2020-01-26   20:23:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 Söndag 22/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 53, 100m Frisim C+D Pojkar
Final 1 (5)
C 13-14 53.24 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2015-09-20
D 12 o y 56.86 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2013-09-21
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:31
477 0 Sebastian Norlander 2007 ÖSA 1:33.86 25m
223 1 Mathias Behre 2009 KUNGÄLV 1:28.10 25m
221 2 Josef Holmén 2007 KUNGÄLV 1:19.33 25m
186 3 Alexander Albringer 2007 KARLSTAD 1:17.48 25m
499 4 Adam Straubhaar 2008 HK SIM 1:14.55 25m
70 5 Erik Sjökvist 2007 GÄVLE SS 1:15.12 25m
129 6 Elliot Ekman 2007 HARNÄS SKU 1:18.83 25m
191 7 Oskar Mathisen 2009 KARLSTAD 1:22.73 25m
222 8 Axel Ekdala 2007 KUNGÄLV 1:32.06 25m
478 9 Boris Fernandez 2010 ÖSA 1:54.09 50m
Gren 53, 100m Frisim C+D Pojkar Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:33
454 0 Emil Jörstad 2008 ÖSA 1:14.08 25m
162 1 Oscar Sjöberg 2007 JÄRFÄLLA S 1:12.42 25m
334 2 Wilmer Jakobsson 2008 NKK 1:10.88 25m
419 3 Olle Halvarsson 2006 VÄSTERÅS 1:08.95 50m
416 4 Melvin Norlén 2005 VÄSTERÅS 1:07.61 25m
33 5 Oscar Westman 2005 FALUN 1:08.84 25m
421 6 Arsham Hassani 2007 VÄSTERÅS 1:10.26 25m
133 7 Aston Horn 2007 HARNÄS SKU 1:11.77 25m
511 8 Sigvard Göransson 2007 STRÄNGNÄS 1:12.59 25m
418 9 Isac Mörtstrand 2007 VÄSTERÅS 1:14.36 25m
Gren 53, 100m Frisim C+D Pojkar Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:35
165 0 Emil Alsered Fällman 2006 JÄRFÄLLA S 1:07.37 50m
270 1 Simon Axelsson 2006 LASS 1:07.04 25m
353 2 Alvin Silow 2005 SKÖVDE SS 1:06.60 50m
37 3 Linus von Hofsten 2006 FALUN 1:06.37 50m
459 4 Gustav Larsson 2005 ÖSA 1:06.13 25m
354 5 Jasper Schimmel 2006 SKÖVDE SS 1:06.25 25m
212 6 Svante Tjernström 2007 KUNGÄLV 1:06.46 25m
41 7 Oskar Glawing 2005 FINSPÅNG 1:06.77 25m
277 8 Justin Rineholm 2006 LASS 1:07.20 50m
152 9 Anton Lind 2006 JÄRFÄLLA S 1:07.47 25m
Gren 53, 100m Frisim C+D Pojkar Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:37
272 0 Fredrik Höglund 2006 LASS 1:05.87 50m
183 1 Lex Albringer 2007 KARLSTAD 1:05.06 25m
5 2 Arvid  Lind 2005 BOLLNÄS SS 1:04.84 25m
262 3 Robin Lundqvist 2005 LASS 1:03.10 25m
267 4 Elvis Ericson 2005 LASS 1:01.90 50m
498 5 Leo Karlsson 2006 HK SIM 1:02.96 25m
322 6 Erik Andersson 2005 NKK 1:03.85 50m
99 7 Albert Lindroth 2005 GÖTEBORG 1:04.98 50m
329 8 Carl Bönnemark 2006 NKK 1:05.34 50m
182 9 Erik Pellfolk 2005 KARLSTAD 1:05.97 25m
Gren 53, 100m Frisim C+D Pojkar Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:38
Anm tid
Start ca:
61 0 Hugo Swanson 2006 GÄVLE SS 1:01.89 25m
318 1 David Ullstrand 2005 NKK 1:00.69 25m
69 2 Samuel Sjökvist 2005 GÄVLE SS 1:00.32 50m
365 3 Erik Mulikov 2005 SÄFFLE SS 59.84 25m
163 4 Henry Israelsson 2006 JÄRFÄLLA S 57.44 25m
250 5 Lucas Humling 2005 LASS 59.47 50m
326 6 Jacob Hellman 2006 NKK 1:00.02 25m
410 7 Joel Brewitz 2005 VÄSTERÅS 1:00.37 25m
278 8 Robin Daremo 2005 LASS 1:01.65 25m
325 9 William Norén 2006 NKK 1:01.90 25m
2019-09-22 13:33:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner