2021-07-24   16:03:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Seedede heat Lb 2
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Birkerd    Udskriftstidspunkt  09:29   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
 
Lb 2, 50m Frisvmning Herrer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 10:36 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
46  Christian Kjr Bollesen  2005  0563AK  LYNGBY    25m   
116  Anders Rye Gefke  2008  0855AB  HELSINGR    25m   
64  Damian Dembinski-Eker  2006  0697AQ  HRSHOLM    25m  38.06 
117  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGR    25m   
125  Luca de Masi  2008  0877AD  HELSINGR    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
128  Oscar Berthelsen  2005  0511AR  HELSINGR    25m  36.52 
192  Andreas Ellgaard Svedal  2006  0631AF  GENTOFTE    25m  34.09 
32  Alexander Hartvigsen  2006  0661AL  LYNGBY    25m  33.66 
271  Konradas Juska  2007  0751AC  HOVEDSTAD    25m  33.92 
275  Linus Klarskov Vidovic  2007  0713AB  HOVEDSTAD    25m  35.88 
224  Philip Schou Christiansen  2006  0689AJ  KVIK    25m  37.00 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
194  Hannibal Wamberg  2006  0699AE  GENTOFTE    25m  33.38 
206  Carl S. Srensen  2006  0651AF  KVIK    25m  32.13 
25  Lucas Linderoth  2007  0777AB  ALLERD    25m  30.97 
147  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  31.11 
278  Kristoffer Fjeldsted  2008  0853AB  KGE    25m  32.33 
170  Carl Johan Mllenbach  2006  0687AF  GENTOFTE    25m  33.58 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
245  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  TUNE    25m  30.81 
106  Jens Christian Koefoed  2006  0639AF  HELSINGR    25m  30.08 
140  Emil Szipli Pedersen  2006  0627AF  GREVE    25m  29.38 
60  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HRSHOLM    25m  29.48 
10  Magnus Tullberg  2005  0593AD  BIRKERD    25m  30.55 
144  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  30.85 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
218  Mads Srensen  2005  0585AB  KVIK    25m  28.94 
186  Frederik Aarup-Andersen  2006  0649AE  GENTOFTE    25m  28.52 
72  Magnus Steen Andersen  2006  0679AA  HOVEDSTAD    25m  27.84 
189  Maximillian Udar  2006  0681AJ  GENTOFTE    25m  28.50 
253  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KGE    25m  28.85 
33  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  29.11 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
Hector Kaltoft  2006  0627AC  BIRKERD    25m  27.43 
133  Daniel Bastholm  2005  0569AF  GREVE    25m  26.71 
204  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  25.08 
76  Gustav Steen Andersen  2006  0689AA  HOVEDSTAD    25m  26.63 
165  William Bog Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  26.91 
29  Sebastian Sand Gottlieb  2005  0511AD  ALLERD    25m  27.50 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner