2020-01-26   20:30:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 Söndag 22/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor
Final 1 (8)
C 13-14 1:09.96 Julia Lindgren 2004 Falu SS SWE Örebro SWE 2018-09-23
D 12 o y 1:16.84 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads SS SWE Örebro SWE 2018-09-23
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:47
474 0 Selma Pettersson 2007 ÖSA 1:40.81 25m
190 1 Moa Granzell 2008 KARLSTAD 1:38.38 25m
465 2 Meja Wernersson 2007 ÖSA 1:32.37 25m
216 3 Tuva Honsberg 2008 KUNGÄLV 1:31.98 25m
328 4 Alicia Wallberg 2007 NKK 1:26.88 25m
453 5 Ellen Jörstad 2007 ÖSA 1:30.14 25m
464 6 Tilde Rilvén 2008 ÖSA 1:32.19 25m
455 7 Rosa Jansson 2008 ÖSA 1:34.79 25m
476 8 Klara Parkow 2009 ÖSA 1:40.29 25m
460 9 Josefine Forsström 2007 ÖSA 1:41.83 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:49
491 0 Tyra Jacobsson 2005 HK SIM 1:25.72 25m
330 1 Ella Hagström 2007 NKK 1:25.55 25m
438 2 Wilma Åberg 2005 ÖSA 1:24.34 25m
123 3 Stella Karlsson 2006 HARNÄS SKU 1:23.86 25m
180 4 Sara Sjölander 2006 KARLSTAD 1:22.99 25m
151 5 Emelie Sidén 2005 JÄRFÄLLA S 1:23.11 25m
192 6 Nellie Westerlund 2007 KARLSTAD 1:23.97 25m
261 7 Julia Arildsson 2005 LASS 1:25.12 25m
209 8 Maja Karlsson 2006 KUNGÄLV 1:25.58 25m
38 9 Doris von Hofsten 2008 FALUN 1:26.03 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:51
279 0 Elsa Björnholm 2006 LASS 1:22.54 25m
274 1 Darya Abbaspour 2005 LASS 1:22.44 25m
333 2 Filippa  Andersson-Lundin 2007 NKK 1:21.94 25m
356 3 Felicia  Kvarnstedt 2005 SKÖVDE SS 1:21.72 25m
44 4 Engla Dunhagen 2006 FINSPÅNG 1:21.45 25m
9 5 Olivia Budden 2007 BÅLSTA SK 1:21.50 25m
355 6 Linnea Melin 2005 SKÖVDE SS 1:21.77 25m
71 7 Junie Mattsson 2007 GÄVLE SS 1:21.99 25m
185 8 Alva Granzell 2006 KARLSTAD 1:22.45 25m
132 9 Hillevi Östlund 2007 HARNÄS SKU 1:22.55 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:53
225 0 Klara Torén 2006 LIDKÖPING 1:21.39 25m
496 1 Felicia Sobotka 2005 HK SIM 1:20.71 25m
495 2 Runa Eriksson 2005 HK SIM 1:20.47 25m
411 3 Cecilia Brunzell 2006 VÄSTERÅS 1:20.31 25m
259 4 Sofia Wallin 2005 LASS 1:19.35 25m
321 5 Emma Werner 2005 NKK 1:19.64 25m
352 6 Sara Markevind 2006 SKÖVDE SS 1:20.38 25m
43 7 Felicia Gustavsson 2006 FINSPÅNG 1:20.58 25m
127 8 Isabelle Nilsson 2007 HARNÄS SKU 1:20.79 25m
87 9 Elma Eklund 2005 GÖTEBORG 1:21.43 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:55
Anm tid
Start ca:
377 0 Saga Andersson 2006 SÖDERHAMN 1:19.12 25m
361 1 Ines Pereira Garcia 2007 SKÖVDE SS 1:18.75 25m
68 2 Agnes Edvinsson 2006 GÄVLE SS 1:18.64 25m
146 3 Olivia Halfar 2005 JÄRFÄLLA S 1:18.46 25m
156 4 Isabella Westberg 2007 JÄRFÄLLA S 1:18.19 25m
275 5 Frida Holmqvist 2005 LASS 1:18.40 25m
150 6 Mira Wallin 2006 JÄRFÄLLA S 1:18.63 25m
264 7 Frida Erlandsson 2006 LASS 1:18.70 25m
130 8 Astrid Lönn 2008 HARNÄS SKU 1:18.76 25m
98 9 Elin Ha 2006 GÖTEBORG 1:19.28 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:57
100 0 Elin Sjöberg 2005 GÖTEBORG 1:17.91 25m
276 1 Althaea Süsskind 2007 LASS 1:17.41 25m
366 2 Linnéa Bruce-Holm 2005 SÄFFLE SS 1:16.63 25m
493 3 Linnea Larsson 2005 HK SIM 1:16.41 25m
177 4 Amanda Johansson 2005 KARLSTAD 1:15.93 25m
157 5 Manya Sidén Bashouki 2006 JÄRFÄLLA S 1:16.06 25m
160 6 Olivia Elmquist 2007 JÄRFÄLLA S 1:16.46 25m
173 7 Miranda Wahlstedt 2006 KARLSTAD 1:16.84 25m
188 8 Elin Segerström 2007 KARLSTAD 1:17.63 25m
378 9 Ida Furuström 2005 SÖDERHAMN 1:18.06 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:59
148 0 Amanda Wensmark 2005 JÄRFÄLLA S 1:15.75 25m
2 1 Stina Melander-Kletvang 2005 Ullensaker 1:15.40 25m
413 2 Tara Klarbo Egan 2005 VÄSTERÅS 1:14.70 25m
49 3 Ella Sjöbom 2005 GRUMS SS 1:13.88 25m
35 4 Sara Strömsöe 2006 FALUN 1:13.79 25m
439 5 Julia Pietsch 2005 ÖSA 1:13.82 25m
154 6 Linn Bengtsson 2007 JÄRFÄLLA S 1:14.68 25m
149 7 Hannah Kinane 2006 JÄRFÄLLA S 1:14.71 25m
48 8 Anna Busacca Hjärtquist 2005 GRUMS SS 1:15.67 25m
323 9 Ylva Andersson 2005 NKK 1:15.85 25m
Gren 55, 100m Medley C+D Flickor Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:00
Anm tid
Start ca:
34 0 Tuva Hjemli 2005 FALUN 1:12.90 25m
90 1 Saga Johannesson 2005 GÖTEBORG 1:11.61 25m
179 2 Linnea Lindberg 2005 KARLSTAD 1:11.16 25m
265 3 Märta Högfeldt 2005 LASS 1:09.77 25m
319 4 Ebba Holgersson 2005 NKK 1:09.29 25m
96 5 Ebba Egnell 2005 GÖTEBORG 1:09.73 25m
443 6 Josefina Näsén 2005 ÖSA 1:10.95 25m
488 7 Agnes Jakobsson 2005 SK ÄGIR 1:11.59 25m
374 8 Junia Eklund 2006 SÖDERHAMN 1:11.83 25m
444 9 Alina Umbaeva 2005 ÖSA 1:13.32 25m
2019-09-22 13:33:05 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner