95
11 231 Emma Magnusson Linköpings Allmänna SS 1998 AL9698 25m 13.17
12 393 Elvira Mörtstrand Västerås Simsällskap 2003 AH9603 25m 13.17
13 343 Moa Zetterström Norrtälje Simklubb 2005 AA9805 25m 13.28
14 243 Elin Gunnarsson Linköpings Allmänna SS 2002 AJ6802 25m 13.28
15 373 Filippa Eklund Söderhamns Simsällskap 2004 AS6204 25m 13.32
16 298 Ebba Olsson Mariestads Simsällskap 2001 AM7201 25m 13.35
17 404 Matilda Olausson Västerås Simsällskap 2004 AI0604 25m 13.36
18 31 Jessika Borbos Falu Simsällskap 2001 AF2801 25m 13.45
19 434 Magdalena Hagsten Skarda Örebro Simallians 2003 AO6603 25m 13.49
20 28 Ronja Rantanen Falu Simsällskap 1999 AH0899 25m 13.56
21 19 Maja Eriksson Eskilstuna Simklubb 2002 AM6602 25m 13.58
22 73 Solveig Ramallo Göteborg Sim 1993 BX2693 25m 13.60
23 320 Annie Westerlund Norrköpings
Kappsimningsklubb
2002 BI6402 25m 13.64
24 319 Ebba Holgersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AE7205 25m 13.69
25 374 Junia Eklund Söderhamns Simsällskap 25m 13.72
2006 AH0806
26 193 Agnes Wilde Karlstads Simsällskap 2005 BB4805 25m 13.72 EFT
27 377 Saga Andersson Söderhamns Simsällskap 2006 BH8806 25m 13.82
28 74 Felicia Thonander Göteborg Sim 2001 AC8801 25m 13.94
29 385 Victoria Åberg Västerås Simsällskap 2001 AL7201 25m 13.94
30 399 Edith Engström Västerås Simsällskap 2002 AW7802 25m 13.97
31 79 Sara  Hopmark Göteborg Sim 2004 AJ7204 25m 13.99
32 95 Linnea Högstedt Göteborg Sim 2004 BK2404 25m 14.02
33 443 Josefina Näsén Örebro Simallians 2005 AF7805 25m 14.02
34 444 Alina Umbaeva Örebro Simallians 2005 AG4605 25m 14.04
35 25 Elsa Staaf Eskilstuna Simklubb 2003 AV2203 25m 14.05
36 348 Saga Boråker Sandvikens Sim o Hoppklubb 2004 AN1604 25m 14.08
37 89 Viola Berlin Göteborg Sim 2002 BO9602 25m 14.10
38 398 Emilia Boberg Västerås Simsällskap 2002 AV9602 25m 14.10
39 245 Vera Karlsson Linköpings Allmänna SS 2003 AI8403 25m 14.17
40 323 Ylva Andersson Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AQ3405 25m 14.19
41 452 Alma Mühr Örebro Simallians 2005 BI0405 25m 14.21
42 493 Linnea Larsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AM9205 25m 14.23
43 378 Ida Furuström Söderhamns Simsällskap 2005 BR2205 25m 14.23
44 413 Tara Klarbo Egan Västerås Simsällskap 2005 AQ6605 25m 14.27
45 184 Alice Johnson Karlstads Simsällskap 2005 AU2805 25m 14.35
46 347 Anna Jönsson Sandvikens Sim o Hoppklubb 2003 BC5203 25m 14.37
47 433 Jennifer Titus Örebro Simallians 2002 AG5402 25m 14.37
48 492 Ellen Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2001 BP7201 25m 14.37
49 387 Sofia Båvenäs Västerås Simsällskap 2002 AD9802 25m 14.37
50 376 Emelie Runarsson Söderhamns Simsällskap 2006 BD5206 25m 14.39
51 240 Olivia Gustafsson Linköpings Allmänna SS 2004 AA8604 25m 14.43
52 76 Linnea Edgren Göteborg Sim 2002 AT7202 25m 14.48
53 263 Amanda Weiding Linköpings Allmänna SS 2003 BF9803 25m 14.50
54 439 Julia Pietsch Örebro Simallians 2005 AB0605 25m 14.50
55 241 Felicia Järvikari Linköpings Allmänna SS 2002 AH9802 25m 14.55
56 449 Filippa Sjöholm Sundström Örebro Simallians 2003 BQ8203 25m 14.56
57 34 Tuva Hjemli Falu Simsällskap 2005 AN8805 25m 14.57
58 9 Olivia Budden Bålsta Simklubb 2007 AA3207 25m 14.72
59 405 Mira Myllylä Västerås Simsällskap 2002 BL0202 25m 14.73
60 490 Emma Sebelius Hallsberg Kumla Simklubb 2002 AN7402 25m 14.75
61 75 Hannah Hemberg Göteborg Sim 2002 AD2402 25m 14.78
62 213 Clara Axelsson Kungälvs Simsällskap 2005 BG9805 25m 14.92
63 203 Linnéa Fredriksson Katrineholms Simsällskap 2004 AT0404 25m 14.93
64 225 Klara Torén Lidköpings Gymnastik o SS 2006 AB1406 25m 14.95
65 282 Emma Liis Eerik Linköpings Allmänna SS 2006 BP5606 25m 14.95
66 367 Tilde Halldan Säffle Simsällskap 2005 AH6205 25m 15.01
67 254 Alice Fransson Linköpings Allmänna SS 2004 AF4804 25m 15.04
68 495 Runa Eriksson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ1605 25m 15.06
69 496 Felicia Sobotka Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AQ2805 25m 15.13
70 214 Emmy Dagberg Kungälvs Simsällskap 2005 BH3205 25m 15.18
71 265 Märta Högfeldt Linköpings Allmänna SS 2005 AM0805 25m 15.25
72 10 Alma Norgren Bålsta Simklubb 2004 AR6404 25m 15.30
73 299 Ellen Persson Mariestads Simsällskap 2004 AN7804 25m 15.33
74 411 Cecilia Brunzell Västerås Simsällskap 2006 AF7806 25m 15.42
75 84 Ida Norlander Göteborg Sim 2003 BD2203 25m 15.45
76 86 Amalia Mattisson Göteborg Sim 2004 AQ7804 25m 15.46
77 371 Julia Blennrot Säffle Simsällskap 2004 BT4604 25m 15.50
78 276 Althaea Süsskind Linköpings Allmänna SS 2007 AF7807 25m 15.53
79 491 Tyra Jacobsson Hallsberg Kumla Simklubb 2005 AB0805 25m 15.74
80 215 Tilda Dohrner Kungälvs Simsällskap 2006 AV7606 25m 15.76
81 249 Hanna Persson Linköpings Allmänna SS 2004 AF2204 25m 15.81
82 81 Ebba Holmdahl Göteborg Sim 2003 BA2203 25m 15.95
83 107 Charlize Nyström Göteborg Sim 2005 BN7405 25m 15.98
84 438 Wilma Åberg Örebro Simallians 2005 AB4605 25m 16.05
85 217 Louise Ottosson Kungälvs Simsällskap 2005 BN8405 25m 16.12
86 451 Linnea Andersson Örebro Simallians 2004 BN0804 25m 16.14
87 321 Emma Werner Norrköpings
Kappsimningsklubb
2005 AF4605 25m 16.18
88 44 Engla Dunhagen Finspångs Simklubb 2006 BB2606 25m 16.43
89 406 Sarah von der Burg Västerås Simsällskap 2004 AP6604 25m 16.43
90 8 Emily Sandberg Bålsta Simklubb 2004 AH2204 25m 16.47
91 83 Polina Zhirkova Göteborg Sim 2004 AN4204 25m 16.63
92 269 Stella  Åqvist Linköpings Allmänna SS 2005 AO5805 25m 16.63
93 447 Erika Svennberg Örebro Simallians 2005 AQ0205 25m 16.66
94 264 Frida Erlandsson Linköpings Allmänna SS 2006 AD2606 25m 16.72
95 520 Lora Encheva Strängnäs Simklubb 2004 BV9204 25m 16.75
96 333 Filippa  Andersson-Lundin Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AQ4207 25m 16.77
97 515 Liv Ahlqvist Lundberg Strängnäs Simklubb 2008 AB9608 25m 16.79
98 341 Thindra Åkerblom Norrtälje Simklubb 2003 AK3603 25m 16.82
99 80 Olivia Thonander Göteborg Sim 2005 AD7605 25m 16.87
100 180 Sara Sjölander Karlstads Simsällskap 2006 AE0406 25m 16.90
101 190 Moa Granzell Karlstads Simsällskap 2008 AB9808 25m 16.98
102 127 Isabelle Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AM4607 25m 17.03
103 261 Julia Arildsson Linköpings Allmänna SS 2005 AE6805 25m 17.08
104 43 Felicia Gustavsson Finspångs Simklubb 2006 AL6806 25m 17.13
105 100 Elin Sjöberg Göteborg Sim 2005 AY9205 25m 17.16
106 274 Darya Abbaspour Linköpings Allmänna SS 2005 BC3405 25m 17.57
107 50 Moa Englund Grums Simsällskap 2008 AA1408 25m 17.58
108 259 Sofia Wallin Linköpings Allmänna SS 2005 AE2405 25m 17.62
109 177 Amanda Johansson Karlstads Simsällskap 2005 AI3605 25m 17.68
110 103 Ines Norlander Göteborg Sim 2006 BA1406 25m 17.79
111 461 Alice Larsson Örebro Simallians 2006 BD9406 25m 17.91
112 328 Alicia Wallberg Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AG9207 25m 17.93
113 453 Ellen Jörstad Örebro Simallians 2007 AK3407 25m 17.95
114 187 Emilia  Tallberg Karlstads Simsällskap 2006 AO2206 25m 17.98
115 366 Linnéa Bruce-Holm Säffle Simsällskap 2005 AH4205 25m 18.03
116 42 Amanda Wärn Finspångs Simklubb 2004 AY6804 25m 18.08
117 53 Maja Englund Grums Simsällskap 2010 AA6410 25m 18.26
118 330 Ella Hagström Norrköpings
Kappsimningsklubb
2007 AL1607 25m 18.28
119 91 Johanna Edgren Göteborg Sim 2004 AZ5604 25m 18.37
120 90 Saga Johannesson Göteborg Sim 2005 AE3705 25m 18.42
121 369 Ebba Locken Säffle Simsällskap 2006 AH6606 25m 18.62
122 209 Maja Karlsson Kungälvs Simsällskap 2006 AA2206 25m 18.84
123 36 Emma Färlin Falu Simsällskap 2006 AV8206 25m 18.91
124 35 Sara Strömsöe Falu Simsällskap 2006 AV2406 25m 18.97
125 38 Doris von Hofsten Falu Simsällskap 2008 AE9808 25m 19.47
126 455 Rosa Jansson Örebro Simallians 2008 AD7208 25m 19.61
127 52 Ella Bäcker Grums Simsällskap 2007 AH1607 25m 19.74
128 464 Tilde Rilvén Örebro Simallians 2008 AG4408 25m 20.09
129 46 Hanna Johansson Finspångs Simklubb 2005 BT3405 25m 20.12
130 279 Elsa Björnholm Linköpings Allmänna SS 2006 AX8606 25m 20.22
131 185 Alva Granzell Karlstads Simsällskap 2006 AK1406 25m 20.71
132 469 Matilda Larsson Örebro Simallians 2008 AJ8608 25m 21.08
133 476 Klara Parkow Örebro Simallians 2009 AI4409 25m 21.12
134 460 Josefine Forsström Örebro Simallians 2007 AN2407 25m 21.29
135 470 Ronja Lindqvist Örebro Simallians 2008 AJ9608 25m 21.41
136 87 Elma Eklund Göteborg Sim 2005 AG5205 25m 21.48
137 474 Selma Pettersson Örebro Simallians 2007 BA1607 25m 21.85
138 466 Rut Kämblad Örebro Simallians 2008 AG3408 25m 21.92
139 475 Freja Gruvaeus Örebro Simallians 2008 AR7408 25m 22.04
140 465 Meja Wernersson Örebro Simallians 2007 AQ6407 25m 22.20
141 457 Amelie Stedfeldt Örebro Simallians 2006 AX1606 25m 22.64
142 471 Amanda Fröding Örebro Simallians 2007 AV0607 25m 22.68
143 372 Tyra Strömbom Söderhamns Simsällskap 2004 AM3804 25m 22.87
144 303 My Semstrand Nora Simsällskap 2004 BI0204 25m 24.67
145 97 Alma Mellegård Fastén Göteborg Sim 2006 AM2406 25m 25.19
146 417 Wilda Furberg Västerås Simsällskap 2003 BW0403 25m
147 88 Frida Skåring Göteborg Sim 2002 BO5602 25m
148 132 Hillevi Östlund Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX0807 25m
149 124 Matilda Nilsson Harnäs Skutskär Simsällskap 2004 BP1804 25m
150 39 Hanna Frank Falu Simsällskap 2006 BB9406 25m
151 65 Hanna  Stolt Gävle Simsällskap 2004 BB8804 25m
152 131 Elsa Harnesk Harnäs Skutskär Simsällskap 2007 AX4607 25m
153 12 Emilia Torgén Bålsta Simklubb 2005 BR5805 25m
154 268 Emmy Ericson Linköpings Allmänna SS 2003 BO8403 25m
2019-09-22 11:03:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner