Program för DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
DM/JDM (25m) 2019 Östsvenska
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 okt 2019 till den 6 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer
|
Final 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:06.29 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Helsingborg |
|
2015-11-04 |
|
|
SJR |
2:06.29 |
|
Louise Hansson |
1996 |
Helsingborgs S |
SWE |
Helsingborg |
|
2015-11-04 |
|
|
DR |
2:12.73 |
|
Sara Thydén |
|
Kalmar S |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2007-02-04 |
|
|
DJR |
2:12.73 |
|
Sara Thydén |
|
Kalmar S |
SWE |
Stockholm |
SWE |
2007-02-04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
2 |
|
Martina Karlsson |
2003 |
LASS |
2:43.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
3 |
|
Hanna Persson |
2004 |
LASS |
2:40.04 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
4 |
|
Leija Johansson Junttila |
2006 |
MOTALA SS |
2:38.71 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
5 |
|
Natalie Stjärnås |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:39.22 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
6 |
|
Elin Cronqvist |
2005 |
VÄXJÖ SS |
2:40.61 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer |
Final 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
141 |
1 |
|
Tilda Arthursson |
2003 |
VÄXJÖ SS |
2:38.46 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
2 |
|
Elsa Linné |
2003 |
LASS |
2:37.40 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
3 |
|
Tilde Wolfgang |
2001 |
KALMAR SS |
2:36.39 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
4 |
|
Alva Högberg |
2002 |
LASS |
2:35.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Olivia Gustafsson |
2004 |
LASS |
2:36.10 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
132 |
6 |
|
Nina Mirkhan |
2006 |
VÄRNAMO SS |
2:36.69 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
7 |
|
Felicia Tubbin |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:37.97 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer |
Final 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
1 |
|
Alba Arberg |
2005 |
JÖNKÖPING |
2:35.05 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
2 |
|
Tove Gustafsson |
2004 |
VÄXJÖ SS |
2:34.15 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
3 |
|
Alice Thörnros |
2001 |
JÖNKÖPING |
2:32.30 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Moa Holmquist |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:29.13 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
5 |
|
Ida Rudelius |
2004 |
JÖNKÖPING |
2:30.86 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
133 |
6 |
|
Hilma Ihreborn |
2005 |
VÄRNAMO SS |
2:32.85 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
7 |
|
Amanda Weiding |
2003 |
LASS |
2:34.89 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Medley Damer |
Final 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
1 |
|
Märta Högfeldt |
2005 |
LASS |
2:29.11 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
2 |
|
Cornelia Johansson |
2003 |
JÖNKÖPING |
2:28.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
192 |
3 |
|
Vera Karlsson |
2003 |
LASS |
2:25.17 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
4 |
|
Nilla Atzmannstorfer |
1998 |
JÖNKÖPING |
2:17.49 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
5 |
|
Sara Wallberg |
1999 |
NKK |
2:22.01 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
107 |
6 |
|
Ebba Holgersson |
2005 |
NKK |
2:28.34 |
50m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
7 |
|
Wilma Holmertz |
2003 |
LASS |
2:28.70 |
25m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 19:45:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Kalmar Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|