2020-01-28   12:35:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 18
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionalt Børnestævne 2019    Udskriftsdato  27 oktober 2019   
  Stævne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  08:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
 
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
55  Hussein Azzam  2008  0873AM  ROSKILDE    25m  2:02.02 
151  William Bank Jørgensen  2008  0843AE  GLADSAXE    25m  1:56.68 
185  Rafael Ha  2008  0815AJ  GENTOFTE    25m  2:00.43 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
175  Gustav Hørlykke  2008  0819AE  GENTOFTE    25m  1:56.41 
123  Otto Rud Wiberg  2008  0865AB  HELSINGØR    25m  1:55.35 
26  Jonathan Vallentin  2008  0821AC  BIRKERØD    25m  1:56.31 
228  Laurits Radmer Nygaard  2008  0807AI  SØLLERØD    25m  1:56.43 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Bertram Wagner  2008  0859AB  LYNGBY    25m  1:53.14 
183  Valdemar Hoffmann Hyldig  2008  0885AH  GENTOFTE    25m  1:50.24 
167  Aksel Møllenbach  2008  0833AF  GENTOFTE    25m  1:48.53 
187  Valther B. Wadstrøm  2008  0811AG  GENTOFTE    25m  1:48.93 
Jens Nielsen  2008  0877AF  JYLLINGE    25m  1:52.47 
149  Nikolaj Skak Pedersen  2008  0827AC  GLADSAXE    25m  1:54.87 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
210  Mads Dencher Nielsen  2007  0779AJ  FR.SUND    25m  1:41.93 
214  Jonathan van der Rijt  2007  0791AF  FR.SUND    25m  1:38.18 
51  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  1:37.20 
110  Otto Damsgaard Reinicke  2007  0793AH  HELSINGØR    25m  1:37.40 
27  Frederik F. Jacobsen  2007  0715AI  BIRKERØD    25m  1:40.39 
29  Joe Hargreaves  2008  0893AA  BIRKERØD    25m  1:47.09 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Cornelius Borgaard Bang  2007  0787AE  GLADSAXE    25m  1:34.13 
196  Lucas Misander  2007  0719AF  GENTOFTE    25m  1:30.61 
218  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    25m  1:29.66 
147  Rasmus Edske  2007  0777AE  GLADSAXE    25m  1:30.59 
169  Vitus Skovbjerg  2007  0741AG  GENTOFTE    25m  1:33.44 
239  Sebastian R. Bjerg  2007  0767AC  SØLLERØD    25m  1:35.13 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
66  Sebastian Niemann Madsen  2008  0845AG  LYNGBY    25m  1:45.61 
150  Villads Moefelt  2008  0825AB  GLADSAXE    25m  1:42.00 
114  Andreas Frommelt Hertz  2008  0835AB  HELSINGØR    25m  1:32.52 
244  Kasper Kempel Laursen  2008  0899AD  VÆRLØSE    25m  1:41.81 
246  Sebastian Øster Boisen  2008  0873AJ  VÆRLØSE    25m  1:43.34 
Alexander Merl Larsen  2008  0853AA  JYLLINGE    25m  1:47.04 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  1:29.23 
155  Walter N Falborg Pedersen  2007  0751AB  GLADSAXE    25m  1:25.90 
168  Frederik Mindegaard  2007  0711AG  GENTOFTE    25m  37.66 
64  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  0761AC  LYNGBY    25m  1:25.19 
16  Jonas Tornow Rasmussen  2007  0725AB  SLANGERUP    25m  1:27.08 
58  Benjamin Bonde  2007  0739AF  LYNGBY    25m  1:29.56 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2019 
Licens til Frederikssund Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark