2020-03-29   07:37:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Program for Baltic Sea Youth Games 2019

Below are all entry- and startlists shown by session.

Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
1 4x50m Medley Mixed
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 64 Mecklenburg Mecklenburg 2004 25m
2 88 Latvia Latvia 2004 25m
3 32 Sweden Värmland 2004 25m
4 73 Russia Russia 2004 25m
5 43 Belarus Belarus 2004 25m
6 55 Brandenburg Brandenburg 2004 25m
2019-07-06 12:22:48 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
2 100m Breaststroke Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 34 Dzmitry Paulavets Belarus 2004 25m 1:06.92
2 56 Torben Stemmler Mecklenburg 2004 25m 1:08.17
3 72 Nikita Vinogradov Russia 2004 25m 1:09.58
4 65 Mark Shtak Russia 2004 25m 1:14.23
5 62 Niklas Kühne Mecklenburg 2005 25m 1:17.07
6 31 Marcus Bülund Värmland 2004 AE4304 25m 1:17.56
7 27 Edvin Axelsson Värmland 2004 AD5704 25m 1:21.40
8 52 Ben Thomas Pätzold Brandenburg 2005 25m 1:28.00
9 85 Stanislavs Sakels Latvia 2004 25m
10 82 Matiss Kaktins Latvia 2005 25m
11 84 Magnuss Garais Latvia 2005 25m
2019-07-06 12:22:52 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
3 100m Breaststroke Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 40 Anhelina Malaschchanka Belarus 2004 25m 1:13.84
2 38 Darya Mazhukina Belarus 2004 25m 1:14.28
3 69 Diana Evsicheva Russia 2004 25m 1:16.21
4 59 Lila Göll Mecklenburg 2005 25m 1:20.62
5 57 Jasmin Herhold Mecklenburg 2004 25m 1:23.45
6 21 Erica Segerström Värmland 2004 AR9804 25m 1:24.02
7 46 Tabea Sasse Brandenburg 2004 25m 1:25.92
8 20 Sofie Engvall Värmland 2005 AL8805 25m 1:49.14
9 75 Laila Slaide Latvia 2005 25m
10 76 Aira Sipcenoka Latvia 2005 25m
2019-07-06 12:22:52 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
4 200m Freestyle Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 36 Artsiom Ikonnikau Belarus 2004 25m 1:58.70
2 33 Ilya Yeudasiou Belarus 2004 25m 1:59.00
3 35 Aliaksandr Fralou Belarus 2004 25m 1:59.40
4 90 Matsvei Petruschenka Belarus 2004 25m 2:00.00
5 71 Mikhail Riashin Russia 2004 25m 2:07.44
6 89 Kirill Kuzin Russia 2004 25m 2:10.14
7 54 Levin Ortfeld Brandenburg 2005 25m 2:12.00
8 58 Tim Alexander Slatnow Mecklenburg 2004 25m 2:15.74
9 61 Elias Meier Mecklenburg 2005 25m 2:23.58
10 29 Erik Pellfolk Värmland 2005 AG7305 25m 2:29.17
11 86 Luka Liegis Latvia 2004 25m
12 87 Germans Veidemans Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:53 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
5 200m Freestyle Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 39 Aliaksandra Shymanovich Belarus 2004 25m 2:09.12
2 49 Torian Öztürk Brandenburg 2004 25m 2:10.50
3 57 Jasmin Herhold Mecklenburg 2004 25m 2:13.78
4 38 Darya Mazhukina Belarus 2004 25m 2:13.99
5 26 Linnea Lindberg Värmland 2005 AJ2205 25m 2:14.80
6 50 Eden Sydney Schröder Brandenburg 2005 25m 2:15.65
7 67 Maria Iakovleva Russia 2004 25m 2:16.41
8 59 Lila Göll Mecklenburg 2005 25m 2:19.05
9 19 Anna Busacca Hjärtquist Värmland 2005 AH4605 25m 2:21.13
10 45 Marlene Brandt Brandenburg 2004 25m 2:25.20
11 44 Fabienne Gericke Brandenburg 2005 25m 2:28.00
12 79 Agnes Groza Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:53 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
6 100m Backstroke Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 90 Matsvei Petruschenka Belarus 2004 25m 58.90
2 35 Aliaksandr Fralou Belarus 2004 25m 58.92
3 36 Artsiom Ikonnikau Belarus 2004 25m 59.90
4 62 Niklas Kühne Mecklenburg 2005 25m 1:08.93
5 53 Tamias Schöne Brandenburg 2005 25m 1:10.50
6 52 Ben Thomas Pätzold Brandenburg 2005 25m 1:12.00
7 58 Tim Alexander Slatnow Mecklenburg 2004 25m 1:15.69
8 29 Erik Pellfolk Värmland 2005 AG7305 25m 1:16.72
9 27 Edvin Axelsson Värmland 2004 AD5704 25m 1:21.58
10 81 Roberts Gutmanis Latvia 2004 25m
11 83 Arts Renars Dambis Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
7 100m Backstroke Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 41 Yana Ivashynka Belarus 2004 25m 1:04.41
2 39 Aliaksandra Shymanovich Belarus 2004 25m 1:06.04
3 49 Torian Öztürk Brandenburg 2004 25m 1:06.50
4 66 Anastasiia Naugolnaia Russia 2005 25m 1:07.50
5 23 Joline Bakken Värmland 2005 AC1405 25m 1:08.31
6 47 Marie Susan Köhler Brandenburg 2005 25m 1:08.67
7 68 Milana Kuznetsova Russia 2004 25m 1:09.66
8 60 Melisa Gnadler Mecklenburg 2004 25m 1:12.30
9 63 Laila Dethloff Mecklenburg 2005 25m 1:15.82
10 19 Anna Busacca Hjärtquist Värmland 2005 AH4605 25m 1:18.11
11 78 Jekaterina Rizova Latvia 2005 25m
12 80 Zlata Pettinena Latvia 2004 25m
13 77 Daniela Berzina Latvia 2005 25m
2019-07-06 12:22:54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
8 100m Freestyle Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 37 Siarhei Staliarchuk Belarus 2004 25m 52.80
2 35 Aliaksandr Fralou Belarus 2004 25m 54.27
3 33 Ilya Yeudasiou Belarus 2004 25m 54.68
4 91 Max Leisten Värmland 2004 AZ5102 50m 54.73
5 71 Mikhail Riashin Russia 2004 25m 55.68
6 34 Dzmitry Paulavets Belarus 2004 25m 56.35
7 89 Kirill Kuzin Russia 2004 25m 57.17
8 51 Martins Zabothens Brandenburg 2005 25m 57.50
9 58 Tim Alexander Slatnow Mecklenburg 2004 25m 59.81
10 53 Tamias Schöne Brandenburg 2005 25m 1:01.00
11 54 Levin Ortfeld Brandenburg 2005 25m 1:01.00
12 61 Elias Meier Mecklenburg 2005 25m 1:01.69
13 27 Edvin Axelsson Värmland 2004 AD5704 25m 1:04.58
14 29 Erik Pellfolk Värmland 2005 AG7305 25m 1:06.81
15 85 Stanislavs Sakels Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:54 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
9 100m Freestyle Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 42 Hanna Sultanava Belarus 2004 25m 57.20
2 39 Aliaksandra Shymanovich Belarus 2004 25m 59.15
3 41 Yana Ivashynka Belarus 2004 25m 1:00.12
4 68 Milana Kuznetsova Russia 2004 25m 1:00.41
5 49 Torian Öztürk Brandenburg 2004 25m 1:01.00
6 18 Ella Sjöbom Värmland 2005 AH3605 25m 1:01.30
7 57 Jasmin Herhold Mecklenburg 2004 25m 1:01.92
8 47 Marie Susan Köhler Brandenburg 2005 25m 1:02.35
9 50 Eden Sydney Schröder Brandenburg 2005 25m 1:02.65
10 59 Lila Göll Mecklenburg 2005 25m 1:03.16
11 24 Agnes Wilde Värmland 2005 BB4805 25m 1:03.24
12 45 Marlene Brandt Brandenburg 2004 25m 1:04.14
13 40 Anhelina Malaschchanka Belarus 2004 25m 1:04.34
14 44 Fabienne Gericke Brandenburg 2005 25m 1:05.00
15 78 Jekaterina Rizova Latvia 2005 25m
16 80 Zlata Pettinena Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
10 200m Medley Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 36 Artsiom Ikonnikau Belarus 2004 25m 2:10.34
2 37 Siarhei Staliarchuk Belarus 2004 25m 2:15.70
3 72 Nikita Vinogradov Russia 2004 25m 2:18.57
4 56 Torben Stemmler Mecklenburg 2004 25m 2:21.46
5 31 Marcus Bülund Värmland 2004 AE4304 25m 2:23.89
6 90 Matsvei Petruschenka Belarus 2004 25m 2:24.00
7 61 Elias Meier Mecklenburg 2005 25m 2:30.47
8 54 Levin Ortfeld Brandenburg 2005 25m 2:32.00
9 29 Erik Pellfolk Värmland 2005 AG7305 25m 2:45.50
10 86 Luka Liegis Latvia 2004 25m
11 83 Arts Renars Dambis Latvia 2004 25m
12 84 Magnuss Garais Latvia 2005 25m
13 82 Matiss Kaktins Latvia 2005 25m
2019-07-06 12:22:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
11 200m Medley Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 39 Aliaksandra Shymanovich Belarus 2004 25m 2:26.85
2 38 Darya Mazhukina Belarus 2004 25m 2:26.97
3 41 Yana Ivashynka Belarus 2004 25m 2:30.20
4 26 Linnea Lindberg Värmland 2005 AJ2205 25m 2:31.97
5 69 Diana Evsicheva Russia 2004 25m 2:32.14
6 23 Joline Bakken Värmland 2005 AC1405 25m 2:33.48
7 40 Anhelina Malaschchanka Belarus 2004 25m 2:35.40
8 59 Lila Göll Mecklenburg 2005 25m 2:38.22
9 66 Anastasiia Naugolnaia Russia 2005 25m 2:42.52
10 60 Melisa Gnadler Mecklenburg 2004 25m 2:46.35
11 46 Tabea Sasse Brandenburg 2004 25m 2:50.67
12 74 Alise Locane Latvia 2005 25m
13 76 Aira Sipcenoka Latvia 2005 25m
2019-07-06 12:22:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
12 100m Butterfly Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 37 Siarhei Staliarchuk Belarus 2004 25m 57.05
2 91 Max Leisten Värmland 2004 AZ5102 50m 59.31
3 33 Ilya Yeudasiou Belarus 2004 25m 59.57
4 51 Martins Zabothens Brandenburg 2005 25m 1:01.50
5 65 Mark Shtak Russia 2004 25m 1:03.12
6 34 Dzmitry Paulavets Belarus 2004 25m 1:03.99
7 56 Torben Stemmler Mecklenburg 2004 25m 1:06.03
8 52 Ben Thomas Pätzold Brandenburg 2005 25m 1:07.50
9 54 Levin Ortfeld Brandenburg 2005 25m 1:11.00
10 62 Niklas Kühne Mecklenburg 2005 25m 1:15.55
11 29 Erik Pellfolk Värmland 2005 AG7305 25m 1:21.14
12 87 Germans Veidemans Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:55 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
13 100m Butterfly Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 42 Hanna Sultanava Belarus 2004 25m 1:02.82
2 67 Maria Iakovleva Russia 2004 25m 1:10.44
3 57 Jasmin Herhold Mecklenburg 2004 25m 1:11.34
4 22 Alice Johnson Värmland 2005 AU2805 25m 1:15.86
5 63 Laila Dethloff Mecklenburg 2005 25m 1:16.37
6 19 Anna Busacca Hjärtquist Värmland 2005 AH4605 25m 1:17.41
7 46 Tabea Sasse Brandenburg 2004 25m 1:23.31
8 77 Daniela Berzina Latvia 2005 25m
9 79 Agnes Groza Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
14 50m Freestyle Men
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 37 Siarhei Staliarchuk Belarus 2004 25m 24.12
2 33 Ilya Yeudasiou Belarus 2004 25m 24.25
3 35 Aliaksandr Fralou Belarus 2004 25m 24.57
4 34 Dzmitry Paulavets Belarus 2004 25m 25.62
5 71 Mikhail Riashin Russia 2004 25m 25.68
6 56 Torben Stemmler Mecklenburg 2004 25m 25.88
7 51 Martins Zabothens Brandenburg 2005 25m 26.00
8 65 Mark Shtak Russia 2004 25m 26.12
9 31 Marcus Bülund Värmland 2004 AE4304 25m 27.23
10 52 Ben Thomas Pätzold Brandenburg 2005 25m 27.50
11 62 Niklas Kühne Mecklenburg 2005 25m 27.51
12 27 Edvin Axelsson Värmland 2004 AD5704 25m 27.74
13 53 Tamias Schöne Brandenburg 2005 25m 27.90
14 81 Roberts Gutmanis Latvia 2004 25m
15 86 Luka Liegis Latvia 2004 25m
16 85 Stanislavs Sakels Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
15 50m Freestyle Women
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 42 Hanna Sultanava Belarus 2004 25m 26.47
2 18 Ella Sjöbom Värmland 2005 AH3605 25m 27.52
3 68 Milana Kuznetsova Russia 2004 25m 28.12
4 38 Darya Mazhukina Belarus 2004 25m 28.37
5 69 Diana Evsicheva Russia 2004 25m 28.42
6 47 Marie Susan Köhler Brandenburg 2005 25m 28.55
7 45 Marlene Brandt Brandenburg 2004 25m 28.59
8 50 Eden Sydney Schröder Brandenburg 2005 25m 29.01
9 60 Melisa Gnadler Mecklenburg 2004 25m 29.01
10 24 Agnes Wilde Värmland 2005 BB4805 25m 29.34
11 44 Fabienne Gericke Brandenburg 2005 25m 29.50
12 40 Anhelina Malaschchanka Belarus 2004 25m 29.97
13 63 Laila Dethloff Mecklenburg 2005 25m 29.97
14 79 Agnes Groza Latvia 2004 25m
15 74 Alise Locane Latvia 2005 25m
16 78 Jekaterina Rizova Latvia 2005 25m
17 80 Zlata Pettinena Latvia 2004 25m
2019-07-06 12:22:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap
Document
Entry List
BSYG 2019
Organizer:
Place: Sundsta Simhall Karlstads SS
Pool: 25m Competition Date: Jul 6, 2019 to Jul 6, 2019
16 4x100m Freestyle Mixed
# ID Name Team Born License Pool Entry
time
Status
1 64 Mecklenburg Mecklenburg 2004 25m
2 55 Brandenburg Brandenburg 2004 25m
3 73 Russia Russia 2004 25m
4 88 Latvia Latvia 2004 25m
5 43 Belarus Belarus 2004 25m
6 32 Sweden Värmland 2004 25m
2019-07-06 12:22:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner