Ohjelma Sigma Speed Stævne 2019
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 14
|
Stævne navn |
Sigma Speed Stævne |
|
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Allerød |
|
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 oktober 2019 |
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (13) |
Vejledende starttid 11:33 |
Heat 1 (13) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
515 |
1 |
Axel Sylvester Ringsmose-Pedersen |
2009 |
0957BB |
KVIK |
|
25m |
|
514 |
2 |
Andreas Høegh Sørensen |
2009 |
0955BB |
KVIK |
|
25m |
|
460 |
3 |
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
0901AC |
GENTOFTE |
|
25m |
|
521 |
4 |
Oliver Blankholm |
2009 |
0991BB |
KVIK |
|
25m |
|
520 |
5 |
Mikkel Frank |
2009 |
0989BB |
KVIK |
|
25m |
|
518 |
6 |
Linus Reimer |
2010 |
1025AF |
KVIK |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
516 |
1 |
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
0959BB |
KVIK |
|
25m |
2:11.98 |
519 |
2 |
Mads Skriver |
2009 |
0979BB |
KVIK |
|
25m |
2:06.17 |
525 |
3 |
William Winther Sørensen |
2009 |
0997BB |
KVIK |
|
25m |
1:55.08 |
517 |
4 |
Emil Laurs Worsøe Tholstrup |
2009 |
0963BB |
KVIK |
|
25m |
2:03.90 |
545 |
5 |
Mads Hentzen |
2010 |
1027AF |
KVIK |
|
25m |
2:11.11 |
524 |
6 |
William To Frederiksen |
2010 |
1029AF |
KVIK |
|
25m |
2:15.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Anton Kasten |
2008 |
0811AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:46.52 |
477 |
2 |
Anders Christensen |
2008 |
0891AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:41.33 |
267 |
3 |
Oliver Leicht |
2008 |
0807AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.53 |
459 |
4 |
Svend Buskov |
2008 |
0883AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:40.61 |
464 |
5 |
Rafael Ha |
2008 |
0815AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
1:42.83 |
522 |
6 |
Oskar Gørup Godhjælp Povlsen |
2009 |
0993BB |
KVIK |
|
25m |
1:50.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
456 |
1 |
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
0811AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:38.43 |
592 |
2 |
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
0751AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:34.64 |
332 |
3 |
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:33.54 |
331 |
4 |
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:34.09 |
470 |
5 |
Aksel Møllenbach |
2008 |
0833AF |
GENTOFTE |
|
25m |
1:36.17 |
291 |
6 |
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Oscar Robinson |
2007 |
0765AM |
GENTOFTE |
|
50m |
1:29.77 |
469 |
2 |
Gustav Hørlykke |
2008 |
0819AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.13 |
330 |
3 |
Jeppe Borring Andersen |
2008 |
0887AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:27.27 |
455 |
4 |
Vincent W. Takla |
2008 |
0863AF |
GENTOFTE |
|
50m |
1:28.55 |
290 |
5 |
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:29.52 |
457 |
6 |
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
0885AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:29.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
606 |
1 |
Julius Holst Krabbe |
2007 |
0749AL |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:23.64 |
299 |
2 |
Joe Hargreaves |
2008 |
0893AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.31 |
349 |
3 |
Viggo Vignal-Schjøth |
2003 |
0375AS |
ORIENT |
|
25m |
1:19.90 |
600 |
4 |
Kaare Asskildt |
2006 |
0659AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:20.08 |
301 |
5 |
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:20.79 |
466 |
6 |
Johan Schrøder |
2008 |
0815AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
484 |
1 |
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
0721AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.95 |
302 |
2 |
Lucas Korger |
2007 |
0763AF |
ALLERØD |
|
50m |
1:14.85 |
637 |
3 |
August Due |
2007 |
0701AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:12.28 |
603 |
4 |
Noah Lester |
2006 |
0677AF |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:14.60 |
348 |
5 |
Aske Bøttcher |
2006 |
0673AL |
ORIENT |
|
25m |
1:16.16 |
631 |
6 |
Sofus Borlund Dahl |
2007 |
0789AP |
BIRKERØD |
|
25m |
1:18.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
419 |
1 |
Sven Ole H. Frederiksen |
2006 |
0637AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:09.09 |
324 |
2 |
Noah Anker-Møller |
2006 |
0605AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:08.07 |
598 |
3 |
Fabian Holst Krabbe |
2005 |
0539AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:07.44 |
322 |
4 |
Malthe Funk Larsen |
2005 |
0577AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:07.99 |
605 |
5 |
Jacob Michael Madsen |
2006 |
0663AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:08.90 |
275 |
6 |
Frederik F. Jacobsen |
2007 |
0715AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:12.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
416 |
1 |
Gustav Krabbe Heldgaard |
2006 |
0655AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.93 |
556 |
2 |
Otto Cairo |
2007 |
0769AE |
KVIK |
|
50m |
1:06.10 |
282 |
3 |
Oscar Boyer |
2004 |
0429AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.76 |
314 |
4 |
Frederik Gersby |
2006 |
0673AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:04.79 |
305 |
5 |
Lucas Linderoth |
2007 |
0777AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:06.23 |
327 |
6 |
Victor Bornemann |
2004 |
0489AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
William Leander Agerskov |
2004 |
0411AK |
ALLERØD |
|
50m |
1:03.83 |
636 |
2 |
Magnus Tullberg |
2005 |
0593AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:03.25 |
448 |
3 |
Christoffer Skinhøj |
2003 |
0313AD |
GENTOFTE |
|
50m |
1:02.99 |
359 |
4 |
Illia Bulba |
2005 |
0583AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:03.00 |
424 |
5 |
Jens Krogh Hermansen |
2006 |
0675AG |
GLADSAXE |
|
25m |
1:03.65 |
420 |
6 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:04.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
281 |
1 |
Oliver Lassen |
2005 |
0571AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:02.75 |
613 |
2 |
Alex Baes Maidens |
2004 |
0495AH |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:02.18 |
360 |
3 |
Mikkel Retbøll-Bauer |
2006 |
0637AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:01.63 |
503 |
4 |
Cornelius Olsen |
2005 |
0515AD |
FARUM |
|
25m |
1:01.64 |
504 |
5 |
Mats Krüger |
2004 |
0497AI |
FARUM |
|
25m |
1:02.52 |
434 |
6 |
Nicholas H. Hansen |
2005 |
0515AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:02.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
0509AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:01.38 |
280 |
2 |
Magnus Jacobsen |
2006 |
0663AI |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.93 |
321 |
3 |
Magnus Løfquist |
2005 |
0513AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:00.56 |
444 |
4 |
Frederik Holm Wester |
2000 |
0001AV |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.81 |
615 |
5 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:01.18 |
421 |
6 |
William Bendix Schmidt |
2005 |
0587AE |
GLADSAXE |
|
25m |
1:01.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
278 |
1 |
Hector Kaltoft |
2006 |
0627AC |
BIRKERØD |
|
25m |
59.96 |
435 |
2 |
Vincent Matras |
2005 |
0591AF |
GLADSAXE |
|
25m |
59.33 |
325 |
3 |
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
0511AD |
ALLERØD |
|
25m |
56.33 |
438 |
4 |
William Bogø Andersen |
2005 |
0559AF |
GLADSAXE |
|
25m |
58.38 |
284 |
5 |
Tobias Rosengaard |
2005 |
0511AB |
BIRKERØD |
|
25m |
59.80 |
451 |
6 |
Mads Frederik Eilersen |
2001 |
0149AS |
GENTOFTE |
|
25m |
1:00.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
06 oktober 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød |
Udskriftstidspunkt |
09:12 |
|