2020-02-27   13:00:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 14
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
79  Konrad Falkenberg Lending  2008  0835AG  LYNGBY    25m  1:52.52 
223  Mathias Drygaard  2008  0829AA  TRITON B    25m  1:37.91 
55  Hussein Azzam  2008  0873AM  ROSKILDE    25m  1:47.70 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  0713AF  BIRKERØD    25m  1:32.35 
183  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  0885AH  GENTOFTE    25m  1:29.97 
26  Jonathan Vallentin  2008  0821AC  BIRKERØD    25m  1:28.75 
175  Gustav Hørlykke  2008  0819AE  GENTOFTE    25m  1:29.13 
32  Anton Emil Muchitsch  2008  0831AF  BIRKERØD    25m  1:31.33 
151  William Bank Jørgensen  2008  0843AE  GLADSAXE    25m  1:34.16 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
105  Viktor Nymark Føge  2008  0887AD  HERLEV    25m  1:28.44 
66  Sebastian Niemann Madsen  2008  0845AG  LYNGBY    25m  1:28.16 
174  Vincent W. Takla  2008  0863AF  GENTOFTE    25m  1:26.85 
44  Jeppe Borring Andersen  2008  0887AC  ALLERØD    25m  1:27.27 
103  Magne Waag Kallesøe  2008  0827AA  HERLEV    25m  1:28.30 
177  Fang Qi  2008  0879AB  GENTOFTE    25m  1:28.47 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
54  William Echardt  2008  0845AB  ROSKILDE    25m  1:26.04 
246  Sebastian Øster Boisen  2008  0873AJ  VÆRLØSE    25m  1:25.02 
244  Kasper Kempel Laursen  2008  0899AD  VÆRLØSE    25m  1:23.47 
182  Johan Schrøder  2008  0815AC  GENTOFTE    25m  1:24.66 
125  Tobias Sune Andersen  2008  0817AD  HELSINGØR    25m  1:25.91 
87  Nicolaj Semklo  2008  0817AI  HØRSHOLM    25m  1:26.68 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Nicklas Hiort  2008  0891AE  GLADSAXE    25m  1:20.38 
149  Nikolaj Skak Pedersen  2008  0827AC  GLADSAXE    25m  1:20.22 
142  Andreas Molin  2008  0893AB  GLADSAXE    25m  1:19.69 
63  Mathias Riis  2008  0869AB  LYNGBY    25m  1:19.71 
29  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  1:20.31 
30  Lukas Højfeldt  2008  0805AD  BIRKERØD    25m  1:20.79 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
209  Rasmus Nyland  2007  0789AJ  FR.SUND    25m  1:19.41 
53  Sebastian Bruun Ibsen  2007  0785AI  ROSKILDE    25m  1:15.67 
101  Nicolaj Cortsen  2007  0735AL  HERLEV    25m  1:14.79 
169  Vitus Skovbjerg  2007  0741AG  GENTOFTE    25m  1:14.91 
235  Mads Bruhn Aaby  2008  0855AA  SØLLERØD    25m  1:17.22 
117  Bastian Zahle  2008  0825AE  HELSINGØR    25m  1:19.54 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Jacob Uldall-Jessen  2007  0757AE  JYLLINGE    25m  1:13.17 
72  Mathias Hemmingsen  2007  0731AG  LYNGBY    25m  1:13.08 
236  Mathias Garset Petersen  2007  0713AH  SØLLERØD    25m  1:12.60 
226  Johan Paaske  2007  0719AG  SØLLERØD    25m  1:12.67 
37  Lucas Korger  2007  0763AF  ALLERØD    25m  1:13.15 
170  William Diness Vindeløv  2007  0799AG  GENTOFTE    25m  1:13.53 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m  1:11.77 
50  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:11.00 
238  Thor Andersen  2007  0735AE  SØLLERØD    25m  1:09.58 
17  Harald Rasmus Svendsen  2007  0781AG  SLANGERUP    25m  1:09.58 
156  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    25m  1:11.25 
27  Frederik F. Jacobsen  2007  0715AI  BIRKERØD    25m  1:12.11 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  1:09.40 
64  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    25m  1:08.50 
155  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    25m  1:07.31 
52  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  1:07.67 
51  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:09.25 
16  Jonas Tornow Rasmussen  2007  0725AB  SLANGERUP    25m  1:09.42 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
141  Andreas Bartholin Bruhn  2008  0873AB  GLADSAXE    25m  1:15.77 
Alexander Merl Larsen  2008  0853AA  JYLLINGE    25m  1:14.92 
143  Damjan Kruc  2008  0823AI  GLADSAXE    25m  1:08.65 
116  Anders Rye Gefke  2008  0855AB  HELSINGØR    25m  1:11.27 
114  Andreas Frommelt Hertz  2008  0835AB  HELSINGØR    25m  1:15.22 
10  Gustav Midtgaard  2008  0843AD  SLANGERUP    25m  1:17.16 

 
Heat 11 (11) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Asger Hvilsom  2007  0799AA  HELSINGØR    25m  1:06.79 
36  Lucas Linderoth  2007  0777AB  ALLERØD    25m  1:06.23 
157  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  1:03.08 
196  Lucas Misander  2007  0719AF  GENTOFTE    25m  1:04.57 
Frederik Kepp Jensen  2007  0781AA  JYLLINGE    25m  1:06.24 
239  Sebastian R. Bjerg  2007  0767AC  SØLLERØD    25m  1:07.07 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark