2020-02-26   12:42:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Lukas Højfeldt  2008  0805AD  BIRKERØD    25m  48.14 
235  Mads Bruhn Aaby  2008  0855AA  SØLLERØD    25m  47.72 
167  Aksel Møllenbach  2008  0833AF  GENTOFTE    25m  46.37 
125  Tobias Sune Andersen  2008  0817AD  HELSINGØR    25m  46.97 
174  Vincent W. Takla  2008  0863AF  GENTOFTE    25m  47.74 
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
10  Gustav Midtgaard  2008  0843AD  SLANGERUP    25m  45.86 
74  Bertram Wagner  2008  0859AB  LYNGBY    25m  42.93 
183  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  0885AH  GENTOFTE    25m  41.34 
149  Nikolaj Skak Pedersen  2008  0827AC  GLADSAXE    25m  42.53 
146  Nicklas Hiort  2008  0891AE  GLADSAXE    25m  45.60 
66  Sebastian Niemann Madsen  2008  0845AG  LYNGBY    25m  46.37 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
97  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m  40.63 
142  Andreas Molin  2008  0893AB  GLADSAXE    25m  40.37 
147  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  40.16 
152  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  40.21 
191  Frederik Find  2007  0769AF  GENTOFTE    25m  40.57 
101  Nicolaj Cortsen  2007  0735AL  HERLEV    25m  40.70 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    25m  40.09 
105  Viktor Nymark Føge  2008  0887AD  HERLEV    25m  39.87 
226  Johan Paaske  2007  0719AG  SØLLERØD    25m  39.71 
28  Joachim Sundbæk Villadsen  2007  0713AF  BIRKERØD    25m  39.78 
170  William Diness Vindeløv  2007  0799AG  GENTOFTE    25m  39.92 
63  Mathias Riis  2008  0869AB  LYNGBY    25m  40.14 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Lucas Korger  2007  0763AF  ALLERØD    25m  38.32 
194  Theodor Nytoft Bergmann  2007  0721AG  GENTOFTE    25m  38.21 
156  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    25m  38.00 
214  Jonathan van der Rijt  2007  0791AF  FR.SUND    25m  38.17 
188  Alexander Dorph Jensen  2007  0765AJ  GENTOFTE    25m  38.28 
189  August Bülow Sandersen  2007  0761AG  GENTOFTE    25m  38.61 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  36.53 
238  Thor Andersen  2007  0735AE  SØLLERØD    25m  35.78 
58  Benjamin Bonde  2007  0739AF  LYNGBY    25m  35.64 
Jacob Uldall-Jessen  2007  0757AE  JYLLINGE    25m  35.70 
168  Frederik Mindegaard  2007  0711AG  GENTOFTE    25m  36.47 
98  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  37.75 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Magnus Gimsing Åhman  2007  0761AB  GLADSAXE    25m  34.93 
50  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  34.36 
16  Jonas Tornow Rasmussen  2007  0725AB  SLANGERUP    25m  34.09 
197  August Due  2007  0701AG  GENTOFTE    25m  34.33 
52  Jonathan Nyegaard  2007  0765AA  ROSKILDE    25m  34.48 
36  Lucas Linderoth  2007  0777AB  ALLERØD    25m  35.46 

 
Heat 8 (9) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
243  Christian Kempel Laursen  2008  0849AD  VÆRLØSE    25m  38.64 
143  Damjan Kruc  2008  0823AI  GLADSAXE    25m  37.73 
116  Anders Rye Gefke  2008  0855AB  HELSINGØR    25m  35.76 
150  Villads Moefelt  2008  0825AB  GLADSAXE    25m  36.21 
141  Andreas Bartholin Bruhn  2008  0873AB  GLADSAXE    25m  38.06 
26  Jonathan Vallentin  2008  0821AC  BIRKERØD    25m  39.85 

 
Heat 9 (9) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Asger Hvilsom  2007  0799AA  HELSINGØR    25m  32.99 
129  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  31.34 
157  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  30.86 
144  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  31.34 
Frederik Kepp Jensen  2007  0781AA  JYLLINGE    25m  32.92 
17  Harald Rasmus Svendsen  2007  0781AG  SLANGERUP    25m  33.03 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark