2020-01-25   22:59:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Wadköpingsdoppet 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 Söndag 22/9 Klockan 15.00 (Insim kl. 13.30)

Document
Heatlista
Wadköpingsdoppet 2019
Plats: Gustavsviksbadet Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 22 sep 2019
Gren 59, 200m Medley A+B Damer
Final 1 (5)
A 17 o ä 2:17.15 Sara Thydén 1989 Väsby SS SWE Örebro SWE 2012-09-22
B 15-16 2:17.22 Edith Jernstedt 2002 Västerås SS SWE Örebro SWE 2018-09-22
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:54
86 0 Amalia Mattisson 2004 GÖTEBORG 3:07.44 25m
273 1 Isabelle Frisk 2004 LASS 2:59.18 25m
101 2 Elin Göransson 2003 GÖTEBORG 2:53.64 25m
299 3 Ellen Persson 2004 MARIESTAD 2:49.65 25m
84 4 Ida Norlander 2003 GÖTEBORG 2:48.94 50m
10 5 Alma Norgren 2004 BÅLSTA SK 2:49.40 25m
6 6 Alicia Budden 2004 BÅLSTA SK 2:50.96 25m
124 7 Matilda Nilsson 2004 HARNÄS SKU 2:53.90 25m
203 8 Linnéa Fredriksson 2004 KATRINEHOL 3:03.04 25m
9 25m
Gren 59, 200m Medley A+B Damer Final 2 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:58
65 0 Hanna  Stolt 2004 GÄVLE SS 2:46.20 25m
178 1 Minea Dautbegovic 2004 KARLSTAD 2:43.66 25m
67 2 Juni  Rogström 2004 GÄVLE SS 2:42.92 25m
139 3 Louise Hertegren 2004 JÄRFÄLLA S 2:41.91 25m
449 4 Filippa Sjöholm Sundström 2003 ÖSA 2:40.98 25m
433 5 Jennifer Titus 2002 ÖSA 2:41.00 25m
8 6 Emily Sandberg 2004 BÅLSTA SK 2:42.08 25m
347 7 Anna Jönsson 2003 SANDVIKEN 2:43.36 25m
175 8 Erica Segerström 2004 KARLSTAD 2:44.62 25m
88 9 Frida Skåring 2002 GÖTEBORG 2:46.58 25m
Gren 59, 200m Medley A+B Damer Final 3 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:01
387 0 Sofia Båvenäs 2002 VÄSTERÅS 2:39.58 25m
246 1 Hilda Linné 2000 LASS 2:37.55 25m
174 2 Clara Gustavson 2003 KARLSTAD 2:36.65 25m
55 3 Frida Florén 2004 GÄVLE SS 2:33.85 25m
17 4 Wilma Wennerberg 2001 ESKILSTUNA 2:33.25 25m
311 5 Ebba Bladh Hazard 2004 NKK 2:33.32 25m
373 6 Filippa Eklund 2004 SÖDERHAMN 2:36.65 25m
258 7 Elsa  Linné 2003 LASS 2:37.40 25m
64 8 Maja  Nilsson 2003 GÄVLE SS 2:38.80 25m
89 9 Viola Berlin 2002 GÖTEBORG 2:39.63 25m
Gren 59, 200m Medley A+B Damer Final 4 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:04
255 0 Darja Koutchinskaia 2003 LASS 2:33.17 25m
409 1 Hanna Degerlund 2004 VÄSTERÅS 2:31.97 25m
57 2 Helmi Swanson 2004 GÄVLE SS 2:31.86 25m
348 3 Saga Boråker 2004 SANDVIKEN 2:30.16 25m
241 4 Felicia Järvikari 2002 LASS 2:29.21 25m
434 5 Magdalena Hagsten Skarda 2003 ÖSA 2:30.08 25m
91 6 Johanna Edgren 2004 GÖTEBORG 2:30.73 25m
75 7 Hannah Hemberg 2002 GÖTEBORG 2:31.97 25m
408 8 Estelle Gyoni 2004 VÄSTERÅS 2:32.58 25m
372 9 Tyra Strömbom 2004 SÖDERHAMN 2:33.21 25m
Gren 59, 200m Medley A+B Damer Final 5 (5)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:07
Anm tid
Start ca:
244 0 Wilma Holmertz 2003 LASS 2:28.70 25m
32 1 Julia Lindgren 2004 FALUN 2:27.52 25m
245 2 Vera Karlsson 2003 LASS 2:24.74 25m
403 3 Felicia Rogell 2003 VÄSTERÅS 2:22.15 25m
110 4 Lucie Hanquet 2003 GÖTEBORG 2:21.28 25m
307 5 Sara Wallberg 1999 NKK 2:21.60 25m
248 6 Thilde Smedbäck 2004 LASS 2:23.69 25m
298 7 Ebba Olsson 2001 MARIESTAD 2:25.24 25m
388 8 Julia Holmberg 2002 VÄSTERÅS 2:28.17 25m
79 9 Sara  Hopmark 2004 GÖTEBORG 2:28.97 25m
2019-09-22 13:33:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner