Startliste for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Nykredit Gentofte Open - Kort |
|
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 september 2019 |
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:26.86 |
66 |
2 |
Olivia Augustinus |
2004 |
0432BD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:20.18 |
41 |
3 |
Ella Stenholt |
2003 |
0398AP |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.44 |
167 |
4 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.10 |
149 |
5 |
Alberte Kreiser-Petersen |
2005 |
0596AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:23.44 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:15.11 |
171 |
2 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:13.90 |
9 |
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
2:13.51 |
10 |
4 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
2:13.68 |
71 |
5 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:14.34 |
104 |
6 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
2:15.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:12.51 |
67 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:12.12 |
44 |
3 |
Fiona Andrea Have |
2004 |
0402AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:10.09 |
24 |
4 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
2:11.34 |
37 |
5 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
25m |
2:12.33 |
113 |
6 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:12.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:08.44 |
81 |
2 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.94 |
78 |
3 |
Emilie Krog |
2002 |
0224AU |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:04.72 |
79 |
4 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.75 |
40 |
5 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:06.92 |
42 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:08.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
80 |
1 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.11 |
111 |
2 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:59.33 |
83 |
3 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:57.56 |
75 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:58.46 |
117 |
5 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:03.07 |
86 |
6 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.52 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|