2020-02-28   00:45:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuns KM 2019

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Heatlista
Neptuns KM 2019
Plats: Arrangör: Simklubben Neptun
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 aug 2019 till den 24 aug 2019
Gren 9, 50m Frisim Herrar
Final 1 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:09
Anm tid
Start ca:
1 25m
164 2 Oskar Andersen 2005 SK NEPTUN 25m
183 3 Noé Wikström 2011 SK NEPTUN 25m
160 4 David Johansson 2009 SK NEPTUN 50.87 25m
179 5 Casper Ramm-Ericson 2012 SK NEPTUN 25m
181 6 Eije Kindgren 2010 SK NEPTUN 25m
7 25m
8 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 2 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:11
96 1 Viggo Wierup 2005 SK NEPTUN 41.15 25m
157 2 Einar Welander 2008 SK NEPTUN 39.99 50m
171 3 Martin Prochazka 2006 SK NEPTUN 38.92 50m
168 4 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 SK NEPTUN 37.34 50m
133 5 Theo Priftakis Abascal 2007 SK NEPTUN 38.68 50m
144 6 Robert Zhang 2009 SK NEPTUN 39.47 50m
166 7 Alexander Richards Nilsson 2005 SK NEPTUN 40.82 25m
117 8 Frank Rosén 2009 SK NEPTUN 42.32 50m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 3 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:12
138 1 Jonathan Nilsson 2008 SK NEPTUN 36.23 25m
156 2 Christian Nylander Senke 2008 SK NEPTUN 35.68 50m
139 3 Jonathan Fridliand 2005 SK NEPTUN 35.33 50m
170 4 Kasper Lee 2008 SK NEPTUN 34.29 25m
135 5 Zacharias Sandström 2007 SK NEPTUN 35.23 25m
141 6 Edvin Kallin 2005 SK NEPTUN 35.36 25m
132 7 Marco Blix Grimaldi 2007 SK NEPTUN 35.76 50m
120 8 William Hammarén 2008 SK NEPTUN 37.18 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 4 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:14
108 1 Allan Herulf 2006 SK NEPTUN 33.70 25m
136 2 Simon Rehn 2008 SK NEPTUN 33.40 25m
167 3 Felix Lindström 2002 SK NEPTUN 32.89 25m
83 4 Axel Skott Storheden 2006 SK NEPTUN 32.66 25m
143 5 Lo Sanderfelt 2004 SK NEPTUN 32.68 50m
173 6 Mats Dänsel 1957 SK NEPTUN 33.00 25m
103 7 Vincent Nordlander 2007 SK NEPTUN 33.47 25m
78 8 Milton Eriksson 2007 SK NEPTUN 34.08 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 5 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:15
Anm tid
Start ca:
77 1 Georgios Theodosiadis 2005 SK NEPTUN 31.81 50m
81 2 Theodor Gladare 2007 SK NEPTUN 31.38 25m
65 3 Tee Thern 2006 SK NEPTUN 31.11 50m
104 4 Marcus Lundgren 2006 SK NEPTUN 30.88 25m
134 5 Vincent Forss 2007 SK NEPTUN 30.97 50m
112 6 Alexander Trindade 2006 SK NEPTUN 31.13 50m
107 7 Walter Herulf 2006 SK NEPTUN 31.46 25m
82 8 Ludvig Löfström 2006 SK NEPTUN 32.06 50m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 6 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:16
76 1 Christos Theodosiadis 2006 SK NEPTUN 30.54 25m
57 2 Uno Härmark 2005 SK NEPTUN 28.93 25m
163 3 Alexander Jansson 2002 SK NEPTUN 28.32 25m
48 4 Oliver Albinzon 2005 SK NEPTUN 28.00 25m
67 5 Aksel Hillerström Vagli 2006 SK NEPTUN 28.29 25m
93 6 Philip Palmqvist 2005 SK NEPTUN 28.41 50m
95 7 Isak Monka 2003 SK NEPTUN 29.44 25m
105 8 Oliver Rundström 2008 SK NEPTUN 30.73 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 7 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:17
49 1 Theo Djuphammar 2005 SK NEPTUN 27.36 25m
44 2 Morris Martin 2004 SK NEPTUN 27.21 25m
73 3 Hjalmar Mueller 2004 SK NEPTUN 26.88 25m
80 4 Tim Rogersson 2005 SK NEPTUN 26.62 50m
41 5 Nicolas Jernberg 2001 SK NEPTUN 26.81 25m
28 6 Simon Blom 1999 SK NEPTUN 27.12 25m
40 7 Ludvig Rasmuson 2001 SK NEPTUN 27.32 50m
88 8 Stavros Theodosiadis 2002 SK NEPTUN 27.95 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 8 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:19
23 1 Isak Gustafsson 2001 SK NEPTUN 26.23 25m
54 2 Malte Haargaard 2003 SK NEPTUN 25.99 50m
31 3 Albin Eriksson 2003 SK NEPTUN 25.35 25m
43 4 Wiggo Frohde 2000 SK NEPTUN 24.62 25m
92 5 Karl Palmqvist 2002 SK NEPTUN 25.15 25m
53 6 Jakob Rasmuson 2003 SK NEPTUN 25.43 50m
33 7 Linus Thörn 2002 SK NEPTUN 26.16 25m
62 8 Isak Wallström-Blomgren 2003 SK NEPTUN 26.54 25m
Gren 9, 50m Frisim Herrar Final 9 (9)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:20
21 1 Tor Leander 1999 SK NEPTUN 24.15 25m
175 2 Fabian Bergman 1994 SK NEPTUN 23.99 25m
25 3 Olle Sköld 1999 SK NEPTUN 22.62 25m
10 4 Pontus Flodqvist 1988 SK NEPTUN 22.36 25m
4 5 Erik Kähr 1995 HS 22.52 25m
3 6 Erik Gissén 1992 KARLSTAD 22.87 25m
24 7 Karl Gustav Gérnyi 1999 SK NEPTUN 24.05 25m
15 8 Patric Ridell 1993 SK NEPTUN 24.23 25m
2019-08-24 09:35:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Neptun

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner