2021-07-24   16:08:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Holdstævne Årgang (Øst)

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag kl. 10.00

Seedede heat Lb 8
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  14 september 2019   
  Stvne by  Birkerd    Udskriftstidspunkt  09:29   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Sigma Swim         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  14 september 2019         
 
 
 
Lb 8, 50m Butterfly Herrer  Finaler (5) 
Vejledende starttid 11:44 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
118  Andreas Frommelt Hertz  2008  0835AB  HELSINGR    25m   
273  Daniel Emil Lund Cliff  2007  0795AC  HOVEDSTAD    25m  43.40 
51  Frederik Luca Lamprecht  2006  0689AF  ISHJ    25m  40.28 
63  Anton Magnussen  2006  0619AP  HRSHOLM    25m  41.81 
46  Christian Kjr Bollesen  2005  0563AK  LYNGBY    25m   
116  Anders Rye Gefke  2008  0855AB  HELSINGR    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
264  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KGE    25m  37.35 
170  Carl Johan Mllenbach  2006  0687AF  GENTOFTE    25m  35.59 
195  Oswald Lindquist  2006  0647AF  GENTOFTE    25m  34.93 
206  Carl S. Srensen  2006  0651AF  KVIK    25m  35.53 
107  Jonas Holm Clausen  2006  0603AK  HELSINGR    25m  35.84 
141  Mark Dimon  2006  0667AJ  GREVE    25m  39.85 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
193  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    25m  33.07 
263  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KGE    25m  32.90 
117  Andreas Bendtsen  2007  0703AG  HELSINGR    25m  32.80 
77  Halfdan Dahl Jespersen  2006  0623AB  HOVEDSTAD    25m  32.81 
166  William Brix Shoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  33.03 
144  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  34.05 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
30  Noah Anker-Mller  2006  0605AB  ALLERD    25m  32.01 
188  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    25m  31.39 
95  Hans Bjrn Legind  2007  0717AF  HOVEDSTAD    25m  30.88 
220  Martin Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  31.14 
191  Peter Bjerre Olsen  2006  0633AK  GENTOFTE    25m  31.44 
44  Sander F. Hyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    25m  32.44 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
28  Theodor Wernberg Lvgreen  2005  0509AB  ALLERD    25m  30.15 
136  Cilas Madsen  2005  0557AB  GREVE    25m  29.12 
204  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  26.89 
165  William Bog Andersen  2005  0559AF  GLADSAXE    25m  28.25 
26  Magnus Lfquist  2005  0513AB  ALLERD    25m  29.54 
189  Maximillian Udar  2006  0681AJ  GENTOFTE    25m  30.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  14 september 2019 
Licens til Sigma SwimBirkerd  Udskriftstidspunkt  09:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner