2021-07-24   17:12:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Seedede heat Lb 5
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Birkerd    Udskriftstidspunkt  09:29   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
 
Lb 5, 200m Brystsvmning Damer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 11:04 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
               
176  Ella Kjr  2007  0764AY  GENTOFTE    25m   
124  Katrine Beenfeldt Weber  2008  0844AD  HELSINGR    25m   
103  Caroline Haugland  2007  0756AJ  HELSINGR    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
216  Laura Jrgensen  2007  0754AJ  KVIK    25m  3:27.49 
54  Astrid Hjuler Britze  2006  0684AE  HRSHOLM    25m  3:12.75 
243  Annika Frederiksen  2007  0766AI  TUNE    25m  3:10.61 
251  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KGE    25m  3:12.10 
161  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  3:18.77 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
21  Marie Moesgaard  2008  0836AD  ALLERD    25m  3:10.15 
137  Malene Dithmar  2006  0634AN  GREVE    25m  3:03.65 
Julie Hovmand  2007  0772AB  BIRKERD    25m  3:01.19 
155  Maja Damkjr Bartels  2006  0656AL  GLADSAXE    25m  3:01.64 
55  Emilie Dommer  2007  0706AF  HRSHOLM    25m  3:07.75 
215  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  3:10.50 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
174  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    25m  3:00.55 
80  Julie Philip  2007  0742AC  HOVEDSTAD    25m  2:55.99 
84  Mathilde Mller  2007  0746AB  HOVEDSTAD    25m  2:54.84 
135  Sarah Ankjr Pedersen  2006  0686AJ  GREVE    25m  2:55.34 
101  Andrea Seborg  2006  0624AC  HELSINGR    25m  2:59.30 
258  Anna Hjorth Christensen  2006  0652AI  KGE    25m  3:01.03 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
205  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  2:54.72 
41  Nina Katrine N. Nissen  2006  0656AJ  LYNGBY    25m  2:53.77 
22  Mille Frydendahl  2006  0684AB  ALLERD    25m  2:46.36 
89  Sofie Amalie Krag  2006  0678AD  HOVEDSTAD    25m  2:50.81 
148  Henriette Roos  2006  0602AB  GLADSAXE    25m  2:54.20 
40  Sofia Yuwei Zhang  2006  0658AA  LYNGBY    25m  2:54.77 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner